Ergenekon terör örgütü, 12 kişilik konseyin onayıyla üye kabul ediyor

3 Tem

'Ergenekon'a 12 onayla girilebiliyor'Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük‘ün eski mutemeti Tuncay Güney‘in Taraf Gazetesi’nde yayınlanan ifadeleri örgütün derin tarihini gün yüzüne çıkardı.

Güney, 2001 yılında polisteki sorgusunda, Ergenekon örgütüne üye olabilmenin 12 kişilik bir konseyin onayına bağlı olduğunu ileri sürdü.

Üye olmak üzere konseyin karşısına çıkan kişi, kabul edilirse örgütteki yerini alabiliyor. Güney’in ifadesinde çok çarpıcı gerçekler yer alıyor. Ergenekon’un Özel Harp Dairesi‘ne karşı kurulmuş bir “ordu içinde cunta” bulunuyor.

Daha önceki kod adı ise, “Ergin” ya da “Ergün” olduğunu ileri sürülüyor. Güney, Ergenekon‘un masonluk tipi örgütlenme içinde olduğunu da belirtiyor. Ergenekon üyeleri, kendilerini devletin sahipleri ve demirbaş olarak görüyor, devlet adına devleti yıkmak isteyen herkesi yok etmek istiyor.

Örgütün amacı ise, Türkiye’yi tamamen derin devlet adı altında ele geçirmek. Güney, Veli Küçük‘ük örgüt içindeki görevinin de “sözcülük” olduğunu savunuyor.

Orduda “Natocu-Ergenekoncu” general ayrımından da söz eden Güney, mali desteğin Ergenekon’la bağlantılı işadamları ve bankacılardan sağlandığını öne sürüyor.

Ergenekon’un faaliyetleri arasında, mafyanın yeniden yapılandırılması, barışçı bir mafya oluşturulması, Türkiye’nin yeniden yapılandırılması için lobi çalışması yürütülmesi bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: