ATO Başkanı Sinan Aygün’ün evinden 2.5 milyon euro çıktı

3 Tem

Ergenekon’da gözaltına alınan ATO Başkanı Sinan Aygün’ün evinden 2.5 milyon euro çıktı. Aygün’ün Ergenekon örgütünün kasası olabileceği belirtiliyor.

Gözaltına alınırken gazetecilere “Atatürk’ü sevdiğim için suçlanıyorum’ diyen ATO Başkanı Sinan Aygün’e bir polis memurunun, “Sayın Başkanım, Atatürk’ü sevdiğini söylüyorsun ama kasandaki paraların üzerinde Atatürk yok’ diyerek sitem ettiği öğrenildi.

Ergenekon soruşturması kapsamında önceki gün gözaltına alınan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün’ün evindeki kasada 2 milyon 500 bin euro bulundu. Aygün, kasadaki para için polise “Benim kişisel param” dedi. Ancak Emniyet yetkilileri Ergenekon’un kasasının ele geçirilmiş olabileceğini ileri sürdüler.

ÖRGÜT KUPÜRLERİ ÇIKTI

ATO Başkanı Aygün’ün evinde nakit paranın haricinde bir pompalı tüfek ve bir adet 7.65 mm Kırıkkale marka tabanca ele geçirildi. Polisin evde Ergenekon terör örgütü ile ilgili medyada çıkan haberlerin kupürlerini de buldu. Aygün’ün örgütle ilgili en küçük haberleri bile keserek sakladığı ve bunları klasör haline getirdiği belirtildi. Bunların dışında ATO Başkanı Sinan Aygün’ün evinde ve işyerindeki bilgisayarlar ile bazı dosyalara polis tarafından el konuldu. Dosya ve silahlar İstanbul’a gönderildi.

GLOCK’UN BULUNDUĞU TUVALETİ YALNIZ AYGÜN AÇABİLİYOR

ATO Başkanı Aygün’ün makam odasındaki tuvaletten çıkan “Glock” marka tabancanın bulunduğu tuvaletin kapısının sadece Aygün’ün parmak iziyle açıldığı öğrenildi. Aygün’den habersiz kesinlikle girmenin zor olduğu tuvalete, Glock marka tabancanın nasıl konduğu da merak uyandırdı. ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür’ün, “Bu tabancayı oraya koyan Aygün olamayacağına göre, bu tabanca oraya kimin tarafından yerleştirildi” açıklaması kafaları karıştırdı. Her konuda gazetecilere açıklama yapan Aygün’ün 3 ay önce bulunan tabanca ile ilgili sessiz kalması ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: