Rahmi Koç, Sinan Aygün’ü cezaevinde ziyaret edecekmiş

22 Tem

Ergenekon kapsamında gözaltına alınan ATO Başkanı’nı, Rahmi Koç’un cezaevinde ziyaret edeceği, ancak tahliye olunca mesaj yolladığı ortaya çıktı.

Okan Müderrisoğlu’nun haberi
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ATO Başkanı Sinan Aygün geçen hafta serbest bırakılmasının ardından ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçilerinden biri de Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Koç oldu. Koç Aygün’e babası Rahmi Koç’un ‘geçmiş olsun’ mesajını iletti.
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve 14 gün tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ATO Başkanı Sinan Aygün’e ziyaretçi akını devam ediyor. Aygün’e en ilginç mesaj geçtiğimiz hafta makamına gelerek “Geçmiş olsun” diyen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç tarafından iletildi. Edinilen bilgilere göre Koç, “Rahmi Bey (Koç) sizi cezaevinde ziyarete gelecekti. Ancak tahliye olduğunuz haberi gelince benim aracılığımla geçmiş olsun mesajını iletti” dedi. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un, Aygün’e yaptığı ziyarete, Holding’in Ankara’daki yöneticileri de katılmış, ziyaretin ardından herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Aygün, Koç Holding’in kurucusu merhum Vehbi Koç’un, Ankara Ticaret Odası Başkanlığı yaptığı dönemi özel olarak inceletmiş ve Oda depolarındaki araştırma sırasında Vehbi Koç’un kullandığı masayı bulmuştu.

VEHBİ KOÇ’UN MASASI
Küçük çalışma masasının üstüne plaket çaktıran ve Vehbi Koç tarafından kullanıldığını kayda geçiren Aygün, bu masada kendisi de çalışmıştı. Sinan Aygün, Koç Grubu’nun Ankara merkezli şirket olmasını her fırsatta dile getirmiş, holdingin onursal başkanı Rahmi Koç’un Ankara’da vergi beyanında bulunmasını, mükellefiyet yerini değiştirmemesini istemişti. Bilindiği gibi Rahmi Koç, Ankara’nın vergi rekortmenleri listesinin ilk sırasında yer alıyor.

(Sabah)

ilgili yazı
http://kocgiremez.wordpress.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: