Ergenekon’un kasası Sinan Aygün mü?

3 Tem

ATO Başkanı Sinan Aygün’ün Ergenekon operasyonunda gözaltına alınmasının ardından ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Ergenekon yapılanmasına yönelik son operasyon, karanlıkta kalan birçok noktanın aydınlanmasını sağladı. Gözaltına alınan en ilginç isimlerden biri ATO Başkanı Sinan Aygün’dü. Aygün’ün gözaltına alınması, bazı çevrelerin tepkisini çekmişti. Ancak ATO Başkanı’nın özel odasından çıkanlar, şüphelerin bir kez daha Aygün’e yönelmesine yol açtı. Aygün’ün gizli kasasından çıkan 3 milyon Euro’ya yakın para ile yine özel banyosundan çıkan GLOCK marka tabanca kafaları karıştırdı. Kulislerde, Aygün’ün, Ergenenekon yapılanmasının kasası olabileceği yorumları yapılıyor.

KASADAKİ 3 MİLYON EURO’NUN SIRRI NE?
Sinan Aygün’ün, hem ATO’daki özel odasını, hem de evini didik didik arayan polisler, ATO Başkanı’nın evindeki çelik kasada 3 milyon euro’ya yakın para buldu.

POLİSTEN AYGÜN’E ESPRİLİ SİTEM
Aygün, evinden çıkışında “neden gözaltına alındınız” sorusuna, “Atatürk’ü sevdiğim için” diye cevap vermişti. Ancak bu görüntülerin çekilmesinden hemen sonra bir polis memuru ile Aygün arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Bir polis ekip otosunda Aygün’e “SAYIN BAŞKAN, ATATÜRK’Ü SEVDİĞİNİ SÖYLÜYORSUN AMA KASANDAKİ PARALARIN ÜZERİNDE ATATÜRK YOK” diyerek esprili bir dille sitem etti.

Emniyet, şimdi kasadaki 3 milyon Euronun sırrını çözmeye çalışıyor. Aygün’ün Ergenekon terör örgütü yapılanmasının gizli kasası olup olmadığı araştırılıyor.

AYGÜN’ÜN BANYOSUNDA “GLOCK” BULUNDU
Diğer yandan ATO Başkanı’nın özel banyosunda bulunan, suikast amaçlı kullanılan glock marka tabancayla ilgili ayrıntılar netleşti. İlginç olay bundan yaklaşık iki ay önce ortaya çıkmıştı.

ATO’nun kadrolu personeli Murat Esen, 8 Mayıs 2008’de banyodaki arızalı şofbeni tamir etmek için kaldırmış, bu esnada tabanca yere düşmüştü. Teknisyen Murat Esen “termosifonun ısıtma rezistansı bozuk olduğu için sökmemiz gerekti. Su bağlantıların falan söktük, termosifonu aşağı indirirken silah düştü. Neresinden düştü bilmiyorum” dedi

SİLAHI AYGÜN’ÜN ARKADAŞI BIRAKMIŞ
Durum derhal 10 Nisan Polis Karakolu’na haber verildi. Olayla ilgili inceleme yapıldı ve adli makamlar devreye girdi. Sinan Aygün, o dönemde polise verdiği ifadede, ruhsatsız tabanca ilgili “Banyo yapan arkadaşlarımdan birisi unutmuş olabilir” dedi. Tabancanın kime ait olduğu tespit edilemeyince, makam odasında bulunan tabancaya “buluntu” muamelesi yapıldı ve öylece kayıtlara geçildi.

2 AY BOYUNCA BASINDAN GİZLEDİLER
ATO Başkanı’nın olayın ortaya çıkmasının ardından, emniyet yetkililerine rica ederek haberin basına duyurulmamasını istediği öğrenildi. ATO Meclisi Başkanı Nuri Gürgür, olayı kamuoyuna açıklamasa, suikast tabancasından kimsenin haberi olmayacaktı.

Sinan Aygün’ün makam odasının arkasındaki banyoda, kişiye özel şifreleme sistemi bulunuyor. Yani odaya herkesin rahatlıkla girip çıkması mümkün değil. Ancak ATO yetkilileri, güvenlik sisteminin 3 aydır bozuk olduğunu öne sürdü.03.Temmuz.2008 18:43:20

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: