Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, iddialara cevap vermek yerine İslamiyet, Atatürk ve milliyetçilik üzerinden propaganda yapmayı tercih etti.

13 Eki

hMustafa Özbek

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, hakkında medyada çıkan iddialara ilişkin olarak dün ‘Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı’nda konuştu. Ancak, iddialara cevap vermek yerine İslamiyet, Atatürk ve milliyetçilik üzerinden propaganda yapmayı tercih etti. Kimsenin kendilerini Araplaştıramayacağını söyleyen Özbek, birlik beraberlik istediklerini savundu.

Özbek toplantı salonuna, ‘Başkan seninle ölüme de gideriz’, ‘vur de vuralım öl de ölelim’, ‘Özbek nerede biz oradayız’, ‘Türküz güçlüyüz Atatürkçüyüz’, ‘Özbek babamız sendika yuvamız’, ‘Vur vur inlesin AKP dinlesin’, ‘AKP’ye karşı omuz omuza’, ‘Özbek’e uzanan eller kırılsın’ şeklinde atılan sloganlar eşliğinde girdi. Konuşması sık sık ıslık ve alkışlarla kesilen Özbek, 13 bin yıllık tarihinde hiçbir kuvvet ve hiçbir ülkenin Türk milletini evcilleştiremediğini belirtti. konuşmasında AK Parti hükümetini hedef alan Özbek, “Yani siz mi Ilımlı İslam adı altında Araplaştıracaksınız? Hadi ordan. Birlik beraberlik bütünlük istiyoruz. Ayrımcılık istemiyoruz. Ayrımcılığı istemiyoruz. Laik anti laik, İslamcı laik gibi şeyleri istemiyoruz. Elhemdulillah hepimiz Müslümanız. İslama benim canım kurban olsun.” dedi.

Son günlerde yandaş medyanın gerek sendika gerekse şahsı hakkında adeta bir karalama kampanyası başlattığını iddia eden Özbek, sebebinin sendikalarının sosyal, siyasi ve ekonomik gelişmeler karşısındaki duruşuyla ilgili olduğunu savundu. Türk Metal Sendikası olarak, devlet, millet, cumhuriyet ve demokrasi gibi değerlere bağlı olduklarını dile getiren Özbek, 45 yıldan bu yana işyerinin korunmasını ve üretmesini, çalışan işçilerin bu üretimden hakça payını almasını, verimliliği ve kaliteyi gözeten bir sendikal anlayış içinde olduklarını ileri sürdü.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini benimseyen, Yüce Dinimiz İslam’ın değerlerine sahip çıkan çağdaş bir sendikacıdır.” diyen Özbek, laik ve demokratik cumhuriyetin ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilelebet yaşaması için son nefeslerine kadar mücadele edeceklerini ifade etti. Asla bu mücadeleden taviz vermeyeceklerini belirten Özbek şunları söyledi: “İslamiyet’i referans olarak gösteren bu çevreler, sahip oldukları bu medya anlayışıyla Yüce İslam dininin, ahlakının ve vicdanının tamamen karşısında olduklarını bilmiyorlar mı, görmüyorlar mı, bu mu onların İslamı, bu mu onların Müslümanlığı? Allah kalplerini mi kararttı?”

Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında yapılan acımasız eleştirilerin dozunun kaçmak üzere olduğunu iddia eden Özbek, Türk Ordusu hakkında eleştiriden öte hakaret içeren yayınların bir fayda getirmeyeceğini ve hedefin askeri yıpratmak olduğunu savundu. Uhut ve Hendek savaşının ne kadar mukaddes ve mubarek ise Çanakkale ve İstiklal Savaşı’nın da o kadar mukaddes ve mubarek olduğunu dile getiren Özbek, dualarda Çanakkale ve İstiklal Harbi şehit ve gazilerinin unutulmasının onlara ihanet anlamına geleceğini söyledi.

Ortaya atılan iddiların yargıya intikal ettiğini dile getiren Özbek, yargıda olan bir olayın üzerine gidilmesinin yargıyı etkileme olduğunu savunarak bunun iki yüzlülük olduğunu ileri sürdü. “Kraldan fazla kralcı olmayın.” diyen Özbek, “Mal varlığımızı yazıp devlete, notere veriyoruz. Yazılanların, dediklerinin hepsi benim olsa Karun gibi zenginim. Sözleşmelerde ART’ye reklam aldırdığım söyleniyor. Program yaptırıp para veriyormuşum. Verecem tabi çünkü program çekiyor. Örneğin falan televizyon 10 bin dolar veriyorsa ben ART’ye 5 bin dolar ödüyorum. Bütün kurum kuruluşların yaptığı budur, Yönetim Kurulu kararıyla. Bir ART kaldı dikkat edin, bu hükümete karşı tavırlı muhalefet eden ART kaldı. Onuda ortadan kaldırma, konuşan da bir tek biz varız. Onu da ortadan kaldırırsak herşey süt liman olacak” diye konuştu.

Reklamlar

4 Yanıt to “Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, iddialara cevap vermek yerine İslamiyet, Atatürk ve milliyetçilik üzerinden propaganda yapmayı tercih etti.”

 1. M Türkoğlu 14 Kasım Cuma 2008 14:25 #

  Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, iddialara cevap vermek yerine İslamiyet, Atatürk ve milliyetçilik üzerinden propaganda yapmayı tercih etti.
  ——————————————————-
  HAYRET…

  MESS ile yakinlığı kimse açiklamaz ama 35 sene*de elde eti malvarlığı belkide bir ipucu verir… hep işçiden olacak değil ya;)
  bukadar toprak,dayre,vilalar,araçlar v.s.olan bir insan :( kesin vergi kaçakçısı da çıkar.

 2. murat 12 Kasım Çarşamba 2008 15:59 #

  özbek hakkında çıkan iddiaların çoğuna inanıyorum ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Özbek önce Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile olan yakın ilişkisinin nedenini bir anlatsın bizede işçiler olarak bu yakınlığın sebeini bilelim , MESS neden TMS’nin konferanslarının masrafını karşılıyor işçiyi savunan özbek nasıl oluyorda MESS ile kol kola giriyor bir bilelim. aralarında ne çıkar ilişkisi var.

 3. fatih 8 Kasım Cumartesi 2008 18:29 #

  MUSTAFA ÖZBEK,35 YILDA SENDİKASINI TÜRKİYENİN EN BÜYÜK SENDİKASI YAPMIŞTIR.OTELLER,TESİSLER,İŞÇİYE BÜRSÜRÜ OLANAKLAR SUNMUŞTUR.2 GÜNDE TAYYİP ERDOĞANIN DAMADI GİBİ KANAL SAHİBİ OLMAMIŞTIR. ART KANALI HÜKÜMETİN YANLIŞLARINI SÖYLEDİĞİ İÇİN SUSTURULMAK İSTENMEKTEDİR DİĞER KANALLAR GİBİ AMA ART Yİ SATIN ALAMADILAR.MUSTAFA ÖZBEK HÜKÜMETLE İYİ GEÇİNİP BU KADAR KARALAMA KAMPANYASINA MARUZ KALMAYABİLİRDİ SUSARDI OTURURDU AMA YAPMADI ÇÜNKÜ ÜLKESİNİN KÖTÜYE GİTTİĞİNİ BİLİYOR.MUSTAFA ÖZBEKİN YANINDAYIZ

  • ADEM 14 Eylül Salı 2010 21:18 #

   Mustafa Özbek bey Milliyetçi olduğu ATATÜRKÜ sevdiği için Hapise atılmıştır.Kendisi gerçek bir Türk Müslümanıdır.Tayyip gibi dinin arkasına saklanarak siyaset yapıyor ve tüm milliyetçileri silivriye attırdı,ona karşı olan herkesi susturmaya çalışıyor ama bir gün gelecek tüm yaptışı şerefsizliklerin hesabı sorulacaktır.İnşallah aziz milletimizin gözü açılır ve recep tayyip erdoğan gibi ALLAH sız Kitapsızlara hesap sormak için geç kalmayız!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: