Dağlıca Baskınında kan donduran gerçekler

18 Ağu

https://i0.wp.com/resim.samanyoluhaber.com//haber/1/1/3/2/7/113275.jpgSizlerle defalarca dağlıca ve aktütün baskını ile alakalı belge ve video paylaştık her iki baskında daha önceden biliniyor, fakat askerlerimizin kanlı terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesine göz yumuluyordu.Şimdi aşağıdaki yazıyı dikkatlice okumanızı istiyorum.İstiyorum ki bu yapbozun parçalarını beraberce birleştirelim. Lütfen yorumlarınızla katkı sağlayın ki gerçekler gün yüzüne çıksın.

Elinde maddi imkanları olmayan bir internet habercisi olarak dağlıca taburunda görev yapan ve buraya sevkiyat yapan askerlerle yüzyüze görüştüm henüz kamuoyunun bilmediği insanın kanını donduracak gerçekler var ki inşaallah bunlarda sırasıyla burada günyüzüne çıkacak.

Aktütün (Bezele) baskını ve cevapsız kalan sorular
Dağlıca baskını ve gerçekler

Eski Genelkurmay Harekât Başkanı Korgeneral Çetin Doğan, bakın şehit askerler için neler söylemiş.
(dikkat bu belgenin insanın beyninden vurulmuşa döndüren kısımları ilgili makam tarafından sansürlenmiş, umarım zamanı geldiğinde açıklanır) haberimizi okumak için devama tıklayınız.

Onbinlerce sayfalık Ergenekon iddianamesinin hemen her sayfası şok edici bilgi ve belgelerle dolu.

İddianamede gündemde yer tutan hemen her kişi ve olayla ilgili çarpıcı bilgiler bulunuyor. İşte onlardan birinde dağlıca baskını sırasında adından çok söz edilen Kurmay Albay Onur Dirik’in baskından yaklaşık bir yıl önce Ergenekon zanlısı Asuman Özdemir’le yaptığı haberleşme kayıtları yer alıyor. Dirik yakın ilişki içinde olduğu anlaşılan Asuman Özdemir’e dağlıca fotoğrafları ve kimi askeri bilgiler yolluyor.

21 Ekim 2007 günü Türkiye Dağlıca Tabur Komutanlığı’na yapılan hain saldırıyla yasa boğuldu. Terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiği kanlı baskında 13 askerimiz şehit oldu, 16 askerimiz yaralandı. Teröristler 8 Mehmetçiği ise sınır ötesine kaçırdı.

Türkiye’yi sarsan saldırının ardından vahim iddialar ortaya atıldı. Askerler mahkemede baskın öncesi telsiz konuşmalarında, teröristlerin yakınlarda olduğunu fark ettiklerini ve durumu üstlerine bildirdiklerini ancak hiçbir girişimde bulunulmadığını anlattı.

İhmaller zinciri ilginç yer değişiklikleri daha da çarpıcı bir hal aldı. Baskın öncesi taburda görevli bazı subayların görev yerlerinde bulunmadıkıları öne sürüldü. Baskın sırasında silahların tutukluk yapması zayiatın artmasına sebep oldu. Teröristler tarafından kurşun yağmuruna tutulan tabura hava destekli yardımın maalesef çok geç ulaştığı ayrıca askerlerin el bombalarının bir süre önce toplandığı da iddialar arasında yer aldı.

Bütün bu yanlış uygulamaların sorumlusu olarak ise Dağlıca Tabur Komutanı Onur Dirik gösteriliyordu. Nitekim Dirik daha sonra internete düşen bir ses kaydında kendisi dahil pek çok yöneticinin yaşanan hezimetten sorumlu olduğunu anlatıyordu.

Taraf Gazetesi 25 Haziran’da şok bir haberle Dağlıca baskınının önceden bilindiğini, Genelkurmay Başkanlığı’na ait bir belgeyle ortaya koymuştu. Genelkurmay belgeyi doğruladı.

Ergenekon delil klasörleri arasında yer alan belgeler işte bu ihmaller zincirini bambaşka bir boyuta taşıyor. 354 nolu klasörde yer alan haritalar ve yazışmalar Yarbay Onur Dirik ile Ergenekon sanığı Ayşe Asuman Özdemir arasında ilginç bir irtibatın olduğunu gösteriyor.

ONUR DİRİK-ASUMAN ÖZDEMİR BAĞLANTISI

Yarbay Dirik Dağlıca baskınından yaklaşık bir yıl önce Dağlıca ve Çukurca’daki askeri birliklerin bulunduğu noktaları gösteren fotoğrafları Özdemir’e gönderiyor. Üstelik fotoğraflarda askerlerin konuşlandığı tepeler, stratejik noktalar ve hareket biçimleri gibi hayati bilgiler, sanki üste brifing veriyormuş detaylılığında, oklu açıklamalarla aktarılıyor.

Karşılıklı elektronik postalar Ergenekon’un istihbarat elemanı Özdemir ile Dirik arasındaki samimiyeti gözler önüne seriyor.

ASUMAN ÖZDEMİR :Sevgili onur Allah aşkına sakin ol. Lütfen ama lütfen sakin ol. Asıl adınla yazıyorsun. IP numarandan adını tespit ederler.

ONUR DİRİK :Merak etme sakinim ben. O adam bana yazdı tahmin ettiğin gibi. Demokratik zemin falan filan diyor. Sanki biz gerzeğiz. neyse tabii ki cevap filan vermedim. Ben söyleceğimi söyledim. tartışmaya gerek yok.

Yazışmalardan Dirik’in çeşitli e-mail gruplarına Veli Küçük’ü savunan mailler attığı da anlaşılıyor. Bu arada Dirik’le Özdemir arasında sürekli olarak bir CD alışverişinden bahsedilmesi dikkat çekiyor.

haber videosunu indirmek için tıklayın

SAMANYOLU HABER

Ergenekon’dan Dağlıca da çıktı

https://i1.wp.com/www.taraf.com.tr/fotoraflar/ergenekon01.jpg

13 askerin şehit edildiği Dağlıca’nın komutanı Yarbay Dirik, Ergenekon sanığı Özdemir’e, baskın öncesinde taburun stratejik fotoğraflarını göndermiş. Ergenekon iddianamesinin ekleri, sanıklardan Asuman Özdemir ile Onur Dirik’in yazışmasını da kapsıyor. Dirik baskından bir yıl önce Özdemir’e Dağlıca’yı anlatmış. Dirik’in Özdemir’e gönderdiği fotoğrafların üzerindeki notlarda, askerlerin konuşlandığı tepeler, stratejik noktalar ve intikal yolları gibi ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Dirik, mail gruplarında açık adıyla Ergenekon sanığı Veli Küçük’ün Azerbaycan’daki faaliyetlerini savunduğu için Özdemir tarafından “Dikkat et” diye uyarılmış
Ergenekon iddianamesinin 354 nolu klasöründe yer alan belgelere göre Dağlıca Tabur Komutanı Kurmay Yarbay Onur Dirik ile Ergenekon zanlısı Asuman Ayşe Özdemir arasında Dağlıca fotoğrafları ve belgeleri alışverişi yapıldı.

TARAF DUYURMUŞTU • Gazetemiz Taraf, 25 haziranda şok bir haberle 21 ekimde PKK’lıların gerçekleştirdiği Dağlıca baskınının önceden bilindiğini, Genelkurmay Başkanlığı’na ait bir belgeyle ortaya koymuş, Genelkurmay da söz konusu belgeyi doğrulamıştı. Ergenekon iddianamesinin ek delil klasörleri arasında yer alan belgeler, bu ihmaller zincirini bambaşka bir boyuta taşıdı.

YAZIŞMALAR İDDİANAMEDE • 354 nolu klasörde yer alan haritalar ve yazışmalar, Topçu Kurmay Yarbay Onur Dirik ile Ergenekon sanığı Ayşe Asuman Özdemir arasında ilginç bir irtibatın olduğunu gösteriyor. Belgelere göre Dağlıca Tabur Komutanı Kurmay Yarbay Onur Dirik, baskından yaklaşık bir yıl önce yakın ilişki içinde olduğu anlaşılan Asuman Özdemir’e Dağlıca ve Çukurca’daki askeri birliklerin bulunduğu noktaları gösteren fotoğrafları gönderiyor.

FOTOĞRAFLARDAKİ NOTLAR • Üstelik fotoğraflarda askerlerin konuşlandığı tepeler, stratejik noktalar ve hareket biçimleri gibi hayati bilgiler, sanki üste brifing veriyormuş detaylılığında, oklu açıklamalarla aktarılıyor. Karşılıklı elektronik postalar Özdemir ile Dirik arasındaki samimiyeti gözler önüne seriyor.

VELİ KÜÇÜK’E ÖVGÜLER • Yazışmalarda ortaya çıkan belgelere göre Albay Dirik’in çeşitli e-mail gruplarına Ergenekon soruşturması nedeniyle tutuklu bulunan emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ü savunan mailler attığı da ortaya çıktı. Dirik, chat yaptığı ‘BYT’ adlı grupta Veli Küçük’e Azerbaycan ve Karabağ konusunda destek vererek, “Veli Küçük’ün görevde iken Azerbaycan’da Ermenistan’a karşı kontrgerilla örgütlemesine gittiği doğruysa daha neyi konuşuyorsunuz. Karabağ olaylarının hukuki temellerini biliyor musunuz? Bunu dünyada yapmayan hangi ülke var” diye soruyor.

‘DİKKATLİ OL’ UYARISI • Bu mail üzerine uyarılan Dirik ve Özdemir arasındaki yazışmalar şöyle:

• ASUMAN ÖZDEMİR: Sevgili Onur Allah aşkına sakin ol. Lütfen ama lütfen sakin ol. Asıl adınla yazıyorsun. IP numarandan adını tespit ederler.

• ONUR DİRİK: Merak etme sakinim ben. O adam bana yazdı tahmin ettiğin gibi. Demokratik zemin falan filan diyor. Sanki biz gerzeğiz. Neyse tabii ki cevap filan vermedim. Ben söyleceğimi söyledim. Tartışmaya gerek yok.

CD ALIŞVERİŞİ • Yazışmalardan Dirik’in çeşitli e-mail gruplarına Veli Küçük’ü savunan mailler attığı da anlaşılıyor. Bu arada Dirik’le Özdemir arasında sürekli olarak bir CD alışverişinden bahsedilmesi dikkat çekiyor.

HASTALIĞINDAN TAHLİYE EDİLDİ • 1955 Tunceli-Pülümür nüfusuna kayıtlı olan Asuman Ayşe Özdemir, Ergenekon soruşturması kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olma”, “Hukuka aykırı olarak kişisel bilgileri kaydetme” ve “Adil yargılamayı etkilemek” suçundan tutuklandı. Özdemir cezaevinde siroz hastalığın yakalanınca Gebze Cezaevi’nden tedavisinin yapılabilmesi için Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi’ne nakledildi, daha sonra da serbest bırakıldı.

DAĞLICA’DA NE OLMUŞTU • Taraf’ın elindeki belgelere göre, Genelkurmay, Kara Kuvvetleri, Jandarma, 2. Ordu ve Hakkari’deki istihbarat başkanlıklarının, baskına ilişkin bütün bilgilerden haberi olmasına rağmen 21 ekim 2007 tarihinde PKK’lıların gerçekleştirdiği Dağlıca baskınında 13 asker şehit olmuş, sekiz asker de esir alınarak K. Irak’taki PKK kamplarına götürülmüştü. 14 gün sonra Türkiye’ye getirilen sekiz asker ise “Vatana ihanet suçlamasıyla” askeri cezaevine kondu. Tabur Komutanı Onur Dirik, er Ramazan Yüce’yi PKK’lılara yardım etmekle suçladı. 2 şubat 2008’de görülen ilk duruşmada, sekiz er tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Daha sonra Dirik’e ait ses kaydı YouTube’a düştü. Dirik, baskındaki ihmallerini kabul ederek, Genelkurmay’daki komutanlara ve günlüğünü okuduğu şehit bir üsteğmene ağır küfürler sarf etti. Bunun üzerine Dirik Afyon’da konuşlu İkmal Komutanlığı Lojistik Şube Müdürlüğü’ne atandı.
Üç gün önce Van Askeri Mahkemesi’nde görülen Dağlıca davasının üçüncü duruşmasında er Ramazan Yüce’nin avukatı Dinçel Aslan, mahkemede Taraf gazetesinin 14.07.2008 tarihli manşetine atıfta bulunmuş ve gazetede yayınlanan istihbarat raporunun Genelkurmay Askeri Savcılığı’ndan istenmesini talep etmişti. Mahkeme heyeti de talebi yerinde bularak, belgenin Genelkurmay Askeri Savcılığı’ndan istenmesine karar verdi.

http://www.taraf.com.tr/haber.asp?id=15069#

23 Yanıt to “Dağlıca Baskınında kan donduran gerçekler”

 1. mustafa kemal 21 Ocak Pazartesi 2013 21:59 #

  hocanız amerikanın kucağından sizlere bunlarımı öğretiyor önce ırakta müslümanlar katledilirken sonra kaddafi katledilirken şimdide suriyede kardeş kanı akıtılırken allasen siz hangi dünyada yaşıyorsunuz

 2. AHHHHHHHHHHHHHHH 22 Mart Pazartesi 2010 23:35 #

  NE OLDU KANINIZ DONDU DİMİ….
  BİTMEDİİİİ….
  YA BU İTİHBARATA BİZİM PAŞA İNANMAZ ISRARLA KOZMİK PLANLAR KIZMINDAN SORUMLU ASTSUBAYDAN HABER ALDIGI VATANDAŞI GETİRMESİNİ İSTER ….ASTSUBAY ….BÖLGEDE TANINMAYAN BU ADAMI GİZLİ KAPAKLI 23 ÜNCÜ SINIR TUGAYINA HİÇBİR DEFERE KAYDINI YAPTIRMADAN KOMUTANIN MAKAMINA SOKAR Kİİİİİ…BU MAKAMA EÇİLEN GİRİŞ ODASINDA BU ŞAHSI PAŞANIN POSTASI BİR ASTSUBAY VE HİZMET VE KORUMA ERLERİNDEN 4 PERSONEL MAKAMA GİRİŞİ TUHAF GÖZLERLE İZLERLER….. HABER ELEMANI MAKAM ODASINDA BULUNAN KABARTMA HARİTADAN GRUBUN YERİNİ GÖTERİR …YAV AHA BURDALAR KOMUDANİMMMMM. YARI TÜRKCE İLEE… VE DETAYLAR KENDİSİNE AKTARILIR… BRUBUN AMACI ….MUİMMAT MİKTARI…ELLERİNDEKİ….YAŞAMSAL MALSEME MİKTARI…. 2006 YILI KIŞ ÜTLENMESİ E KIŞ KAMPI ANLATILIRRRR….. EH ARTIK ŞEREFSİZLER GÜNÜNÜ GÖRECEKKK… DEDİM İÇİMDEN… ODADAN CIKARKEN ZİLE BASILARAK KANTİN HESABINDAN 100 MİLYON BU ŞAHSA ÖDEME YAPILMASI İSTENİR…. ŞAHSIN GÖZLERİ DOLAR…. CÜNKİ KENDİSİ VE ÇEVRESİ PARA İÇİNDE YÜZMEKTEDİRLER…. ALMAZ .. KOMUTAN ISRAR EEDER….ALMAZ…. EMİR VERİR…BENİM ŞARETİMLE ŞAHIS PARAYI ALIR ODADAN CIKARIZ… KOCA ELİ ARASINDAKİ POSTASI ASTSUBAYIN GETİRDİGİ PARA PARAMPARÇA OLARAK ..ELİME TUTUŞTURULUR….BENİİİ HEÇ TANIMAMİŞ OL KOMİTTANİM…. DYEN VATAN EVLADI BU ŞEKİLDE DEVLETE KÜS AYRILIR….

  ASTSUBAYA NE MİLDU BİRAZ MERAK EDİN YORUM YAPIN ASTSUBAYIN BAŞINA GELENE İNANMAYACAKSINIZ…. DEVAMI 5 GÜN SONRA…
  HERKESİN ANNNE ADINI SORAN BİR DEVLET YİGİDİ VE MAKAMI OLUR…..

  AMA BIAKIN BİRAZ VİCDANI SIZLASIN… BENCE …..ADALET YERİNİ BULACAK…

 3. AHHHHHHHHHHHHHHH 20 Mart Cumartesi 2010 22:31 #

  BASKIN DAGLICYA DEYİL YEŞİLTAŞ JANDARMA SINIR BÖLÜK KOMUTANLIGINA YAPILACAKTI..DAGLICA TABURU TAKVİYE VE YARDIMA GİDECEGİ YEŞİLTAŞ BÖLÜGÜ YOLU VE İÇİN SAT GÖLLERİ PATİKASI VE DAGLICA KÖYÜİLE YEŞİLTAŞ KÖYÜ YOLU BİR GRUP TARAFINDAN MAYINLANARAK BİR MİKTAR PUSU KUVVVETİ İLE TEPELERE YERLEŞTİRİLEREK GELEN ASKERİ KONVOYLAR TAMAMEN ŞEHİT EDİLEREK ARALAR YAKILACAKTI AYRICA YÜKSEKOVA YEŞİLTAŞ ARASINDA BULUNUN BİR TÜRK KÖYÜNE Kİ BUNLAR KORUCU SALDIRILARAK YEŞİLTAŞA YARDIM KESİLECEK BU YOLADA PUSU ATILARAK GELEN KUVVETLER BU GRUP TARAFINDAN ŞEHİT EDİLECEKTİ İKİYAKA KÖYÜNE ZİNAR I SİZCE 160 KİŞİ 10 KATIR AGIR MÜHİMMAT İLE GELDİİÇLERİNDE 5 DAGLICA KÖYÜ VE YEŞİLTAŞLI KÖYÜNDEN KORUCU AKRABALARI OLAN BU GRUP SAT GÖLLERİNİN GÜNEYİ BOŞALTILMIŞ SINIR KÖYÜ OLAN İKİYAKA KÖYÜNDEKİ MEZARLIK ALANA GRUP YERLEŞTİ…. 80 T.Ö MENSUBU ŞEMDİNLİ YÜKSEKOVA VE ÇUKURCAYA SEVK EDİLDİ….BURALARDA 1 YIL SÜREYLE BİR ASTSUBAY BÖLGENİN TEK KOMUTANI OLAN PAŞAYA ALDIGI İSTİHBARAT SİZCE BASKINDAN kaç ayyyyyyyyy AYYYYYYYYY ÖNCE BU BİLGİLER MAKAMINDA VERİLMİŞTİR..BU GİZLİ GÖRÜŞME NERDE YAPILMIŞTIR..VERİLEN İSTİHBARATI JANDARMA GENEL KOMUTANLIGINA BİLDİRİLDİMİ HAVA KUVVETLERİNE HABER BİLDİRİMİ İSTİHBAAT BİRİMLERİNE …. BU DUYUM NERELERE BİLDİRİDİ Mİ…..HAVA DESTEGİ VE BÖLGEYE YAKIN OLAN KARAKOLLARIN 120 LİK HAVAN MESAFESİNDEKİ BU GRUBA YA NEYE….ORDA BİRDE JÖH ÖZEL HARAKAT VE DAG TUGAYI VAR … BAKIN BAKALIM ARŞİVLERİNE .. OPARASYONA KİM GİTMŞŞŞŞ…. HERKES ADALETE HESAP VERECEK….TAKİP EDİN ….O OPARASYONA SADECE O KAHRAMAN ASTSUBAY GÖNDERLMİŞ OLABİLİRMİ SİZCE …. GERCEKLERİ YAKINDA DUYACAKSNIZ….

  • Nurettin 1 Eylül Çarşamba 2010 12:48 #

   Peki neden vazgeçilmiş Yeşiltaş’tan da Dağlıca basılmış..
   Anlamadım neden?

 4. zülal zem 18 Mart Perşembe 2010 15:13 #

  Siz yandaşlar ne adisiniz yahu.. Bunların hesabı sorulacak biline..Az kaldı..Toparlanmaya başlayın..

 5. şahin merdan akçay 23 Şubat Salı 2010 3:11 #

  BU tezgahı kurup bukadaranadoluçocuğunu elzem bir şekilde şehit ettiren ve en enemlisi türk silahlı kuvvetlerinin dağdaki orospu çocuklarına hezimet verdirmişgörüntüsünü veren dünyadaki itibarının zedelenmesine neden olan nekadar bu ordunun içinde orospu çocuğu varsa hepsinin anasını sikeyim inşaalah onlarında VARSA ÇOCUĞU AKRABASI ALLAH BU GÖRÜNTÜLERDEKİ ÇOK ACI TABLONUNKAT VE KAT FAZLASINI ONLARA ACI BİR ŞEKİLDE TATTIRIR İNŞAALAH (ŞEHİTLERİMİZE ALLAHDAN RAHMET DİLİYORUM)

 6. KATMERCIOGLU 8 Şubat Pazartesi 2010 12:45 #

  vatansever,sen ciddimisin bu haberi atliyirakmi okudun,yoksamina bektasiye dervisligemi ozenursun…fesubhanallah.ne acib kullarin var ilahiyarab..her neyse zaten sizin gibi iyi nyetli olmadiklari icin boooooyle kocaman acik vermisler.Beniuzen orada sehid edilen evlatlarimizin ruhlari acaba intikamlarinin alinmalarini isterde,velilerinin bu vatana kusmesini istemediklerinden.beddua etmezler.cunku bunca okumus akli basinda arastirmacilarda her halde bir seyler yapar dogruyu teslim ederler diye beklemeleridir.cooook ama cooooooook cirkin..yarabbi bu sehidlerimizin hurmetine tsk daki cirkin simalari erit,cirkin zalim elleri kurut.sen onlarin intikamini burda da al.amin sehidler adedince amin

 7. hatice 8 Aralık Salı 2009 17:24 #

  bizim başımızdakiler adam gibi adam degilki kimi kimlere yazıyoruz biz konuşup biz dinliyoruz allah başdakilerin belasını versin başka söze ne hacet arkadaşlar

 8. ismail 30 Kasım Pazartesi 2009 14:21 #

  dune kadar icki icen adama cukurcada anasina kufreden bugun icki masalarinda gorünüyo hangi biri saglamdi askerlerden kimisi erkek bile degildi neden se oyorelerin halkini pek severdi ayrica davut diye biriyle irtibati var olan teror orgütü biriyle aliş verişi vardi pogca getirirdi birlige arastırılsin kimmişo davut cukurca dtp il teskilat baskani … daha neler neler sinif ayrimlari yapan komutan ordu icerişinde.teymen nasil sehıt oldu (ömer) niye gec kalindi müdahalede ordakı uzmanlara sorun icleri nasil dolmus nasil hayata küsmüşler onlar anlatsin bikahraman varsa oda onlar……..

 9. ZINNAR 19 Temmuz Pazar 2009 3:46 #

  Daglica Baski acikca Samanyolu TV acikca soyluyor,bu bir orgut isi olmadigini amaclari Kurdistanda savasisurdurmek ve orda halki kirdirmak dollayisiyle bazi kemalist gecinenlerin burda 20 bin civarinda faaili mechul cinayetlerin bilakis Turk ordusu ust duzeydeki pasa ve diger subaylarin insanlarin Kurd olduklarindan dollayi infaz etirmek suretiyle PKK ye destek vermek suretiyle bolgede sidetli bir savasi yaratmak istiyen generallerin ve icinde bulunan Jitem adi altinda derin devlet olark adlandiran bu darbeci guclerin yani kemalist gecinip Kurd halkini ayaklandirmak suretiyle ve derekirse daga gerilla halinde cikarmak ve onlara sillah temin ettirmek suretiyle ta eski genelkurumaylardan simdiki genelkurumaya kadar bu savasin durmamasi Kurdistanda yasiyan insanlari taciz ve katliam yok etme ve aciz seklinde goce zorlamak ayrica bes nin koy harutada silinmis ve tirliyonlarca dollar zarar verilmis devlette bu paranin halkin cobunden ciktigini bugun halkin cogu ac isiz ve gucsuz oldugunu bu bakimdan bu olaylarin bas sorumlari devlet ve onun himayesindeki ordudur.Bu baikmdan Ergenekoncularin yok edilmesi gerekir yani omur boyu cezaevlerinde cezalarin cekmesi ayrica Kurdlere yapilan sahipsiz toplu mezarlari ve faailimechul cinayetlerin PKK degil bunu yapan Ordu oldugu aciktir.Amaclari bolgede savasin surmesi kendileride savastan rant saglamasi darbe olsun halki yiildirma ve yok etmek butun amaclari ama Kurd ve Turk halki buna mysaade edmiyecektir Kurdlerde demokratik yollardan haklarini gasp eden katil pasalardan ve CHp den alacktir

 10. vatansever 15 Haziran Pazartesi 2009 0:21 #

  Bir vatansever olarak ilk önce dağlıca katliamını yapan pkk ya , pkk yı savunan ve bu teröristlere toz kondurmayan dtp ye ve bu bütün olan bitene seyirci kalan yetkililere lanet ediyorum.

  Dağlıca baskınında işin içinde iş var peki neden bu işin içine inilmiyor tutturdular bir ergenekon herşeyi buna odaklayıp halkı bazı şeyleri unutturmaya çalışıyorlar. Türk halkının demogojiyle işi bitmiştir artık gerçekleri görme zamanı ergenekon a ayırdığınız zamanı neden dağlıca da yapılan ihmalleri araştırmaya da ayırmıyorsunuz.

  ve sorulacak bir kaç soru.

  Bu teröristler nasıl oluyorda piknik yapar gibi ellerini kollarını sallaya sallaya baskına gidiyorlar, sanki kendilerinden eminler ve işin içinde bir taahhüd varmış gibi rahatlar, bu kadar kalabalık bir terörist gurup nasıl farkedilemiyor, çatışma saatler sürdüğü halde neden yardım gelmiyor ilk önce onları açıklasınlar

  işte gerçekler.
  1. dağlıca baskını daha önceden tespit ediliyor gerekli birimlere bir hareketlilik olduğu bildiriliyor , fakat ne hikmetse kimse bu istihbaratı değerlendirmiyor

  2. Terör örgütü baskına giderken çok rahat ve ellerini kollarını sallayarak sanki baskına gider gibi değilde pikniğe gider gibi gidiyor , bu nasıl mümkündür demekki bir yerlerden rahat olmaları konusunda uyarılmışlar

  3. Çatışma saatlerce sürerken neden yardım gelmiyor, jetlerimiz neden havalanmıyor, bu jetler bugün için değilse hangi gün için kullanılacak

  4. Çatışma sırasında iran jetleri türk askerlerine yardıma geliyor (3 jet) ve teröristler şaşkına dönüyor nasıl oluyorda türkiye de türk askerlerini iran jetleri koruyor, işin aslı şu türkiyeyle iran arasında bir anlaşma var pkk ya karşı ortak harekat , komutan yardım istediği halde yardım gelmeyince iran a bildiriliyor ve iran jetleri havalanıyor ve teröristleri bombalıyor , bu iddanın gerçek payı varmı??

  5. bunların gerçekliği (uydu fotoğrafları) belgelerle bir komutanda bulunuyor, bu komutan bu belgeleri bütün basın yayın kuruluşlarına gönderdiği halde neden bu belgeler yayınlanmıyor?? ve bu belgeleri gönderen komutan görevden alınyor sadece o komutan değil o istihbarat biriminde çalışan bütün çalışanlar ya istifa ediyor yada görevlerinden alınıyor, Bu iddaa doğrumu? sebeb nedir ihmali ortaya çıkarmak isteyen bir komutan neden görevden alınıyorda ihmali gerçekleştirenler hala yerlerinde???

 11. Mustafa TURHAN 6 Aralık Cumartesi 2008 1:40 #

  İLKER BAŞBUĞ KİM? GENELKURMAY BAŞKANI İLKER BAŞBUĞ İLE ALAKALI ÇOK HABER YAPILDI MEDYA TARAFINDAN. Bİ ÇOK GAZETE VE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN ÖVE ÖVE YERE GÖĞE SIĞDIRALAMADI. YOK EFENDİM GNEL KURMAY BAŞKANLIĞI TARİHİNDE BİR İLK! NEYMİŞ HALKIN ARASINA KARIŞMIŞ, CUMHURBAŞKANI GİBİ KARŞILANMIŞ. GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI TARİHİNDE BİR İLK! NEYMİŞ EFENDİM AK SAKALLI BİR DEDEYLE TOKALAŞMIŞ. GENEL KURMAY B AŞKANLIĞI TARİHİNDE BİR İLK! NEYMİŞ EFENDİM MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA BRİFİNG VERMİŞ. yAV BANA NE ONUN İLKLERİNDEN. aMA HİÇ Bİ ALLAH’IN KULU ÇIKIP DA BU ADAMI NEDEN BU KADAR YERE GÖĞE SIĞDIRAMIYORSUNUZ. BU ADAMIN İSRAİL AĞLAMA DUVARINDA FOTOPRAFI GÖRÜNTÜLENDİ, BU ADAM ERGENEKON TUTUKLULARINA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU. BU ADAMDAN KORKUN DEMEDİ. AMA BEN ONUN DAHA GENEL KURMAY BAŞKANI OLMADAN EVVLE GENEL KURMAY BAŞKANI OLMASI KESİNLEŞTİĞİNDE ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM. ÇÜNKÜ ONUN KİRLİ ÇAMAŞIRLARINI ÇOK İYİ BİLİYORDUM. ŞU BİR GERÇEK Kİ ARTIK AKTÜTÜN KARAKOLU’NA YAPILAN SALDIRIDA ASKERİN, ÖZELLİKLE DE GOLFÇU PAŞANIN İHMALİ KESİN. PEKİ BU İLKER PAŞA BU KADAR İYİ BİR İLK! DE NEDEN SÖZKONUSU SALDIRIDA RÜTBESİ NE OLURSA OLSUN İHMALİ OLAN HERKESİ ‘TASFİYE ETME İLKİNİ’ GÖSTERMİYOR?

  • Cumhur SANCAR 4 Temmuz Çarşamba 2012 9:38 #

   Kirli çamaşırlar ömürboyu başbakan ile genel kurmay başkanı arasında sır kalacak. Başbakan böyle açıkladı.

 12. Fehim Taştekin 19 Ağustos Salı 2008 23:14 #

  Bu millet vatan millet diyerek osmanlıyı hesapsız bir harbe sokanları asla unutmadı unutmayacak da.
  Balık hafızalı değiliz
  sadece kendi hesabımızı değil
  Allahuekber dağlarında koyun koyuna donarak şehit olan halepli,
  diyarıbekirli, elazizli yiğitlerin hesabını da bizler soracağız.
  Bizim gücümüz kinimizde değil vatanımıza olan sevgimizdedir.

 13. NEDEN DAĞLICA BASKINI? 19 Ağustos Salı 2008 14:20 #

  Çünkü Ergenekoncular, Kuzey Iraka orduyu sokarak ucu gözükmeyen bir savaşın içine de sokmuş olacaklardı…

  Çünkü o dönemde TEZKERE ÇIKARMAK MÜMKÜN OLMUYORDU…
  Öyle bir plan yaptılar ki hükümet MECLİSTEN TEZKERE ÇIKARDI…
  Sonra….

  Çok heveslendikleri Kuzey Irak operasyonunu başlattılar…Belkide ABD bu sefer Türkiyenin başına çuval geçirmeye hazırlanırken Genelkurmayın yaptığı ZAP BASKININDA PKK AĞIR ZAYİAT VERİNCE DE Türkiyeye karşı cephe oldular..

  Hatırlarsak BİR GECEDE ASKER K.IRAKTAN GERİ ÇEKİLDİ…NİYE?..

  Bence ABD çık diyerek TEHDİT ETTİ…Senaryonun istedikleri gibi gitmeyeceğini anladılar…Ondan sonra da bir daha IRAKA KARADAN GİREMEDİK…

  Ama TEZKEREYİ ÇIKARMAK İÇİN DAĞLICAYA BASKIN YAPTIRDILAR…
  O günlerde ben bunu anlamıştım…

  • Cumhur SANCAR 4 Temmuz Çarşamba 2012 9:37 #

   Askerlerimizin başına (tarihte ilk) çuval geçirildiği için kahraman RTE ne yaptı ?

 14. CHP KIÇINI YIRTIYORDU 19 Ağustos Salı 2008 14:18 #

  Her ağustosta YAŞ ta namaz kılan, annesinin başı örtülü, (ordunun geleceği için büyük tehlike olan) subayları temizleyene! kadar, böyle vatan hainlerini temizleseler olmaz mı? CHP son YAŞ toplantısında ihraç olmadı diye yırtınıyordu. Acaba bu yarbay niye ihraç edilmiyor diye tek kelime edecekler mi? Ve o 13 vatan evladının hesabını kim verecek.?

 15. BALIK HAFIZALI DEĞİLİZ! 19 Ağustos Salı 2008 14:17 #

  daglica olayini tam olarak aydinlatmak istemiyorlar.unutturmak icin zamana yaydilar.bu sorumsuz sorumlular guya cok akillilar turk milletini balik hafizali saniyorlar.
  sunu soyluyoruz turkmilletinin peygamber ocagi saydigi yerden kotu kokular yayiliyor.
  bu daglca olayini hicbir guc bu millete yutturamaz.
  yakinda gorursunuz 13 erimizin katillerinin hala bu milletin verdigi vergilerle beslenerek elite bir hayat surdugunu.
  bence katiller belli.
  onu ortaya cikaracak irade yok.
  boyle olsa bile katiller yakayi mutlaka ele verecekler.
  bu birseyi degistirecekmi asal degistiremez.
  cunku o kurumda ozel olarak secile secile geliyorlar.
  nasil oldugunu daha acik yazarimda sagolsun editorler izin vermezler.

 16. Haki Şen 19 Ağustos Salı 2008 14:15 #

  BU ÜLKEDE KİM KİME ÇALIŞIYOR DEVLETTEN MAAŞ ALIPTA ÖBÜR TARAFA HİZMET EDENLER VAR PKK VE ÇETELERLE ORTAK ÇALIŞANLAR VAR
  ÜLKEYİ KAOSA SÜRÜKLEMEK İÇİN DEVLETİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEK İÇİN DAĞLICA
  OLAYI İÇERDEN YARDIM ALINARAK KASITLI YAPILDI BUNU HALK BİLİYOR.
  AMA SES ÇIKARTAMIYOR KİMİ KİME ŞİKAYET EDECEK
  DAĞLICA DA ŞEHİT OLAN ASKERLERE TUTUKLUK YAPAN BOZUK SİLAHLARI VERMİŞLER Kİ ŞEHİTLER ÇOK OLSUNDA SES YAPSIN DİYE VAY SİZİ ŞEREFSİZLER BUNUN HESABINI ALLAH SİZE SORAR O ŞEHİTLERİN AHI BİR TUTARKİ BURNUNUZDAN FİTİK FİTİK GELECEK

 17. metin 19 Ağustos Salı 2008 14:15 #

  BU MU BENİM ORDUM

  atatürkçüde olsa sünniler ölsün diyen generalin olduğu orduyu bens evmiyorum
  ilker başbuğ paşa derhal ordu içindeki bu tip insnaları temzilemeli.aksi taktirde yeni genel kurmay başkanıda halk nezdinde bu konuları gizlemekten mahkum olacaktır
  ergenekon tamamen bir asker organişzasyonudur
  askerelrin kyrduğu biğr terör örgütüdür

 18. BAHADIR DAĞCI 19 Ağustos Salı 2008 14:14 #

  DAĞLICA BASKINI, CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ ÖNCESİ KAOTİK ORTAM OLUŞTURULMASI, HÜKÜMETİ KÜÇÜK DÜŞÜRME, ZORA SOKMA HALKA ÜMİTSİZLİK VERMEK PİSİKOLOJİYİ BOZMAK İÇİN TEZGAHLANMIŞ AÇIK. İSTİHBARATLAR ALNDIĞI HALDE, EK TEDBİRLER ALMAK YERİNE, BÖLÜK KOMUTANLARI İZİNE ÇIKRILMIŞ, TABUR KOMUTANI DÜĞÜNDE, NÖBETÇİ SAYILARI AZALTILMIŞ, EL BOMBALARI TOPLANMIŞ, TELSZİN BAŞINA MALUM BİRİ VERİLMİŞ , TUTUKLUK YAPAN SİLAHLAR, AĞIR SİLAH YOK. RESMEN GELİN ANADOLUNUN GARİBAN ÇOCUKLARINI ZAAYAT VERMEDEN ŞEHİT EDİN BİR ÇOĞUNUDA ALIN GÖTÜRÜN DEMİŞLER. BENİM BUNDAN ANLADIĞIM BU. BAŞKA BİRŞEY ANLAYAN VARSA ANLATSIN.

  • Cumhur SANCAR 4 Temmuz Çarşamba 2012 9:31 #

   Bahsettiğiniz davada tüm delillerin uydurma olduğu defalarca kanıtlandı. Yalanınız batsın sizin. ABD hem besliyor hem üstümüze salıyor, biz de ABD nin BOP prejesine “eş başkanlık” yaparak vatanı satıyoruz. İnşaallah bir gün hesbını soracak Allah RTE den dökülen bu kanların.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Aktütün Baskınında 6 Mehmetçiği şehit eden PKK’lılar tesbit edildi ama neden vurulmadı? « tıkla! - 8 Ekim Çarşamba 2008

  […] Dağlıca Baskınında kan donduran gerçekler « haberler spor medya siyaset […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: