Ergenekon suikast listesinde kimler var?

5 Tem

Gözaltına alınan zanlının bilgisayarından çıkan suikast krokileri ‘delil’ olarak soruşturma dosyasına girdi. Suikast listedesinde bir kuvvet komutanı ve bir başsavcı da var.

Ergenekon terör örgütünün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra bir kuvvet komutanı ile kritik davaların başsavcısına suikast planladığı öne sürüldü.

Ankara, İstanbul, Antalya ve Trabzon’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda bir kuvvet komutanı ile bir başsavcıya karşı planlanan suikastların “krokisinin” bulunduğu öne sürüldü. Gözaltına alınan bir zanlının bilgisayarından çıkan suikast krokileri “delil” olarak soruşturma dosyasına girdi.

ERGENEKON’UN YEŞİLİ ÖLDÜRECEKTİ

Başbakan Erdoğan’a iki ayrı suikast planlayan ve operasyonla yakalanan DHKP-C timiyle de irtibatı Ergenekon’un “Yeşil”i olarak adlandırılan O.G.’nin kurduğu belirtiliyor. Ergenekon’un “hedef” seçtiği kişilerin öldürülmesi için O.G’nin sorumluluğunda eski PKK itirafçıları, gönüllü ve geçici köy korucuları ile eski muhbirlerden oluşan 30 kişilik suikast timi kurduğu belirlendi. Komutan ve başsavcıya suikasti O.G’nin yöneteceği öne sürüldü. Mahkeme kararı ile yapılan telefon dinlemelere “sansasyonel” suikastlere ilişkin şifreli konuşmaların takıldığı belirtildi.

Ergenekon’un “silahlı” kanat sorumlusu olduğu iddia edilen ve kamuoyunda “Yeşil” olarak bilinen Mahmut Yıldırım’la geçmişte irtibatı saptanan O.G.’nin gözaltındaki emekli subaylara bağlı görev yaptığı öne sürülüyor. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan S.A’nın da O.G’ye bağlı suikast timinin bir üyesi olduğu iddialar arasında. İstihbarat birimleri, devletin tepesindeki önemli isimlere gerçekleştirilmesi tasarlanan suikastlerde görev alacak eski itirafçı, korucu ile bir dönem jandarmaya “haber elemanlığı” yaptıkları belirtilen “suikast timinin” kimliğini belirlemeye çalışıyor.

Bugün ve timeturk

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: