Danıştay işini bitirin

24 Tem

https://i2.wp.com/habervaktim.com/resim/resim26999_1.jpg

Danıştay saldırısıyla Ergenekon bağlantısını çözecek ses kaydı ortaya çıktı. Ergenekon Terör Örgütü İddianamesi’nde Danıştay düğümünü çözecek ismi, gizlenen iki tanığın ifadelerini destekleyecek bir dinleme kaydı olduğu tesbit edildi.

Bu kaydın soruşturmayı yürüten savcıların eline ulaştığı belirtilirken, adli çevrelerden edinilen bilgiye göre Ergenekon İddianamesi’nde güvenlik sebebiyle isimleri kodlanarak verilen iki tanığın ifadelerine destek olacak somut delile ulaşıldığı kaydediliyor. Dinlemeye takılan ses kaydında Veli Küçük’ün kendisi için çalışan ve ismi S.Y olarak kodlanan bir kişiye “Danıştay işini bitirin” dediği ve bir an önce halledilmesi içinde gerekenin yapılması ile ilgili talimat verdiği belirtildi. Danıştay’ın verdiği başörtüsü kararı sonrasında kaydedildiği iddia edilen ses kaydı ile ilgili çalışma başlatıldığı ve teknik incelemenin tamamlandığı öğrenildi.

ALPARSLAN ARSLAN TETİKÇİ

İddianamede Danıştay saldırısının Ergenekon Terör Örgütü tarafından ve Veli Küçük’ün başında olduğu bir ekip aracılığı ile organize edildiği belirtiliyor. Alparslan Arslan’ın bireysel bir eylemi olmadığı söylenen organize saldırıda, Alparslan Arslan’ın ise “bir tetikçi” olduğu ifade ediliyor.

Veli Küçük’ün Danıştay saldırısında etkin rol almasına rağmen sadece saldırıyı organize ettiği ve bu saldırıda asla azmettirici bir rol üstlenmediği öne sürülüyor. Veli Küçük’e Danıştay operasyonu ile ilgili talimat verenin ise, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Emekli Orgeneral Şener Eruygun’un liderlerinden olduğu iddia edilen “Ergenekon Lider Konseyi” askeri kanadı tarafından verildiği öğrenildi. Konseyin talimatı ile harekete geçtiğine değinilen Veli Küçük’ün ise, S.Y isimli şahıs aracılığı ile düzenleyecekleri Danıştay saldırısı için en uygun kişinin Alparslan Arslan’ın olduğu belirtildi. Veli Küçük’ün S.Y’ye Alparslan Arslan’ın uygun isim olduğunu belirtmesinden sonra S.Y’nin Alparslan Arslan’ı yönlendirdiği ve bu çetenin günler süren bir tahkikat neticesinde bu saldırıyı gerçekleştirdiği kaydedildi.

AMAÇ DARBEYE ZEMİN OLUŞTURMAK

“Ergenekon Terör Örgütü” Lider Konseyi’nin Danıştay saldırısına karar verdiği belirtilirken, amaçlanan şeyin ise mevcut meşru hükümetin çeşitli yıpratma taktikleri ile “iş görmez bir hale getirilmesi” veya “toplumda nefret uyandıracak saldırılarla bir askeri darbeye zemin oluşturulması olduğu” ifade edildi. Kendilerine bağlı hükümetler kurmaya çalıştığı söylenen Ergenekon Terör Örgütü’nün, bunu daha önce REFAH-YOL ve Ecevit Hükümeti’ne karşı uyguladığı, bunda da başarılı olduğu belirtildi.

Osman Yıldırım, “Bombaları Veli Küçük’ten aldım” demişti

Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesine bomba atılmasıyla ilgili davada müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Yıldırım, cezaevinde ifadesini alan “Ergenekon Terör Örgütü” soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e, el bombalarını emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ten aldıklarını söylediği belirtilmişti. Danıştay saldırısı davasında sanık avukatlarının taleplerine karşın soruşturma Ergenekon Operasyonu ve Ümraniye’de bulunan bombalarla ilgili olarak genişletilmemişti. Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesine bomba atılmasının failleri Alparslan Arslan, Osman Yıldırım, İsmail Sağır, Erhan Timuroğlu’na müebbet hapis cezası verilmişti. Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine patlamayan bombayı attığını itiraf etmişti. Dava karar aşamasına yaklaşırken sanık Osman Yıldırım, önemli açıklamalar yapacağını söylemiş, ancak daha sonra susmuştu. Davada sanık avukatlarından Mehmet Ener, Yıldırım’la görüştüğünü söyleyerek, “Konuşsaydı, saldırının Ergenekon tarafından yapıldığı ortaya çıkacaktı, susturuldu” dedi. Avukat Mehmet Ener, Osman Yıldırım’ın Küçük’ü işaret ettiğini söylemişti.

Vakit

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: