www.keyodemeleri.com adlı web sitesinde test çalışması yapıldı.

18 Tem

8.5 milyon KEY hak sahibinin ilanı için oluşturulan http://www.keyodemeleri.com adlı web sitesinde test çalışması yapıldı.

1 milyon kişi aynı anda siteden yararlanabilecek

KONUT Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinden yararlanacak olan yaklaşık 8.5 milyon hak sahibinin isimlerinin ilan edilmesiyle ilgili çalışmalar tamamlandı. KEY hak sahiplerinin ilanı için oluşturulan, http://www.keyodemeleri.com adlı internet sitesinde test çalışması yapıldı. Yapılan çalışmalarda, 1 milyon kişinin aynı anda internet sitesine bağlanarak, bilgilerini kontrol edebileceği belirlendi. Böylece, aynı gün içinde milyonlarca kişi, KEY ödemeleriyle ilgili bilgilerini internet sitesinden öğrenebilecek. Hak sahiplerinin bilgilerini kontrol etmeleri için, internet sitesine vatandaşlık numaraları girmeleri yeterli olacak.

HACİZ SORUNU
ÖTE yandan KEY hesaplarına haciz işleminin nasıl uygulanacağı da netleşti. Hakkında haciz kararı bulunan kişilerin KEY ödemelerinde, öncelikle haciz tutarı tahsil edilecek. Geriye para kalırsa bu hak sahibine ödenecek. Bu konuta haciz kararlarını Ziraat Bankası uygulayacak. Bu durum da, Ziraat’i haciz kararları konusunda öncelikli konuma getiriyor. Banka, öncelikle kendi alacaklarını tahsil etme imkanı elde edecek. Haciz işlemleri konusunda da hak sahiplerine bilgi verilecek.

3 Yanıt to “www.keyodemeleri.com adlı web sitesinde test çalışması yapıldı.”

  1. doksan sekizde öğretmen emeklisiyim.aynı konumda olanlardan key paralarını aldığı halde benim alacağım değil adım bile bulunmadı.durumun halledilmesini istiyorum.saygılarımla

  2. şükrü 13:18 #

    key sonuçlarını öğrenmek istiyoruz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: