SİNAN AYGÜN’E BU ALAKANIN SEBEBİ NE OLAKİ?

22 Tem

Sinan Aygün’e en ilginç mesaj
Okan Müderrisoğlu, Ergenekon sanığı ve ATO başkanı Sinan Aygün’e giden en ilginç mesajı yazdı.

Ergenekon kapsamında gözaltına alınan ATO Başkanı’nı, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç’un cezaevinde ziyaret edeceği, ancak tahliye olunca mesaj yolladığı ortaya çıktı..

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve 14 gün tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ATO Başkanı Sinan Aygün’e ziyaretçi akını devam ediyor. Aygün’e en ilginç mesaj geçtiğimiz hafta makamına gelerek “Geçmiş olsun” diyen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç tarafından iletildi. Edinilen bilgilere göre Koç, “Rahmi Bey (Koç) sizi cezaevinde ziyarete gelecekti. Ancak tahliye olduğunuz haberi gelince benim aracılığımla geçmiş olsun mesajını iletti” dedi. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un, Aygün’e yaptığı ziyarete, Holding’in Ankara’daki yöneticileri de katılmış, ziyaretin ardından herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Aygün, Koç Holding’in kurucusu merhum Vehbi Koç’un, Ankara Ticaret Odası Başkanlığı yaptığı dönemi özel olarak inceletmiş ve Oda depolarındaki araştırma sırasında Vehbi Koç’un kullandığı masayı bulmuştu.

VEHBİ KOÇ’UN MASASI

Küçük çalışma masasının üstüne plaket çaktıran ve Vehbi Koç tarafından kullanıldığını kayda geçiren Aygün, bu masada kendisi de çalışmıştı. Sinan Aygün, Koç Grubu’nun Ankara merkezli şirket olmasını her fırsatta dile getirmiş, holdingin onursal başkanı Rahmi Koç’un Ankara’da vergi beyanında bulunmasını, mükellefiyet yerini değiştirmemesini istemişti. Bilindiği gibi Rahmi Koç, Ankara’nın vergi rekortmenleri listesinin ilk sırasında yer alıyor.

OKAN MÜDERRİSOĞLU/SABAH

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: