Eceviti RTÜK Yasası hasta etti

2 Haz

Sökmenoğlu, “Başbakan RTÜK Yasası yüzünden hastalandı. RTÜK’ü isteyenler, o gün Ecevit’e toz kondurmuyordu” dedi.

TBMM Başkanvekili MHP’li Murat Sökmenoğlu, “Başbakan bu RTÜK Yasası yüzünden sağlığını kaybetti. Yasayı isteyenler, o gün Ecevit’e toz bile kondurmuyordu. Yasa çıktıktan sonra Başbakan’ı yerden yere vurmaya başladılar” dedi.

Gülhane Askeri Tıp Akademesi’nde by-pass ameliyatı olan Sökmenoğlu, gündemdeki konuları Yeni Şafak’a şöyle değerlendirdi:

“Başbakan bu RTÜK Yasası yüzünden sağlığını kaybetti. Ben de aynı şekilde RTÜK yasasının kurbanı oldum. Sayın Özkan’la yasa görüşmeleri sırasında tartıştım, kalbim sıkıştı. Özkan daha sonra beni ziyarete geldi helalleştik. RTÜK Yasası’nı isteyenler, o gün Ecevit’e toz bile kondurmuyordu. Yasa çıktıktan sonra aynı kişiler bu kez Başbakan’ı yerden yere vurmaya başladı.”

Sezer boşluğu doldurduyor

“Sayın Başbakan’ın sıhhatine kavuşmasını beklemek için dua etmek gerekiyor. Cenab-ı Allah bilir. Kimse merak etmesin, iş öyle bir noktaya geldiği takdirde Sayın Başbakan çekilmesini bilen biridir; çekilir. 1979 seçimlerini kaybettiği gün şapkasını alıp gitmiştir. Başbakan koltuk meraklısı bir insan değil. Cumhurbaşkanı, 7 Haziran’da yapacağı AB zirvesini sadece AB meselesinden dolayı yapmıyor. Türkiye’de siyasetin tıkanması sebebiyle yapıyor. Yani Başbakanın hastalığından kaynaklanan boşluğu doldurmaya çalışıyor.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: