Devletin önemli bir kurumundan emekli olan ve içeride kuşları olan kaynağımızın aktardıkları aynen şöyle

16 Tem

Ergenekon'da konuşulmamış iddialarSizlere istihbaratı kuvvetli olan bir haber kaynağımın anlattıkları ile başlamak istiyorum.

Devletin önemli bir kurumundan emekli olan ve içeride kuşları olan kaynağımızın aktardıkları aynen şöyle;

-Paşaların gözaltına alındıkları gün eski bir cumhurbaşkanı da gözaltına alınacaktı ama bazı yerler buna izin vermedi. Gözaltına alınma sebebi kuvvetli delillere dayanıyordu. Yalnız iddianameden sonra tekrar gözaltına alınma ihtimalide yüksek. İfadesi alınması içinde çağırabilir.

-Örgütün Yargı kolunun olduğu söylentileri boş değil, aksine AKP’ye kapatma davasının açılmasında örgütün ciddi etkisinin olduğu, hatta başsavcı atanmadan önce kapatma davasının açılması konusunda savcı ile konuşulduğu yönünde devletin üst kademesinde bazı bilgiler var.

-Eğer soruşturma Susurluğa kadar giderse yine eski bir Cumhurbaşkanı, bir başbakan, 4’e yakın emniyet müdürü ve 15’e yakın eski milletvekili ve önemli bir iş adamını ya gözaltına alabilirler ya da ifade vermeleri için çağırabilirler.

-Emniyetin elinde gündeme getirmediği çok daha önemli bilgiler var. Sana sadece şu kadarını söyleyebilirim, zamanı geldiğinde herkesi şaşkına çevirecek bilgiler ortaya çıkacak.

– MİT ve Emniyetteki delillere göre Şener Eruygur’a çok ağır bir ceza verilebilir.

-İstanbul’dan Ankara’ya toplantıya çağrılan gazetecilerinin çoğunun görüntüleri kaydedilmiş. Yine, şuanda Rusya’da olan dönemin Jandarma istihbarat başkanının elinde AKP, CHP, MHP ve Bürokrasinin önde gelen birçok kişinin ses kayıtlarının olduğu söyleniyor.

-Hatta Aydın Doğan ve birkaç işadamının da darbecilerin sözlerini dinlememesi halinde bu kayıtları koz olarak kullanacakmışlar. (Demek ki hafta içinde çıkan haberi doğruluyor, Doğan’ı böyle hizaya getireceklermiş)

-Aydın Doğan’ın söylediği ‘’Hürriyet aslında benim değil, KOÇ’ un’’ cümlesini sakın yabana atma. O sözlerin altında çok büyük şeyler var. (Bu haberi sonradan yalanladı ama gerçeklik payı kesinlikle var.)

-Ergenekon’un PKK bağlantısı yakında ortaya çıkacak ve Öcalan’ın ifadesine bile başvurmaları gerekecek.

-Sana son bir şey daha söyleyeyim, belki bu biraz utobik gelebilir ama bu operasyonu sonuna kadar götürür, yurt dışı bağlantılarına ulaşırlarsa bu işin ucu ABD’de ki Evangelistlere kadar gidebilir.

– Çünkü Türkiye de yapılan bütün darbelere ABD’den destek çıkan kesim ABD’nin dış politikasını belirleyen, aynı zamanda AKP karşıtı da olan Neo-Con’ların da yakın olduğu Evangelistler olmuştur.

NATO’nun kurmuş olduğu üye ülkelerde Gladyo tipi gizli orduların kurulmasında başı çekenlerin tamamına yakını Evangelistlerin içerisinde yer alan asker ve siyasetçilerdir.

Evet, söylenen bu ifadeler çok vahim iddialar içeriyor ama yayınlanan Darbe günlüklerinde bunların çoğunun fantezi olmadığı açıkça ortaya konuyor.

Özellikle Ergenekon Terör örgütünün yurt dışı bağlantısının Evangelistler’e kadar uzanacak ihtimalinin olması çok önemli.

Böyle bir şeyin olması demek ABD’nin, Türkiye üzerinde nasıl bir politikasının olduğunu göstermesi açısından çok önemli. Tabii dünya üzerinde uyguladığı politika’da ortaya çıkacak.

Amerikan konsolosluğuna yapılan saldırıyı Ergenekon’a dayandırmak belki biraz fantezi kaçıyor ama orada verilmek istenen mesaj henüz çözülmüş değil.

El Kaidenin intikamı olarak görenler var. Böyle bir şey çok mantıksız geliyor. Yani, El Kaide durdu, durdu, tam da Ergenekon üzerine yoğunlaştığımız günlerin içerisinde mi böyle bir saldırı yapayım dedi. Yani El-Kaide dikkatleri kendi üzerine mi çekmek istedi. Ya da biraz reklam mı yapayım dedi?

Reklam yapmak içinde ABD ve Avrupa ülkeleri dururken Türkiye’yi seçti öylemi. Böyle düşünürsek gerçekten kendimize çok yazık etmiş oluruz.

Hadi diyelim ki bu saldırıyı El Kaide yaptı.

Peki, bu El Kaidenin arkasında kimlerin olduğunu dünya bilmiyor mu?

11 Eylül’de ikiz kulelere yapılan saldırıda, binanın içinde çalışan Yahudilerin yüzde 80’nin o gün işe gelmemiş olmaları tesadüf mü?

Neden hala daha 11 Eylül çözülmedi?

Neden 11 Eylülde ki saldırıdan sonra bu işin arkasında ABD’nin bir oyunu olduğu söylentileri ortaya çıktı.

Neden 11 Eylül’den sonra hemen Afganistan’a ardından Irak’a girildi? Yoksa bunlarda mı tesadüf?

Acaba bu, dünyayı kaosa sürükleyerek, kıyameti çabuklaştırmak isteyen Evangelistlerin işi olmasın! Diye içimizden geçirirsek hatamı yapmış oluruz.

Evet, konsolosluğa yapılan saldırı görünürde karmakarışık gözüküyor ama biraz irdelendiğinde bu işin arkasında yabancı güçlerin parmağının olduğu açıkça gözüküyor.

Bu saldırının gündemi değiştirmek ve mesaj vermekten başka bir amacı yok.

Verilmek istenen mesaj’da Türkiye’nin ve ABD’nin belli bir kanadına uyarı niteliği taşımaktadır.

Ergenekon’un bir ucunun Yahudi ya da ABD’ye dokunacağını düşünen uluslarası şer şebekeleri konsolosluk saldırısı ile Türkiye’ye ve Ergenekon’a müdahale etmeyen ABD’nin bir kanadına mesaj göndermiş olabilirler.

Bunun dışında yazılan ihtimaller de çok zayıf ihtimaller olarak görünüyor.

Çünkü saldıranlar Türk, şehit olanlar Türk, konsolosluğa saldırı için en ufak bir teşebbüs yok.

Ellerinde ki silahlar konsolosluk için çok hafif ve o kadar acemice hazırlanmış bir saldırı ki, konsolosluğun önüne keşif için olaydan 1 ay önce aynı araba ile bir kez keşfetmeye geliyorlar. Bunun dışında da, şuan itibariye henüz başkada keşif için geldikleri gözükmüyor.

Bu saldırının ortada hiçbir şey yokken gerçekleşmesi çok mantıksız ve Ergenekon’la zerre kadar alakası yok dersek çok iyimser düşünmüş oluruz.

GARİP OLAYLAR

– Şimdiye kadar bilim dışında her iş için çıkıp konuşma yapan, anıtkabire yürüyen, mitingler düzenleyen Üniversitelerarası Kurul, Ergenekon Operasyonundan sonra acaba neden sessiz. Yoksa günlüklerde darbe hazırlığı için kullanılacak olan Rektörler arasında listedeki isimlerin içinde ÜAK’ dan birilerimi var.

Ya da Rektör atamalarının yapıldığı dönem içinde yer aldığımızdan dolayı, bazı rektörlerimiz koltuk korkusu mu yaşamaktalar.

-Laiklik elden gidiyor diye birçok mitingde en ön saflarda yer alan, bizim eski Rektör yardımcımız Nur Serter ve öğretim üyemiz Necla Arat Ergenekon operasyonundan sonra niçin piyasadan kayboldular…

– ‘’Bu ülkede bizim istemediğimiz hiçbir şey olmaz’’ diyen ve AKP’nin yaptığı anayasa değişikliklerine sürekli tepki gösteren, Cumhuriyet mitinglerinde en ön saflarda yerini alan, aynı zamanda Şener Eruygurun yakın dostu olan ve nedenini henüz bilmediğim, sürekli olarak yurt dışına çıkıp ve güneydoğunun çeşitli illerine gidip gelen, çağdaş bir derneğin başkanı olan hanımefendi, Ergenekon Operasyonundan sonra acaba neden şimdiye kadar hiç ortalıklarda gözükmedi, operasyon hakkında bir çift laf söylemedi.

Aydın Doğan neden saf değiştirmeye başladı. Rakibi olduğu bir gruba karşı iyi ilişkiler içine girmesinin arkasında yatan gerçekler nedir? Bunu neden diğer medya organları gündeme getirmiyor?

-Darbe Günlüklerinde 3 Aralık 2003’te geçen konuşmalarda Yaşar Büyükanıt’a, Başbakan’ın ABD ziyaretinde Fethullah Gülenle görüştüğüne dair bilgi veren o saf adam kim.

Türkiye’nin önemli bir kurumunda ki bir komutana böyle yanlış istihbaratlar verilirse bu ülkenin sonu ne olur.

Başbakan’ın Fethullah Gülenle ABD iken görüşmediğini CIA’ dan KGB’ ye ondan MİT’ e ve Ergenekoncuların istihbarat servisine kadar herkes biliyor da, Yaşar Büyükanıt’a bu bilgiyi veren istihbaratçı böyle bir görüşmenin olmadığını bilmiyor mu?

Bu yanlış bilgiyi verirken asıl amacının ne olduğu da bilinmiyor. Ne amaçla yönlendirme yapıyor orasını da bilemiyoruz. Bildiğimiz bir şey var ki R.Tayyip Erdoğan ile Fethullah Gülen, Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı döneminde 2 kez görüşmüşler. Bununda dışında bir görüşmeleri yok.

Yani, öyle samimiyet kuracak kadar yakınlıkları yok. Zaten 2000’li yıllara kadar Milli görüşçülerin yüzde 80’nine yakını Gülen Hareketine karşı o kadar da sıcak değiller. Şuanda azda olsa öyle bir durum hala daha devam ediyor. Bunu da Milli Gazete ve Vakit’in bazı yazarlarında görebilirsiniz.

Rauf Atilla Polat/Gazeteport

Bir Yanıt to “Devletin önemli bir kurumundan emekli olan ve içeride kuşları olan kaynağımızın aktardıkları aynen şöyle”

  1. yiğit 14:18 #

    aslında bu yazıyı CHP lilere okutmak lazım,okusunlarda bir cevap versinler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: