Ulusalcı Sol, Nasyonal Sosyalizm

23 Tem

2. Dünya savaşını yaşayan bir çok tanıkla konuştum, onlar “bizlerin olan bitenden haberi yoktu her şeyi savaştan sonra öğrendik” diyordu.Toplumda bir yahudi karşıtlığı vardı ama insanların yakılarak cezalandırıldıklarını bilmiyorduk.

Ergenekon soruşturması ile beraber bir takım gerçekler gün yüzüne çıkıyor bir çoğumuz olanları ağzımız bir karış açık izliyoruz.Ergenekonla beraber ülkemin güneydoğusunda neler oluyor kimin eli kimin cebinde öğrendik, it izi at izini karışmış öğrendik, ellerinde bayrakları gözümüze sokacak gibi sallayanların aslında kanlı terör örgütü ile ahbap çavuş olduklarını öğrendik, sayelerinde Diyarbekir cezaevi neresidir öğrendik.

Hatırlarsanız Diyarbakırda Vatansever Güçler Derneği başkanı kendisine çakma suikast düzenlettirmiş arkasından da ara gazı vermişti. Bende ne yürekli adam helal olsun şu vatansever çocuklara demiştim.

Nasyonal sosyalist alman işçi partisi ve bizdeki ulusalcı solcu türkiye işçi partisi ve PKK’nın fikir kardeşliğini derinlemesine sorgulamak lazım diyorum.

pkk – kürdistan işçi partisi (Partiya Karkerên Kurdistan)

nerede sanayi devrimi nerede işçi nere fabrika
işçi partisi – ulusalcı solcu türkiye işçi partisi
nsdap – ulusal sosyalist almanya işçi partisi

ortak özellikleri kafatasçı olmaları, halkları için savaştıklarını söyleyip halklarını cehennem uçurumuna taşımaları ve tarifsiz acılar yaşatmaları.

Şimdi pkk kürt halkı için mi savaşıyor?
Avrupada yaptıkları 10 eylem varsa 9’u öcalana özgürlüktürdür.

okunası ilinti
PKK’YA KARŞI İKİLEMLER

Vatanseverler, ‘teşvik kredisi’ vaadiyle çiftçileri 1 milyon YTL dolandırmış

Reklamlar

22 Yanıt to “Ulusalcı Sol, Nasyonal Sosyalizm”

 1. asdasd 18 Haziran Pazartesi 2012 13:27 #

  ayrıca işçi partisinin bayrağı da beyaz yıldız onu doğru koyun bari :)

 2. asdasd 18 Haziran Pazartesi 2012 13:26 #

  hepinizin cehaletine tüküreyim . tvlerden duyduklarınızı saçmalamaktan başka birşey yapmamıssınız

 3. emre 16 Ekim Pazar 2011 17:46 #

  Nasyonal Sosyalizm aşırı milliyetçi sağ düşünceye bağlıdır geri zekalı. Daha bunu bilmeden yazı hazırıyorsunuz. Faşizmle en önemli farkı; faşizmde ırkçılık yoktur ama Nazizmda koyu ırkçılık vardır. Ayrıca Nazi iktidarı sonrası Almanyada işsizliğin nekadar azaldığını, halkın refah düzeyinin nekadar arttığını bilmeden konuşma, Almanyaya kurulan(özellikle Berlinin kuzeyine) fabrikaları, ıtiyatro ve opera sayısını, yüzme havuzu ve otoyol uzunluğunu biliyormusun da konuşuyorsun. VolksWagen firmasının ülkedeki herkes otomobil sahibi olana dek ülke dışına ihracat yapması yasaktı, ve bu otomobiller herkesin alabileceği kadar düşük bir fiyata satılıyordu. Halk Hitler’i okadar seviyordiki sabahları günaydın yerine “HEIL HITLER” diyorlardı. Ülke ilk defa modern hava kuvvetlerine ve o denli güçlü bir orduya sahip olmuştu. Sen git Nazizmden 5 yıl önceki Almanyanın durumu ile Nazizmden 5 yıl sonraki Almanyanın durumunu bir karşılartır geri zekalı.
  Tarihi kazanan taraf yazar.Batı ülkelerine git, tarihlerini oku, Türkleri barbar, vahşi ve yağmacı bir kavim olarak gösterirler. Neden? bizim geçmişimiz onlara dokunduğu için. Nazizme de aynısını yapıyorlar. O meşur gaz odalarının(Dachau gaz odasının) hiç bir zaman faliyete geçmediğini biliyormuydun. Hitler’in gerçekten yapmış olduğu katliamın aşırı derecede tüyler ürpertici olmadığını, bizzat araştırmacıların ve yazarların yaptığı incelemeler sonucunda ortaya çıkmıştır.
  Ne yazıldığı gibi gaz odasının olmadığı ne de verilen ölü sayılarının gerçekleri yansıtmadığını anlamak için hiçbir şey okumadan, dinlemeden sadece basmakalıp sözler arkasında önyargı oluşturmak, tamamen insafsızlıktan başka bir şey olamaz. Tüm bunlar Nazileri kötülemek isteyip, türlü iftiralar atan batı ülkelerinin ürünüdür.
  zaten Hitler iktidara gelmeseydi versay anlaşması ile eli kolu bağlı olan Almanya yok olacaktı. Demşsinki Nazizm Almanyada bilimi bitirdi, buna şiddetle karşı çıkıyorum. Atom bombası projesi zaten ilk olarak Naziler den çalındı. ABD F-117 yi horton 229 dan esinlenilerek yapıldı. İlk uzaktan kontrol edilebilen savaş makinaları yine Nazi yapımı. Yukarıda dediğim gibi tıpta ve insan genetiğinde muzzam ilerleme kaydedildi. Naziler UFO bile imal ettirdi(ABD gümüş kanat projesine bakınız). Peki bilimle uğraşmayan bir insanlar bunları nasıl yapar?Hitler, “Bir Kuzey Nasyonal sosyalist bilimi vardır ki, yahudi
  liberal bilime karşı çıkar. Batıda benimsenmiş olan bilim
  bozulması gereken bir tılsımdır” diyordu. Hitler’in iktidara gelmesinden sonra Almanya büyük bir gelişme gösterdi.Ülke başta Berlin olmak üzere, baştan başa modern binalarla donandı, büyük stadyumlar yapıldı. Tam 44 tiyatro ve opera yapıldı. Öte yandan ülke askeri, şehir, ticaret ve endüstri alanında hızla gelişiyordu. Berlin’in kuzey kesiminde büyük bir nakine ve demir endüstrisi kurulmuştu

  • Özgür 15 Kasım Salı 2011 20:38 #

   Gerizekalı herif nasyonal sosyalizm aşırı milliyetçi şağ bir görüştür ilk önce bunu öğren daha sonra Abdullah Öcalan ın iddaanamesini sorgusunu……okursan PKK nın 1980 lerin sonunda ABD ye yaklaşıp sosyalizmden vazgeçtiğini görürsün ama şimdi hala samanyolu ….vb. yandaş kanallarda PKK yı marksist gösteriyolar heralde oraları çok izliyon ondan olcak.Gelelim İşçi Partisine ve Doğu Perinçek e bir kere Perinçek le Faşist hitleri ve Apoyu yanyana koyarak ne kadar cahil olduğunu gösterdin.Sanırım Perincek in 90 ların sonunda dağda Öcalanla görüşmesinin o saçma Ergenekon operasyonuyla içeri alınınca karalama kampanyası olmasından dolayı koydun ama Perinçek orda öcalana dağdan inip eğer ortada bir dava varsa bunun sadece mecliste siyasi iradenin yapacağı bir şey olacağını söylemiştir.Gelelim halkları için savaştıklarını söyleyip halklarına tarifsiz acılar yaşatmaları Perinçek ne zaman savaştı bir bana söylesene sen bilmezsin o zamanlar küçüktün 1970 lerin başında TKP ve İşçi Partisi bir ayrım yaşıyo bil bakalım ne ayrımı silahlı devrim ve Milli Demokratik Devrim sanırım bu kadar yeter..

  • cunshot 25 Mart Pazar 2012 20:41 #

   Okuduğun kitapları yazanların anneleri muhtemelen nazi dölüyle banyo yapmıştır.gaz odasını kullanmadığından nasıl bu kadar emin olabiloyosun ?tabi senin kafanda hitler’le Atatürk bir olduğu için diyecek bişey yok. lobotomy hala uygulanıyo demekki. 21.yy dayız hala nazilerin savunalacak bi tarafının bulanlar var.

 4. WELATPAREz 9 Eylül Cuma 2011 0:23 #

  kendi dünyanızda kurguladığınız faşizan yapı..dünyanıza aydınlık oluyor gün gelecek o laf attığınız insanlar çoçuklarınızın baş hakimi olacaklar..siz başka milletleri ırkçılıkla suçlarken kendi dünyanıza bakmıyorsunuz aceba düşünüyorum da dünyada türkler kadar ismini yücelten bir halk varmıdırrrrrrrrr!!!sizin ne yahudilerden nede almanlardan bi farkınız yok…NE MUTLU İNSANIM DEME ERDEMLİĞİNİ göstermiyorsunuzzz:!!!!!

 5. Marksist-Leninist Yurtsever TKP'li 9 Şubat Çarşamba 2011 1:27 #

  Arkadaşlar,bu resimdeki her şey doğrudur.
  Bu resmi algılamak için biraz okuyun.
  Örnek Vikipedi’yi açın bir bakım Nasyonal Sosyalizm açıklaması,PKK’nın ideolojisi,İşçi Partisi’nin tüzüğü
  ;Abdullah Öcalan hem maoist temelli sol eğilimi vardır ve etnik kürt milliyetçi bir ırkçı eğilimi vardır.Bunun birleşimine NASYONAL SOSYALİZM denir.Reel Sosyalizm ise Enternasyonalist’tir.Milliyetçi değil,yurtseverdir.
  Ben İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunuyum ve yüksek lisans tezimi ise modern tarih içerisinde II.DÜNYA SAVAŞI ile ilgili tez oluşturuyorum ve bu yazıyı yazan kişiyi ve ‘teorisyen’ adlı yorum yapan kişiyi kutluyorum.

 6. uğur 8 Kasım Pazartesi 2010 10:57 #

  Hitler Solcu değil aşırı Sağcı bi liderdi…Ayrıca Nasyonal sosyalizm açılımını yanlış yapmışsınız…Nasyonal Sosyalizm ya da Nazizm, Almanya’da Adolf Hitler tarafından kurulan yönetim sistemi ve siyasi bir akımdır. Temel felsefesi milliyetçilik, sosyalizm, ırkçı, aşırı sağcı düşünüş ve anti-semitizm üzerine kuruludur. Nasyonal sosyalizm beyaz ırkın diğer ırklardan (siyah-melez) üstün olduğunu ve ırklar arasında varolup süregelen mücadelenin (ırksal kazanımlarını fark edip kullanabilirlerse) üstün olan beyaz ırkın kazanacağını savunur…

 7. furkan 28 Temmuz Çarşamba 2010 2:21 #

  Anlamadim sey su bu yaziyi yazan kisi Sol culuk Sosyalizm nedir biiyomu ? Pkk ve Abdullah Öcalan asla sosyalist olamaz öncelikle Sosyalizm in temeli silahli mucadele deildir tam tersine Sosyalizm silahsiz mucadeleden yanadir. Bazilari Pkk Komünist bir örgüt diyo Komünizm esitliktir. Pkk nin yaptigi Kürt milliyetciligidir. Adolf Hitler ise dünyanin en büyük fasist diktatörüdür, Alman milliyetcisidir yani ne Sosyalist nede Komünist olabilir. Bana göre bu resim, resmi koyan arkadasimizin ne kadar cahil oldunu gösteriyo! Ayrica Abdulah Öcalan´a kürt milliyetcisi demem onun düsüncesini kotü göstermez cünkü o Adolf Hitler gibi ayakta olan Alman halkinin esziz ve tek olmasini istemistir ama Abdullah Öcalan ezien Kürt halkinin milliyetcilini yapiyo yani ezilen haka yardim ediyo Pkk yokken mecliste kactane Kürt milletvekili vardi Pkk nin yaptigi budirenis Kürt lerin meclise cikmasini sagladi. Keske o kadar insan ölmeden önce türkiye Kürt leri görseydi ve ne kendierini nede Kürt halkini urastirmasalardi.

 8. hitler siken 30 Nisan Cuma 2010 15:35 #

  Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi aşırı sağcı ve ırkçıdır bu üç tane birbirinden farklı düşüncede ve yapıda olan insanı aynı karede toplayan acaba hangi gerizekalı merak ediyorum. acaba dünyada adolf hitlerden daha faşist bir insan varmıdır bilmiyorum ben.hepiniz malsınız aq.

  • teorisyen 9 Şubat Çarşamba 2011 1:04 #

   bu resmi koyan kişiye yapılan hakaretler bilgisizliğin son noktasıdır.
   ilk önce bir yorum yapılacaksa,bireyin bilgi birikimi olması gereklidir.Nasyonal Sosyalizm(Nazizm)hem aşırı milliyetçiliğin,ırkçılığın ve sağ ideolojinin,hem sosyalizmin ortak mülkiyet ve devletleştirme faaliyetlerinin görüldüğü bir sistemdir.Faşizm ise ilk olarak Mussolini’nin İtalyasında görülmüştür.İtalya’daki faşizmin temelinde ırkçılık yoktur,milliyetçilik ve tiranlık vardır.Bu yüzden PKK,İŞÇİ PARTİSİ,NAZİLER HEM IRKÇI TEMELİNDE ETNİK MİLLİYETÇİDİR,HEMDE SOSYALİSTTİR.
   BİR SOSYALİST DEVLET KURMA AMACINDADIRLAR,FAKAT SADECE BİR HALKI BÖYLE YÖNETECEKLERDİR,YİNE KAPİTALİZM OLMAYACAKTIR AMA NASYONAL SOSYALİST VE FAŞİST BİR YAPIDA GELİŞECEKTİR.

 9. Dracula 16 Mart Salı 2010 23:35 #

  Adolf Hitleri bu gerizekalıların yanına koymayın lütfen o Mustafa Kemalden sonraki 2.büyük dünya lideridir.6 milyondan fazla insan öldürdüğü için sevilmez ama haksız yerede insan öldürmemiştir.Almanyanın ilerlemesini engelleyenlerin kökünü kurutmuştur ki Almanya şu anki gücünü bu adama borçludur.Bugün Türkiyede teröristler mecliste geziniyorsa(BTP)Türk yurdunda Türke silah sıkılıyorsa bunun nedeni aşırı özgürlüktür.Almanya özgürlükten sürünürken sıkı bir çalışma ile dünya lideri oldu ne acısından bahsediyorsunuz?Ayrıca Hitler koyu bir M.Kemal hayranı idi ”bu dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiyedir.Ve benim ustam M.Kemaldir”gibi sözleri mevcut.Önyargılı olmadan önce araştırmak lazım…

 10. Dodo Halit 3 Şubat Çarşamba 2010 1:59 #

  Nasyonel Sosyalizm in ne oldugunu bilmeyen bazı kişiler böle yazılar yazar
  Apo piciyle Adolf Hitlerin Aynı safta olması Sacma Hitler Cok büyük bir düsünür ve türk dostu apo ise o.ç

 11. cglr 30 Aralık Çarşamba 2009 20:34 #

  bu yazıyı yazan arkadaşın kafası baya güzelmiş. ne kullanıyo acaba? bu arkadaş önce ergenekon tertibini ispat etsin sonra vatan severlere çamur atsın.

 12. mehmet 2 Kasım Pazartesi 2009 16:08 #

  kardeşim apo olacak biiiiiiiiibi . o güzelim bayrak adı altında gösterbeyin o ermeni pisliğin teki ne alakası var sosyalistlikle

  • karl marx 9 Şubat Çarşamba 2011 1:17 #

   PKK(Kürdistan İşçi Partisi) ve ideolojisi
   Maoizm ve Ulusal Kürt Kurtuluşçuluğudur.

 13. NARKOZ 12 Ekim Pazartesi 2009 21:57 #

  BÖLE Bİ RESMİN ALTIN SOL PARTİYİ ANMASAN DAHA İYİ OLUR YA SENİN KENDİ GÖRÜNDEN HABERİN YOK YADA APONUN KONUMUNDAN VE KİM OLDUĞUNDAN ŞUHURSUZLUK YAPMA GERZEK BY HABERMİSİN NESİN YAYINLAYAN

 14. Gereksiz 17 Temmuz Cuma 2009 10:41 #

  Ya ne alaka :) şu yazıya bak fotoya bak.
  Bİ defa orda şerefsiz terörist var.
  Böle şerefsizleri ne sol adı altında anıyorlar. Alakası yoktur.
  Bir defa Apo dene şerefsiz Kürt Milliyetcisidir. Yani ırkcıdır.
  Böyle adi şerefsizleri Ne Nasyonal Sosyalizm nede Sol culukla alakası yoktur.

 15. GthcL 4 Haziran Perşembe 2009 15:16 #

  Abdullah Öcalan hiç bir zaman nasyonel sosyalist olmamıştır. Bu yazıyı yazan insan Abdullah Öcalan’ın politik duruşundan bi haber olmalıdır. Abdullah Öcalan halkların kardeşliğini savunur. özelde ezilen Kürt Halkının özgürlüğü için de mücadele vermiştir. ki onun başlattığı mücadele bitirilmiş bir halkın yeniden uyanışını gerçekleştirmiştir. ve mücadelesi milyonlara ulaşmıştır. tabiki bu mücadele zorlu, çileli bir mücadele olmustur. Sizin gibi hayatlarında hiç birşey için bedel ödememiş insanların bunu anlamaları cok güc. Terörist diyene de şunu söylemek istiyorum. Denizlere de terörist deniliyordu… Abdullah Öcalan bu mücadeleyi Mahirlerin,denizlerin, ibrahimlerin anısına bağlı kalmak için vermiştir.

 16. Aydın 13 Şubat Cuma 2009 0:57 #

  ne alakasız bir yazı ve ne alakasız bir resim ? Nasyonel Sosyalizm derseniz üzerine Deniz Gezmiş , J.V Stalin E.Che Guevarayı alırsınız bir teroristi alamazsınız !ve Sol ile Adalf Hitler’in ne alakası var ? Adolf Hitler Faşist Milliyetci bir politikası olan Sağcı Bir Katildir !..

 17. lala muran 20 Aralık Cumartesi 2008 9:04 #

  abdullah ocalanı komünızm bayragı adı altında anmayın-abdullah ocalan kım sosyalızm kım?ne alakası var?ermenı adamın tekı-alakası yok.solcuları bu sekılde anmayın yeter

  • ssslizm 27 Haziran Çarşamba 2012 15:08 #

   sosyalist bilgi fakiri aslında yanlış dedim sen solcu bile değilsin ermenilerde insan nefret suçu işlediğinin farkındamısın iki yaşındaki it in beyni ile dolaşıyorsun hala

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: