Ergenekon sponsored by Sinan Aygün

26 Ağu

https://i2.wp.com/www.habervaktim.com/resim/resim31175_2.jpgErgenekon Terör Örgütü davası kapsamında gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ATO Başkanı Sinan Aygün, İstanbul Adliyesi çıkışında, neden isminin Ergenekoncularla birlikte anıldığına bir anlam verememiş, kendisinin illegal yapılanmalar ile hiçbir bağlantısının olmadığını hükümete karşı hiçbir yıkıcı faaliyette bulunmadığını iddia etmişti.

Fakat Ergenekon davası ek delil klasöründe ortaya çıkan bir belge ise ATO Başkanı Sinan Aygün’ün Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında içeri alınma sebeplerini ortaya döker cinsten çıktı. Ergenekon Terör Örgütü sanığı İşçi Partisi Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek’in çalışma ofisinde ele geçirilen dosyalar arasında bulunan bir belgeye göre, Ergenekon sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in organize ettiği 2005 yılında İsviçre’nin Lozan kentinde düzenlenen “Lozan Çıkartması” mitingine Sinan Aygün’ün sponsor olması istendiği ve kendisinden hemen tahsil edileceği belirtiliyor.

UÇAK VE YEMEK MASRAFLARI SİNAN AYGÜN’DEN

Ergenekon Terör Örgütü sanığı İşçi Partisi Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek’in çalışma ofisinde ele geçirilen bir belgeye göre, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün’den Lozan mitingine gidecekler için derhal sponsor olması isteneceği ve bu isteğin de M.Cengiz ve Nusret Senem aracılıyla Sinan Aygün’e iletileceği belirtiliyor. Çiçek’in ofisinde bulunan belgenin ayrıntılarında ise mitingin maliyetinin kişi başına 1.350 YTL olacağı, uçak masrafının 420 YTL, Lozan kentinde düzenlenecek yemekli şehir turunun ise 300 Avro tutacağı belirtiliyor. Sanık Hikmet Çiçek’in yazdığı anlaşılan notlarda masrafların ATO Başkanı Sinan Aygün’e gidilerek “hemen sponsor olması” talebiyle tahsil edilmesi isteniyor. Belge içerisinde yer alan notta, Lozan’a davet edilecek isim listesinde ortalama 164 ile 185 kişinin olması düşünülüyor. Listede davet edilecek kişilerin başında ise Yaşar Okuyan, Vahit Erdem, Sadık Yakut, Rauf Denktaş, İbrahim Yetkin ve Zeki Sezer notu düşülüyor.

SARIKIZCILAR İSTEDİ, ATO TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından düzenlenen ve Ergenekon Terör Örgütü lideri ve üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan ve gözaltına alınanların organize ettiği başka bir toplantı da, ATO konferans salonunda yapılmıştı.

3 Mart 2004 tarihinde Ankara Ticaret Odası’nda (ATO), İşçi Partisi’nin (İP) desteklediği ve üst düzey komutanların üniformalarıyla katıldığı, “Hilafetin İlgası” ve “Tevhid-i Tedrisat Kanunu’nun 80. Yılı ile Günümüz Türkiyesi” konulu panel düzenlenmiş ve panel, darbe heveslilerinin gövde gösterisine dönüşmüştü. Panelde, “Ulusal Uyanış ve Birlikteliğe Çağrı” adlı bildiri sunulmuş ve toplantının sonuç bildirisinde “Bu, sıradan bir araya geliş değildir” ifadesi dikkat çekmişti.

İŞTE SİNAN AYGÜN’ÜN SPONSORLUK YAPTIĞINI GÖSTEREN BELGE-TIKLAYINIZ

‘MİLLETE ‘TÜRK LİRASI KULLANIN’ DİYE GAZ VEREN AYGÜN’ÜN EVİNDEN 2,5 MİLYON AVRO ÇIKTI’ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MURAT ALAN / KENAN KIRAN/İSTANBUL

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: