Gökçek’ten Kocaoğlu’na, İzmir halkını 59 mikrogram arsenikli suyla zehirledin

7 Tem

Melih Gökçek, İzmir Büyükşehir Belediye
Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ‘İzmir’in suyu sağlıklıdır, çünkü İzmir’de
kafalar ve düşünceler sağlıklıdır’ sözlerine sert tepki gösterdi.

Gökçek, “1.5 arsenik ile Melih Gökçek istifaya davet ediliyorsa bu mantıkla Sayın Kocaoğlu’nu İzmir’den uzaklaştırmak gerekiyor” diye konuştu.

İzmir ve Ankara’daki su tartışmaları devam ederken, iki büyükşehir belediye başkanları medya aracılığı ile karşılıklı açıklamalarda bulundu. İzmir’de bir basın toplantısı düzenleyerek Gökçek’i eleştiren Kocaoğlu’na yanıt Başkan Gökçek’ten gecikmedi. Kocaoğlu’nun, ‘İzmir insanı ve suyu sağlıklıdır, bir bardak su içecek kadar şov insanı değilim’ şeklinde açıklamalarını İHA’ya değerlendiren Gökçek, Kocaoğlu’nun şov değil hiç bir hareket yapamayacağını belirterek,

“Sayın Kocaoğlu, şov değil hiç bir hareket yapamaz. Çünkü 59 mikrogram/litre arsenikli su insanları zehirler. Kendini zehirlememek için suyu da içmemesi doğaldır. Ama işin en önemli yönü 2 yıldan beri İzmir halkını suyu sağlıklı su gibi gösterip İzmirli’yi zehirlemesidir” dedi. Gökçek, Kocaoğlu’nun ‘İzmir’de sağlıklı düşünceler ve kafalar sağlıklıdır’ şeklindeki açıklamasını ise, “İzmir’de kuyularda 59 mikrogram/litre arsenikli suyu sağlıklı olarak kabul etmek sağlıksız bir düşünce olduğu gibi kafaların sağlığı konusunda şüphe uyandırmaktadır”
şeklinde yorumladı.

Gökçek, “Sayın Kocaoğlu, ‘elime bir bardak su alıp içip şov yapmam. Ben hiçbir zaman böyle birisi olmadım’ diyor. Sayın Kocaoğlu, bu sözleri kendi partisinin genel merkezine söylesin. Ankara’da arsenik oranı akan musluklarda 1.5 ile 4 mikrogram/ litre arasında değişirken bir avuç suda fırtına koparıp her türlü demeci boy boy medyaya veren Genel Merkezi’ni kınamalı ki, samimi olduğuna inanılsın. Kocaoğlu, İzmir halkını aldatmıştır. İzmir halkını 59 mikrogram/ litre arsenikli suyla zehirlenmeye mahkum etmiş ve kanser hastalığına açık davetiye çıkarmıştır. Ankara’da 1.5 arseniğe dava açan sivil toplum örgütleri nerede?

TBMM’ye meclis araştırması veren Cumhuriyet Halk Partisi nerede, Melih Gökçek’i 1.5 arsenik ile istifaya davet eden CHP’li vekiller nerede. 1.5 arsenik ile Melih Gökçek istifaya davet ediliyorsa bu mantıkla CHP’li milletvekillerinin Sayın Kocaoğlu’nu bırakın istifa etmesini istemesi İzmir’den uzaklaştırması gerekiyor, hatta Türkiye’den uzaklaştırılmasının istenmesi gerekir. Ayrıca 2 sene boyunca Kocaoğlu’na 59 mikrogram/ litre arsenikli su içme cezası verilmesi gerekir” diye konuştu.

İHA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: