PKK’DA ERGENEKON AYRIŞMASI, PKK İNFAZLA SUSTURDU! BAYIK’A ERGENEKONCU DEDİLER ÖLDÜRÜLDÜLER

18 Tem

Ergenekon-PKK ilişkisi Kandil’de kanlı infazla su yüzüne çıktı.

PKK’nın Öcalan’dan sonraki sözde yöneticisi Cemil Bayık, kendisini ‘Ergenekoncu, ajan’ diye suçlayan ‘Çektar’ ve ‘Avenda’ kod adlı teröristleri Kandil’de infaz ettirdi.

Ergenekon-PKK bağlantısı Kandil dağında infazla gün yüzüne çıktı. Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın, örgütüne ‘Ergenekon’dan uzak durun’ mesajı gönderdiğinin anlaşılmasından sonra, PKK’da ikinci adam olarak bilinen ve Ankaralılar grubunun başını çeken Cemil Bayık’ın kendisini ‘Ergenekoncu, ajan’ diye suçlayan iki teröristi infaz ettirdiği ortaya çıktı.

ERGENEKON AYRIŞMASI

Türkiye’nin aylardır gündemini meşgul eden Ergenekon soruşturmasının ucu, terör örgütü PKK’ya uzandı. Ergenekon iddianamesinde teröristbaşı Öcalan’ın ismine yer verilirken, Ergenekon bağlantısı PKK kamplarına kadar uzandı.

İstihbarat kaynaklarının edindiği bilgilere göre, PKK kamplarında son aylarda karşıt gruplar arasında Ergenekon soruşturması ayrışmalara neden oldu.

İNFAZLA SUSTURDU

PKK’lı töeröristler arasında Türkiyeli-Suriyeli çatışmasının yanı sıra ‘Ergenekoncu’ ayrışmasının da yaşandığı ileri sürüldü. PKK içinde Ergenekon soruşturmasında tutuklanan bazı kişilerle bağlantılı olduğu ileri sürülen, ‘Ankaralılar’ grubunun başı Cemil Bayık’a karşı kamplaşma olduğu belirtiliyor. Öcalan’dan sonraki ikinci isim Olan Bayık’ın daha alttaki yöneticiler tarafından ‘Ergenekoncu’ olmakla suçlandığı ileri sürülüyor. Bayık’ın ‘Ergenekoncu, ajan’ suçlamalarını bastırmak için iki ‘Çekdar’ ve ‘Avenda’ kod adlı iki teröristi Kandil’de infaz ettirdiği kaydedildi.

‘UZAK DURUN’ MESAJI’

PKK’da Cemil Bayık’ın etkinilğinden rahatsız olan teröristbaşı Öcalan’ın Ergenekon soruşturmasıyla ilili avukatları aracılığıyla verdiği ‘uzak durun’ mesajı örgütün Ergenekon’la ilişkisinin göstergesi olarak yorumlanıyor. Öcalan, Ergenekon soruşturmasından rahatsız olduğunu belirterek operasyonun ABD ve İsrail’in dayatması olduğunu ileri sürmüştü. Ergenekon iddianamesinde örgütün PKK ve DHKP/C ve İBDA-C gibi örgütlerle kaos ortamı oluşturacak kanlı eylemlerde işbirliği yaptığına yer verildiği ileri sürülmüştü.

PKK bağlantısı ‘Ankaralılar’

PKK’nın içinde ‘derinci’ olarak bilinen ve başını Cemil Bayık’ın çektiği Ankaralılar grubunun örgütün Ergenekon bağlantısını sağlandığı ileri sürülüyor. Mustafa Karasu, Ali Haydar Kaytan, Duran Kalkan, Sakine Karakoçan, Feride ve Zaho gibi isimler bu grupta bulunu-yor. Ankaralılar grubu, örgüt içinde kendilerini eleştiren ‘Ilımlılar’ veya ‘Tarafsızlar’ grubundaki kişilere yönelik infazlara başvuruyor.

ŞABAN ARSLAN- YENİ ŞAFAK

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: