Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, Aygün’ü dün ziyaret etti. Aygün, ziyaret esnasında Koç’a hitaben öyle bir kelime kullandı ki, akıllara gene ‘O abi kim?’ sorusu geldi..

18 Tem

Haber Merkezi / TIMETURK

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Ergenekon sanığı Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün’e dün sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Programında olmamasına rağmen yapılan ziyaret kadar, ziyaret esnasında Aygün’ün kullandığı bir kelime günlerdir kamuoyunda tartışılan bir konuyu da tekrar gündeme getirdi.

TELEFONDAKİ O ABİ KİM?

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Koç, holdingin Ankara’daki yöneticileriyle birlikte dün ATO Başkanı Aygün’ü ziyaret etti. Ziyarette Koç ve beraberindekiler Aygün’e geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Ziyaretin ardından ATO Başkanı Aygün, Mustafa Koç’u kapıya kadar uğurladı. İşte bu sırada Aygün Koç’a gayri ihtiyari “abi” diye hitap etti. Aygün’ün Mustafa Koç’a gayri ihtiyari ‘abi’ diye hitap etmesi, günlerdir kamuoyunda konuşulan ve sorgusu sırasında kendisine sorulan ‘Telefondaki o abi kim?” sorusunu akıllara getirdi.

AYGÜN 1959, KOÇ 1960 DOĞUMLU

Burada dikkat çeken bir başka konu da Sinan Aygün’ün 1959, Mustafa Koç’un da 1960 doğumlu olması. Aygün’ün kendisinden küçük olmasına rağmen Koç’a ‘ağbi’ diye hitap etmesi gözleri Mustafa Koç’a çevirdi.

Ergenekon örgütü soruşturması kapsamında “Terör örgütü üyesi olmak” ve “hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek” suçlarından tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konulan ATO Başkanı Sinan Aygün teknik takibe takılan telefon görüşmesinde “Abi” diye hitap ettiği kişiyi polisten de savcıdan da sakladı.

ISRARLA KİM OLDUĞUNU AÇIKLAMAMIŞTI?

Büyük Türkiye Lobi Kurucuları arasında yer aldığı ileri sürülen Aygün’ün teknik takibe 1 Mayıs 2008 tarihinde yaptığı bir görüşme takıldı. Bu görüşmede Aygün konuştuğu kişiye “abi” diye hitap etti. Gözaltına alınan Aygün’e sorgusunda önce polis “abi”nin kim olduğunu sordu. Ancak Aygün açıklamadı. Bunun üzerine çıkartıldığı Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, telefon konuşmasındaki “Abi”nin kimliğini sordu. Ancak Sinan Aygün hem poliste hem de savcılıkta “1 Mayıs 2008’de yaptığım görüşmede ağabey diye bahsettiğim kişiyi herhangi bir delil gizlemek kastı ile değil, devlet ile ilgili hassasiyetimden dolayı şu anda söylemek istemiyorum. Mahkeme hakimine özel olarak söyleyebilirim” cevabını vermişti.

Aygün, tutuklanma istemiyle sevk edildiği nöbetçi mahkemede de aynı sorununun yöneltilmesi üzerine “Devletin bekası için bunu söyleyemem. Kayıtlara geçmesini istemiyorum ama hakim bey isterseniz size özel olarak kulağınıza söyleyebilirim” demişti.

Tüm bunların ardından kamuoyu günlerce ‘Abi kim’ sorusuna cevap aramış ve çeşitli isimler ortaya atılmıştı. Tam da bu soruya cevap aranırken, Mustafa Koç’un sürpriz bir şekilde Aygün’ü ziyaret etmesi ve Aygün’ün ziyaret esnasında Koç’a ‘abi’ diye hitap etmesi, gözlerin Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Koç’a çevrilmesine neden oldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: