Atatürk’ ten başka kullanılacak neyimiz var?

20 Ağu

https://i0.wp.com/resim.samanyoluhaber.com//haber/1/1/3/5/6/113565.jpgErgenekon delilleri arasından çıkan şok belgede Türk halkının nasıl parçalanacağını ve kültürünün nasıl değiştireleceğini anlatan bomba ifadeler…

Ergenekon delilleri arasında yer alan ve İşçi Partisi Genel Merkezi’nde ele geçen 1997 tarihli bir belge Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik mezhebe dayalı kadrolaşma çabalarına dikkat çekiyor. Halen emekli konumda olan iki subayın yaptığı bir konuşmanın dökümünü içeren belgede “Türklerin üstün bir ulus olduğu safsatasını yıkın. İrtica yaygarası kopartın. Memleket bizim olana kadar kendinizi gizleyin” diyen kişiler, darbeye karşı çıkan zamanın komuta kademesine hakaretler yağdırıyor.

Ergenekon iddianamesi yakın tarihin karanlık yüzünü deşifre ediyor. 2455 sayfalık iddianamede yer alan bir belge 28 Şubat sürecinde şimdi emekli olan bazı subayların Ankara’da gizli toplantılar düzenlediğini ortaya koyuyor. Toplantıya başkanlık eden kişinin ise 28 Şubat sürecinin en önemli aktörlerinden biri olarak gösterilen dönemin Genelkurmay Harekat Dairesi Başkanı Çetin Doğan olduğu kaydediliyor.

ORDUDA MEZHEBE DAYALI KADROLAŞMA

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e ait belgeler arasında yer alan toplantı kayıtlarına göre emekli orgeneral Çetin Doğan beraberindeki bazı subayları PKK’ya karşı gerçekleşen operasyonlara göndermemek için planlar yapıyor, kararlar alıyor.

ÇETİN DOĞAN KONUŞUYOR

Güneydoğu’da bizimkiler postu deldirmesin, buna yönelik önlemler alın, tayin dairesi mutlaka elimizde olmalı. Cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün. Alevi olmayana hiçbir zaman tam olarak güvenmeyeceksin. Alevi olmayan herkesin anti laik olma ihtimali uzun vadede de olsa olabilir. Türklerin üstün bir ulus olduğu safsatasını yıkın.

İddianamede yer alan belgeye göre gizli toplantıda konuşan Orgeneral Çetin Doğan devleti ele geçirmekten söz ediyor.

ÇETİN DOĞAN KONUŞUYOR

Arkadaşlar çok çalışsın. Bizim olmayan bu devlet mutlaka bizim olacaktır, biz Türkiye’de İslam ile bağlantılı görülen ama bu dini tamamen değiştirecek bir Türkiye Aleviliği yaratmak zorundayız.

Doğan’dan sonra söz alan ve şimdi emekli konumda olan Tuğgeneral Volkan Kaplama’nın da Doğan’la aynı görüşte olduğu anlaşılıyor. Her iki komutan da darbeye karşı çıkan subaylara ağır hakaretlerde bulunuyor.

VOLKAN KAPLAMA KONUŞUYOR

Gerçek laiklik ancak alevi toplumda gerçekleşir. Aptal komutanlar, her gün gündeme gelerek ülkedeki şeriatçı birikimi azaltarak bir müdahalenin önünü kesiyorlar.

ÇETİN DOĞAN KONUŞUYOR

Çevik Paşa’ nın yerine bizden akıllı biri olsaydı, Karadayı sünepesinin daha verimli olmasını sağlardık.

Söz konusu toplantıda alınan kararlar, 28 Şubat günlerinde ‘değerlerine bağlı Türk milletinin’ karşı karşıya kaldığı karalama kampanyasının perde arkasını göstermesi açısından büyük önem taşıyor.

GİZLİ TOPLANTI KARARLARI

– Ordunun müdahalesini sağlamak için, orduda ve sivil toplumda etnik ve irticai faaliyetleri seyredin, yer yer körükleyin.

– Her yerde irtica kampanyası başlatılsın.

– Sadece eşi kapalı olan, namaz kılan değil, sağcı, milliyetçi, yarın irticaya kaçması ve size engel olması muhtemel herkesi yazın. İlgili mercilere şikayet edin.

– Onların adına dinci dergiler, gazeteler gönderin, akrabalarının adını öğrenin, onların isimleriyle başlarını belaya sokacak mektuplar, kartlar gönderin.

– Alevi olan birlik komutanı yoksa laikleri sıkıştırın, çokça eğlence düzenleyin, dansöz ve içkiyi zorlayın.

– Atatürk’ ün alevi kürt köylerini katletti gibi sözleri durdurun, Atatürk’ ten başka kullanılacak neyimiz var.

Toplantıda din ve milliyetçilik duygusunun azaltılması gerektiğine dikkat çekiliyor ve dinin zararlı bir mefhum olduğu vurgulanıyor.

GİZLİ TOPLANTI KARARLARI

– PKK’ya karşı savaşanlara el altından şu mesajı gönderin, sakın ha ölmeyin, bırakın Atatürkçü olsa da Sünniler ölsün. Din ve milliyetçilik duygusunu zayıflatan yolların neler olduğu açık, bunları kullanın.

– Okullarda öğrencilerin kız arkadaşlıklarını teşvik edin, yapabiliyorsanız Osmanlı hayranlığını kırın, cinsel konularda sınırları zorlayın, çünkü bu konu insanın zaafının başında gelir.

– İrtica tehlikesi iyice büyüsün. Din bizim için zararlıdır.

Düzenlenen gizli toplantılarda uyulması zorunlu olan ve kendi aralarında aldıkları bazı prensip kararları ise akıllara durgunluk veriyor.

GİZLİ TOPLANTI KARARLARI

– Hanımlarınız dekolte giysin, diğerlerinin hanımlarını açık giymeye teşvik etsin.

– Alevilik bu ülkede bir gurur kaynağı olana kadar, yani memleketi avucumuza alana kadar herkes kendisini gizleyecek.

– Deşifre olmuş aleviler, sevgi desinler, insanlık desinler, ama ülke için oynadığımızı belli etmesinler, hal hatır sorana “Allah’a şükür” densin, bizi dinci sansınlar.

Ve toplantıda alındığı öne sürülen çok ibretlik bir karar daha.

GİZLİ TOPLANTI KARARLARI

– Ordudan altı ayda bir adam atarak, yarın darbe yapma gerekçenizi ortadan kaldırmayın, bırakın, tehlikeyi müdahale boyutunda büyütün

SAMANYOLUHABER

Bu haberi görüntülü olarak seyretmek için indir.

15 Yanıt to “Atatürk’ ten başka kullanılacak neyimiz var?”

 1. Patlakhaber 2 Mayıs Pazartesi 2011 17:52 #

  Merhabalar,
  Evet, yazıya biraz geç denk geldim. Fakat, geç olsun güç olmasın. Yazıda çok önemli bir konu ele alınmış. Şuanda, bu sorunla yüzleşiyoruz. Atatürk kullanılarak halk ayaklandırılmaya çalışılıyor ama bizim milletimiz bu duruma taviz verecek bir millet kesinlikle değil. Bu arada siteniz tam anlamıyla bir haber blogu olmuş. Çok kaliteli haberler var. Tüm içtenliğimle başarılar diliyorum. Bu arada sitemize de uğrarsanız çok seviniriz. Özellikle Patlakhaber bölümünden çok keyif alacağınızı umut ediyoruz.

 2. Yakup Icik 25 Haziran Cuma 2010 16:10 #

  size bir bilmecem var!
  Oy(un) Koy(un)
  farkini lütfen buraya yaziniz! ;))

 3. selda 23 Kasım Pazartesi 2009 17:57 #

  pkk lı cenaze değilde pkk lının leşi demek lazım aslında,bir olay çıkmadığı sürece hiç birini vermiyorlar.sende çıkmışsın alevi pkk lı, sunni pkk lı diyorsun ya,vatanhaininin alevisi sunnisi farketmiyor,devlete kurşun sıkan hangisi olursa olsun canı cehenneme

 4. gizlibelge 22 Eylül Salı 2009 18:10 #

  pkk’lıların %90’ının sünni kökenli olduğunu da yazıya ekleyin isterseniz
  bi pkk’lının cenazesi cem evinden kalkınca haber oluyor da binlercesi camiden kalkınca neden haber olmuyor

 5. HER SEY TÜRKIYE ICIN 24 Temmuz Cuma 2009 21:03 #

  YESIL SERMAYE BORSDAYA

 6. mehmet hilmi 7 Haziran Pazar 2009 21:49 #

  weq

 7. Orjinal Delikanlı 20 Ocak Salı 2009 11:55 #

  Bilinen birşeyi birde onların ağzından duymak güzel oldu.

 8. s.s 17 Ekim Cuma 2008 4:00 #

  siz gidin cepheye!!!

 9. habermerkezi 21 Ağustos Perşembe 2008 17:04 #

  bu belgenin orjinalinde aynen şu ifade geçer
  – Sürelim sünni **lerini doğuya gebersinler.

 10. chiquitita 21 Ağustos Perşembe 2008 13:50 #

  1997 yılında, askeri kanat adına genelkurmay harekat başkanı sıfatıyla emasya protokolünü imzalamıştır. aynı zamanda 28 şubat sürecinde batı çalışma grubunun başkanlığını yaptığı iddia edilir.

 11. Serdar 21 Ağustos Perşembe 2008 13:49 #

  “ahmet yesevi uluslararası türk-kazak üniversitesi”‘nin eski mütevelli heyet başkanı. kendisi bu göreve eski cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer tarafından cumhurbaşkanlığı görev süresinin dolmasına çok az bir süre kala atanmış, kısa süre önce de mevcut cumhurbaşkanı abdullah gül tarafından görevden alınmıştır.

  türk dünyasının ortak üniversitesi olmak iddiasıyla kurulan ahmet yesevi üniversitesi’ndeki bu görevi sırasındaki “marifetleri”nden şu yazıda kısaca bahsedilmiş:

  üniversitemizin başına gelenler

  kimse yapmaz türk’e türk’ün yaptığını..

  “ahmet yesevi uluslararası türk-kazak üniversitesi”, adından da anlaşılacağı gibi bir türk üniversitesi..

  iki ana özelliği var:

  1-ahmet yesevi misyon ve fikriyatı
  2-türk dünyası´nın ortak üniversitesi olması

  aslında ilk madde de 2’nciye vurgu yapıyor. zira, bundan önceki 3 bölümde ifade ettiğim gibi ahmet yesevi, türk kültür ve sosyal bütünleşmesinin tartışılmaz simgesi olmuş bir kişi.. o’nun adına kurulan üniversitenin en öncelikli rolü kuşkusuz o “bütünlük” olmalı..

  nitekim üniversiteye işlerlik kazandıran “tüzük”, daha ilk maddesinde buna işaret ediyor.. buyurun:

  “türkiye cumhuriyeti, kazakistan cumhuriyeti ve diğer türk cumhuriyetleri ile türk topluluklarındaki üniversite çağında bulunan gençlerin bir çatı altında ve türklük bilinci ve uluslararası eğitim ve çağdaş bilimin gereklerine göre eğitimlerini sağlamak…”

  bizde bir söz var; “türk gibi başla, falanca millet gibi bitir” diye.. işte bahtsız üniversitemizin başına da bu iş gelmiş.. önceki cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer tarafından giderayak üniversitenin mütevelli heyet başkanlığı´na getirilen kişinin, gelir gelmez yaptığı işlere bir bakın!. bakın ama lütfen aklınıza mukayyet olun:

  ilk iş: 29 farklı türk devlet ve topluluğundan imtihanla ve seçilerek alınan öğrencilerin bursları kesiliyor.. böylece taa sibirya önlerindeki altay ve tuva’dan başlayıp kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti, kırım ve makedonya’ya uzanan ve doğru adıyla uluğ türkistan; moda adıyla avrasya diye belirlenen medeniyet sınırımız türkiye ve kazakistan’a indirgeniveriyor..

  2’nci iş: üniversiteye öğrenci yetiştirmek üzere çeşitli türk ülkelerinde açılan ve türkiye türkçesi ile eğitim yapılan 54 lise tek kalemde kapatılıyor.. buralarda okuyan 5 bin öğrenci ise boşlukta bırakılıyor.. hangi zihniyetle, hangi değerlendirme ile, hangi hınçla, cevabı olan beri gelsin.. halbuki müteakip yıllarda bu liselerin sayısının 200’e; öğrenci sayısının ise 20 bine çıkarılması planlanmıştı.. bu konuda tika ve türk tanıtma fonu ile de işbirliği yapılıyordu..

  3’üncü iş: üniversitemizin işbirliği ile kırgızistan’ın “oş devlet üniversitesi”; “kırgız devlet üniversitesi” ve rusya federasyonu’na bağlı “dağıstan devlet üniversitesi” nezdinde açılan “türk dili ve edebiyatı” bölümleri kapatılıyor.. aman yarabbi, düşman başına!..

  4’üncü iş: yesevilik bilgisi (yesevi tanu) dersleri kaldırılıyor.. hani kazakistan’da bir usul var: farabi üniversitesi’nde farabi’nin; abay üniversitesi’nde abay’ın hayatı ve fikirleri okutulur.. ahmet yesevi üniversitesi’nde ise ahmet yesevi, “yesevi tanu / yesevilik bilgisi” adı altında okutuluyordu..

  5’inci iş: üniversitenin bütün bölümlerinde -kazakistan tarafının arzusu ile okutulan- islam-din dersleri kaldırılıyor.. kazakistan tarafına sorulmaksızın, cevf’el-kalem..

  6’ncı iş: türkiye’den giden bütün akademisyenler geri çekiliyor..

  sözü edilen mütevelli heyet başkanı’nın bütün bunlara gösterdiği tek maddelik bir gerekçe var.. buyurun:

  “kazakistan nüfusunun yüzde 30’u rus kökenlilerden oluşuyormuş.. bu durumlara kızabilirlermiş..”

  ayol, bunu da üniversitenin kurulması için dağlar-tepeler gibi “ferman” çıkartan ve bütün bunlara onay veren kazakistan cumhurbaşkanı nursultan agamız ve kazakistan devlet yetkilileri düşünse olmaz mı!. hayır olmaz, zira bizimkinin de bir misyonu var..

  mümaileyhin yaptığı iş bunlarla bitti sanmayın:

  7’nci iş: üniversitenin 1991 yılında yani türkiye ile irtibatlandığı 1993 yılından 2 yıl önce yapılan vaziyet planında yer verilen caminin inşaat hazırlıkları durduruluyor ve türkiye cumhuriyeti diyanet işleri başkanlığı’nın yapımını üstlendiği cami önleniyor..

  bunun gerekçesi de şu:

  “üniversitede ve kışlada cami olmaz!..”

  ben biliyorum ki, türkiye’de birçok üniversitemizde ve birçok askeri kışlamızda cami var.. ama olmasını istemeyen de var.. bu bir “zihniyet” meselesi..”

  yazının tamamı: http://www.aygazete.com/?45888

  kendisi bir emekli orgeneral. bu ülke kendisine ordu teslim etmiş. ege ordu komutanlığı, 1. ordu komutanlığı yapmış. o görevlerindeki başarısını, hizmetini bilmiyorum. ancak ahmet yesevi üniversitesi gibi türk dünyasında gerçekten heyecan uyandıran bir girişimin başına kendisi değil de türk dünyası fikrine düşman bir rus, ya da bir ermeni milliyetçisi getirilseydi herhalde o da bu yukarıda yazılanları yapmaktan çok mutlu olurdu.

 12. Selami Okutan 20 Ağustos Çarşamba 2008 23:53 #

  28 Şubatın hızlı paşalarından Çetin Doğan, Alevi dedesi İzzettin Doğan’ın biraderidir, bilmeyenlerede buradan duyurulur.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Dağlıca saldırısının ardından komutanların sarhoş görüntüleri « Haber Merkezi - 19 Ekim Pazar 2008

  […] Genelkurmay Harekat Dairesi Başkanı Çetin Doğan, Cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün … […]

 2. Aktütün Baskını « tıkla! - 13 Ekim Pazartesi 2008

  […] Cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün… […]

 3. Aktütün Baskınında 6 Mehmetçiği şehit eden PKK’lılar tesbit edildi ama neden vurulmadı? « tıkla! - 13 Ekim Pazartesi 2008

  […] Cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün… […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: