TARAF GAZETESI AKTÜTÜN GÖRÜNTÜLERİNİ VERDİ, ASKER SALDIRIYI NAKLEN SEYRETMİŞ!

14 Eki

Aktütün Karakolu baskını ile ilgili haberin detayları için tıklayın.

Aktütün Karakolu ve Taraf Gazetesin verdiği koordinatlar hakkında detaylı haber için tıklayın.

Dikkat! Aktütün’ü Kandil sanıp bombalamayın.

İnsansız Haber Alma Uçağının çektiği görüntüleri indirmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Aktütün Karakolu Saldırısından bir gün önce 3 37160 KB

Aktütün Karakolu Saldırısından bir gün önce 2 31061 KB

Aktütün Karakolu Saldırısından bir gün önce 1 37166 KB

Koordinatlar 37.03,44.13 19.4 mil = 31.2212736 km Aktütün Köyü 37.052848,44.287605

Askerin, PKK’nın hazırlığını bir aydır bildiği, saldırıyı da 3.5 saat öncesinden itibaren naklen izlediği ortaya çıktı.

Taraf Gazetesi’nin bugün yayımladığı anlık istihbarat belgeleriyle istihbarat raporları Genelkurmay’ın 17 askerin şehit olduğu Aktütün baskınını, tıpkı Dağlıca gibi, ayrıntılarıyla bildiğini gösterdi.

BİR AY ÖNCEDEN HABERDAR EDİLDİ

İç Güvenlik Harekat Durum raporları ve İnsansız Hava Araçları’nın ilettiği anlık istihbarat bilgileri Aktütün baskınından Genelkurmay’ı bir ay önce haberdar etti.

GENELKURMAY HAZIRLIKLARI İZLEDİ

İnsansız hava aracı saldırı günü 9.35’ten itibaren, aldığı görüntüleri Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı’na ve İkinci Başkan’a saatlerce ve naklen iletti.

SONRA DA SALDIRIYI SEYRETTİLER

Saldırının önceden bilindiğini gösteren temel kanıt: Hava aracı, koordinatları Aktütün’e kilitlenmiş olarak saldırı sırasında da görüntü nakline devam etti.

Bu ilk görüntü. Saldırı günü, 3 ekimi gösteriyor. PKK’lılar K. Irak sınırında, Aktütün yakınlarında siper kazıyor, mayın döşüyorlar.

Saldırı hazırlığı ikinci görüntüde de var. Saat Greenwich’e göre 6.35’i, Türkiye saatiyle 9.35’i gösteriyor. Saldırının 3.5 saat öncesi.

Kamera kaydı bir anda PKK timinden Aktütün’e dönüyor. Saldırıbölük karakoluna yönelmi. Saat Greenwich’e göre 11, Türkiye saatiyle 14.

JANDARMA’NIN İÇ RAPORLARI DA GENELKURMAY’I YALANLADI

Asayiş Kolordu Komutanlığı’nın Aktütün saldırısı raporu, iki gün sonra açıklama yapan Genelkurmay 2. Başkanı Iğsız’la dört noktada çelişiyor.

Takviye Birlik Var Mıydı?

Iğsız saldırı öncesinde Aktütün’e özel birlik ve komanda takviyesi yapıldığını söylemişti. Jandarmaya göre bu birlikler sonradan geldi.

F-16’lar Harekete Geçti Mi?
Iğsız baskından hemen sonra PKK grubunu iki F -16’nın vurduğunu söyledi. Jandarma raporunda ise sadece helikopterlerden söz edildi.

Bayraktepe Kimin Elindeydi?

Iğsız baskında Bayraktepe’nin düşmediğini söyledi. Jandarma ise tepenin sekiz saat sonra, PKK çekildikten sonra alındığını rapor etti.

Baskında Kaç PKK’lı Öldürüldü?

Iğsız’a göre baskın sırasında PKK 23 zaiyat vrdi. Jandarma raporuna göre kesin sayı beş. Geri kalanlar için tahmin yapılmış: 30 kadar.

AKTÜTÜN’Ü BASACAK KOMUTANIN İSMİ BİLE BİLDİRİLMİŞ

Bir gün öncenin raporunda Aktütün baskınını yapacak PKK komutanının adı bile belirtiliyor:

“Habat Kapsamlı Eylem Hazırlığında”

2 Ekim tarihli istihbarat raporunda PKK’nın kadın liderlerinden Habat’ın yeni bir saldırı için bölgeye döndüğü, ağır silah taşıyacak 25-30 katırın Aktütün karşısında Mezi deresinde bekletildiği bildirilmiş.

Haberin inanılmaz detayları ve fotoğrafları bugünkü Taraf Gazetesi’nde 2 tam sayfa yayınlandı…

6 Yanıt to “TARAF GAZETESI AKTÜTÜN GÖRÜNTÜLERİNİ VERDİ, ASKER SALDIRIYI NAKLEN SEYRETMİŞ!”

 1. ayhan yılmaz 0:06 #

  gercekler ortada bunu saklamak artık mümkün deyil kinse buvatanı bölemez buvatan icin şehit olan kardeşlerim hicbirzaman bitmiyecektir buvatanın birkarıc toprağı icin kanımın sondamlasınakadar ölmeye hazırım ama şubir gercektirki türkiyenin icinde ve önem liyerlere oturmuş türk lüyünden ve müslümanlığından şüpe duyduğumuz kominis rejiminin arkada kalan görüntüde türkiyeyi seven gercekde türkiyeyi bölmek isteyen sinsi hayinler olduğu aktütün kara kolu saldırısında doğrulanmıştır duvalarımız kalbimiz ak partidendir şüpesiz

 2. selami haktan 20:22 #

  insansız hava uçağı belli noktalara kilitleniyor aynı zaman içerisindeki farklı hareketliliklere kilitleniyor bunlardan bir kısmı sınır dışında bir kısmı sınırın içerisinde cerayan ediyor.
  Eğer gazetedeki haberi okumuş olsaydınız bu yorumu bırakma ihtiyacınız da olmayacaktı.
  ————-
  Aktütün’e yakın olduğu anlaşılan bir tepenin üstünde görünen PKK’lı grup, güneyden gelecek bir çevirme ihtimaline karşı bölgeyi mayınlıyor, mevzi hazırlıyor, havan topu konuşlandırmaya çalışıyor. Burası Aktütün’e 25 km mesafede.
  ———————–
  Ayrıca bu görüntülerin hiç birine askerden bir yalanlama gelmedi.Sadece yasaklandı o kadar.

 3. selami haktan 19:42 #

  linki vermeyi unutmuşum Türk ordusunu karalayanlar görevlerini suistimal edip kandan nemalanlardır.300 kişi güle oynaya sınırdan geçecek uçaksavar doçka taşıyacak sonra gelip karakol basacak bizde yiyeceğiz yok öyle dava.
  Vatan millet sakarya durumları bitti herkes ayağını denk alsın görevini yapsın.
  Her karakola bir paşa çocuğu koy bakalım terör kalıyor mu?

  https://habermerkezi.wordpress.com/2008/10/14/aktutun%E2%80%99u-itiraf-edin-demistik-biz-acikliyoruz/

 4. selami haktan 19:40 #

  >>10 km Irak sınırları içinde kalan tepelerde bazı PKK’lı grupların saldırı hazırlıklarını görüntüleyip askeri yetkililere ulaştırdı.<<
  burada hangi koordinatlara ait olduğu zaten yazıyor bir inceleyin isterseniz

 5. Mitat TURAN 19:35 #

  Ya.. güzel kardeşim herşey devletten beklenmez resimlerin üzerinde koordinatlar var. İncele googleearth’ ı kullanabilirsin olay yeri saati bir birini tutuyor mu fotğraflardaki yer Aktütüne 20 km be kardeşim oda kuşuçuşu karadan dağlık bölgesiki intikal en az 50 – 60 sonra diyorlar ki mevzi kazıyorlar benim bildiğim 50 km den ateş edipte can alabilecek bir tüfek yok. Kendilerine seçtikleri Ad bile belli bu tür insanlara kör körüne inanmayın. araştırın, soruşturun. Aziz Türk Ordusunu ve şehitlerimizi karalamaya çalışan butür bence maksatlı yayınları kınıyorum..

 6. Fatih Altuntaş 13:24 #

  Yeni genelkurmay başkanımız İlker Başbuğ bu haberlerle ilgili neden kamuoyu önüne çıkıp açıklama yapmıyor. Bilgiler doğru ise suçlular cezalandırılsın. Yanlış ise yanlışlıklar giderilsin. Türk insanının kafasında soru işaretleri oluşmasın. Eğer doğru ise ordunun tamamı terhis edilsin. Böyle bir devlet için neden gencecik canlar toprağa düşsün?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: