Hudson Senaryosu ve Ergenekon Planlarının korkunç benzerliği

8 Tem

Ergenekon kapsamında ele geçen bir bilgisayar klasöründe kaos eylemleri, ABD’deki Hudson Enstitüsü’nün akıl almaz Türkiye senaryosunu akıllara getirdi.

Ergenekon kapsamında ele geçen bir bilgisayar klasöründe kaos eylemlerinin fitilinin Taksim’de düzenlenecek bombalı saldırı ve çok önemli bir başsavcıya gerçekleştirilecek ‘suikast’le ateşleneceğine dair bilgiye ulaşıldı. Eylem planı, ABD’deki Hudson Enstitüsü’nün akıl almaz Türkiye senaryosunu akıllara getirdi. Emekli Orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, istihbaratçı Albay Hasan Atilla Uğur, “Yeşil” bağlantılı Osman Gürbüz ile ATO Başkanı Sinan Aygün’ün tutuklanmasıyla sonuçlanan altıncı dalgada Ergenekon’un şeması ve eylem planları bilgisayardan çıktı.

6 TETİKÇİ BELİRLENDİ

Tutuklanan zanlılardan birinin bilgisayarından planlanan “kaos” eylemlerine ilişkin bilgi ve krokiler ele geçirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden İstanbul’a gönderilen uzman polisler bilgisayarlardaki belge ve bilgilere erişti. Şifreleri kırılarak ulaşılan klasörlerin birinden İstanbul Taksim Meydanı’nda planlanan bombalı eyleme ait bilgiler çıktı. Kaos eylemleri fitilinin Taksim’de düzenlenecek bombalı saldırı ile çok önemli bir başsavcıya gerçekleştirilecek “suikastla” ateşleneceği öne sürüldü.

NEWSWEEK’TEKİ YAZI

Bu hain saldırı planı geçen sene ABD’deki Hudson Enstitüsü’nde düzenlenen Türkiye toplantısını akıllara getirdi. Toplantıyı Hudson Enstitüsü Türkiye Masası Başkanı Zeyno Baran yönetirken, dile getirilen senaryo büyük tepkilere neden olmuştu. 2006 sonunda Newsweek Dergisi’nde “Türkiye’de darbe ihtimali yüzde 50” başlıklı yazısıyla dikkatleri çeken Baran’ın yönettiği toplantıda, Türkiye’yi kaosa sürükleyecek ilginç bir senaryo dile getirilmişti. Senaryoya göre, askerler yönetime el koyacak, Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu’ya suikast düzenlenecek, ertesi gün Beyoğlu’nda bir bombalı saldırı yapılacak ve 50 kişi ölecekti.

GAZİ’NİN TETİKÇİLERİ

Ele geçirilen belgelerde sansasyonel eylemlerin kimler tarafından yapılacağı da öğrenildi. Eski Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile eski milletvekili Turan Çömez’in yakalama emri ile arandığı soruşturmada sansasyonel eylem ve suikastların eski PKK itirafçıları ile eski uzman çavuşlardan oluşan “tim” tarafından yapılacağı belirlendi. Kanlı Gazi olaylarına da katıldıkları yönünde ciddi bulgulara ulaşılan 6 tetikçinin kimliklerinin tespit edildiği öne sürüldü. Dava açıldıktan sonra başlatılacak yedinci dalga operasyonu ile “suikast” timinin gözaltına alınacağı belirtildi.

ADLİ DİNLEMEYE TAKILDI

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Çolaklı Beldesi’ndeki yazlığında gözaltına alınan ve teröristbaşı Abdullah Öcalan’ı İmralı Adası’nda sorgulayan emekli Kıdemli Albay Hasan Atilla Uğur ile Ergenekon’un “Yeşil”i olmakla suçlanan Osman Gündüz arasındaki telefon görüşmeleri adli dinleme ile kayda alındı.

GİZLİ KAMERA KAYDI

Jandarma Genel Komutanlığı’nın “en kilit” birimi sayılan telefon dinlemelerin yapıldığı Mali Teknik Daire Başkanlığı da yapan Uğur ile Gündüz’ün buluşmaları da “gizli izleme” kararı ile kameraya çekildi. Telefon dinleme ve gizli izleme konusunda “uzman” olan istihbaratçı Uğur’un “tekniğe düşmemek” için Gündüz ile yüz yüze görüşme yaptığı öne sürüldü. Bugün

Bir Yanıt to “Hudson Senaryosu ve Ergenekon Planlarının korkunç benzerliği”

  1. Ahmet ALKAN 22:37 #

    ANAYASA KANUN VE HUKUKA SAYGI GEREĞİ suçu sabit olmayan insanlar,mahkemeleri devam eden insanlar hakkında suçluymuş gibi konuşmak, adaletin hakkında kesin karar vermediği insanları peşinen yargılamak mahkum etmek aydınlara müslümanlara yakışıyor mu?Yazık çok yazık…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: