İşte Taraf Gazetesi’nin manşetten verdiği Aktütün Baskını’ndan önce iletilen Casus Uçak görüntüleri… BBG gibi izlenip hiçbir şey yapılmayan görüntüler..

15 Eki

Aktütün Karakolu baskını, detaylar için tıklayın.

Gene Aktütün ve gene aynı koordinatlar timeturk’ün haberi için tıklayın!

BUNUN ADI YALAMACI GAZETECİLİK TARAF GAZETESİNİN KOORDİNATLARI DOĞRU ÇIKTI haberi için tıklayın.

Saatler türkiye saati ile 9.28’i (Greenwich 6.28) gösteriyor Aktütün Jandarma Sınır Karakoluna yaklaşık 20 kmlik bir mesafede bulunuyorlar hain saldırı ise saat 13’ü gösterirken vuku bulacak.

Teröristler aris arparis önümüze geleni çarparis modunda tek sıra halinde Aktütün Karakoluna doğru ilerlerken.

Görüntüleri daha net olarak incelemek için lütfen indirin.

Aktütün Karakolu Saldırısından bir gün önce 3 37160 KB

Aktütün Karakolu Saldırısından bir gün önce 2 31061 KB

Aktütün Karakolu Saldırısından bir gün önce 1 37166 KB

Benim hesaplarıma göre Koordinatlar
37.03,44.13
19.4 mil = 31.2212736 km Aktütün Köyü 37.052848,44.287605
Googler Earth için
Aktütün Koordinatları
37°15′1.00″N 44°18′57.00″E
Tütünlü
Bezele Koordinatları 37°13′8.83″N 44°30′25.16″E

PKK’nın Aktütün’e saldırı düzenleyeceğine ilişkin istihbaratın baskından yaklaşık 20 gün önce MİT, Emniyet ve Genelkurmay’a ulaştığı daha önce ortaya çıkmıştı.

Taraf gazetesi, dünkü nüshasında baskının Genelkurmay karargâhından canlı olarak da izlendiğini ileri sürdü. Gazete, Jandarma’nın gün gün verdiği istihbarî bilgiler ile insansız hava aracının gönderdiği görüntüleri yayınlayarak yaşanan ihmali gözler önüne serdi. Habere göre, iç güvenlik harekât durum raporları ve anlık istihbarat bilgileri Genelkurmay’a aktarılmış. Saldırı anı Elektronik Sistemler Komutanlığı ve Genelkurmay 2. Başkanı Org. Hasan Iğsız’a iletilmiş.

İnsansız hava araçlarının görüntülerinden, saldırıya karışan teröristlerin ve kullanılan ağır silahların nasıl taşındığının askeri karargâhlara canlı olarak ‘gizli ve çok ivedi’ rumuzuyla gönderildiği görülüyor. İstihbarat raporlarında PKK’lıların bölgedeki hareketliliği isim isim, silah ve katır sayıları ile yerleri bildirilerek ilgili birimlere iletildiği bilgisi yer alıyor. Raporda, Aktütün’ün hemen karşısında sınırın ötesindeki Mezi deresinde bekleyen 25-30 katırın varlığı bile bildirilmiş. Habere göre, sınırdan içeri giren silahlar, saldırı kararlarının alındığı toplantılar askerî yetkililerin takibi altındaydı. Hatta teröristlerin konuşmaları bile kaydedildi.

İddiaya göre bu görüntüleri anlık olarak alan karargâhlar, saldırıya yönelik herhangi bir hava harekâtı başlatmadı ve bu sebeple bu kadar can kaybı yaşandı. Baskınla ilgili açıklama yapan Genelkurmay 2. Başkanı Iğsız, saldırıdan önce Aktütün’e takviye birlikler gönderildiğini açıklamıştı. Asayiş Kolordu Komutanlığı’nın raporuna göre ise bu birlikler olay yerine sonradan geldi.

Karargâha 1 ay boyunca bilgi akmış

5 Eylül 2008: İnsansız hava araçları, K.Irak’tan Hakkâri-Şemdinli bölgesine doğru 80 kişilik bir grubun hareket ettiği görüntülerini geçti.

3 Ekim 2008 (saldırı günü): PKK’lılar saldırıya hazırlanıyor. K.Irak sınırına Aktütün yakınlarına siper kazıp mayın döşüyorlar.

3 Ekim 2008 (saldırıdan 3,5 saat öncesi): Saatler Greenwich’e göre 06.35’i, Türkiye saatiyle 09.35’i gösteriyor. Saldırı hazırlıkları son hız sürüyor.

3 Ekim 2008 (saldırı anı): Kamera kayıtları bir anda PKK timinden Aktütün’e dönüyor. Teröristler bölük karakoluna saldırıya geçiyor.

Teröristlerin telsizlerinde saldırı anı

Havan atıyor musunuz, niye atmıyorsunuz?

Bir dakika atıyoruz.

Mahir Mahir, Rubar Rubar siz de destek verin.

Kemal o bir yere gidiyor. Boşa gidiyor aşağı düzelt.

Azat Azat arkasına atın.

O söylediğim istikamete atın, Cia kısa düşürdün.

Doğrudur Heval yeniden atıyoruz.

Çalışın, uygun uygun atın, senin yerin uygundur vur oradan, vur işte.

Boş kalmasın, uygun bir şekilde hem orayı hem karakolu vursunlar.

Tamam Heval vuruyoruz, her iki tepeyi takip et.

11 Yanıt to “İşte Taraf Gazetesi’nin manşetten verdiği Aktütün Baskını’ndan önce iletilen Casus Uçak görüntüleri… BBG gibi izlenip hiçbir şey yapılmayan görüntüler..”

 1. oyun 28 Ocak Perşembe 2010 1:18 #

  SiteSüper

 2. oyun 16 Temmuz Perşembe 2009 14:20 #

  yakalamışçasına orgazm olarak yayınlıyorsunuz bu sahte görüntüleri. 10 dakikanızı ayırıp videodaki koordinatları kontrol etmezseniz böyle morarırsınız işte. “Taraf”tarlığınız gerçeklere dayalı olsa içim yanmayacak

 3. BlackHAWK 17 Ekim Cuma 2008 4:22 #

  fotoğraflar incelendiğinde koordinatların doğru olduğu ve aktütün karakolunun 1.5 km uzağında olduğu ve 37-02-23 Kuzey paraleli 44-12-44 Doğu meridyenler arasında saldırının öncesinde olanları gösteriyor. yayın yönetmeninden tarafsız gazetecilik adına yayınlayabilirse yayınlamasını istiyorum.isteyen google earttan bakabilir….

 4. Karum 17 Ekim Cuma 2008 4:22 #

  İlk görüntü kandil ama ikinci görüntüdeki 37.09 kuzey ve 44.07 doğu noktaları aktütün yakınında sınırımıza 8.71 km bunlar mayın döşeyenlerin görüntüsü baskından sonra kaçış için. 3. görüntülerde direk baskın görüntüleri baskın haber alındığında kobraların ulaşması dakikalar alırdı….

 5. Atalay 16 Ekim Perşembe 2008 17:44 #

  Efendim çok eskiden araştırmacı gazeteciyim diyerek yeşilçamı araştıran,araştırırkende ben aynı zamanda artistim deyip birde film atıştıran,bu artist gazetecinin (Kaç filmi var bilmiyorum ya birdir yada bir buçuk.) jön değil jöle bile olamayacağını anladıktan sonra ,atıştırmacı gazeteciğine devam ettiği malumunuzdur. İşin ilginç yanı bu zatı muhteremin jönlüğü,artisliği ve rol kesmeyi yeşilçamda öğrenemeyip kovulması, Diğer yandan aydın beyin fakültesinde atıştırmacı gazetecilik bölümünde jönlüğün,artistliğin ve rol kesmenin kitabını yazacak kadar bu işin piri olması. Hep zirvede olmanın dayanılmaz hafifliğinin formülünü bulan bu büyük gazeteciyi ve formülün özünü değil amma neticesini alkışlamayı görev bilirim. Yalakalık bazılarına göre iğrençlik bazılarına göre yaşam biçimi.Sırtını gerekli yerlere daya kişilini koy cebine nereye istersen gidelim seninle vay canına Koca koca adamların yaptıklarına ve düştükleri durumlara bakın.En korkuncuda farkında olmamaları.

 6. Adil 16 Ekim Perşembe 2008 17:37 #

  tsk belge sızdıranları arıyor (askeri gizli belgeler uçak çekim yada uydu çekim görüntüleridir bunlar ancak asker tarafından açıklanırsa açıklanır terör kamlarının f16 ile vurulduğunun yayınlanması gibi )bu suçtur dünyanın her ülkesinde mutlaka mahkemelik olur .Genel kurmay görüntülerin belli bir amaç (tsk yı yıpratmak askerini korumayan aciz göstermek için)doğrultusunda kugulandığını söylüyor görüntüler askeri belge ama doğru bilgi vermeden kurgu diyor .tarihler yerler değiştirilmiş belge kalpazanlığı yapılmış diyor başbakan çıkıp ne diyecek komutanlara basın özgürlüğü diyemez bu kalpazanlığın yanında yer alamaz genel kurmayı desteklemiş, doğrusuda bu dur mahkeme aksini söylemedikçe (tarafın yazdıkları doğru belgeler montaj değil demedikçe) yapacağı başka bir şey yoktur memurlarına sahip çıkacaktır.Psikolojik savaş verilmektedir taraf bu nedenle çok tehlikeli bir iş yapmaktadır (kesin doğru olduğunu bilmeden önüne konanı basın özgürlüğü diye yayınlamaktadır)tsk yı halka kötülemekte başbakanı memuruna destek vermeye zorlamakta(akp taraftarları hayal kırıklığı yaşaması pahasına ,herkesimi vurmaktadır ).Tarafın yayıncılığında yapması gereken bize gelen belgeler bunlardır” gerçekliğini bilmiyoruz ”deyip yayın yapmaktı ama amaç sansasyon olunca kaos ortamı oluşuyor .Kim kazanıyor tabiki bu kurguyu yapanlar.Yazık ciddiyetsizlik kaos ortaya çıkarıyor

 7. u.u 16 Ekim Perşembe 2008 17:32 #

  Endüşük seviyedeki zeka bile bu yalan TİRAN’larının foyasını ortaya çıkartır. Genelkurmayın görüntüleri gözden geçirmediğini mi sanıyorlar bu aklı evveller.’Görüntüler ve bilgiler yanlıştır iftiradır diyemezler mide’? bu postal yalayıcıları işgüzarlık yapıyorlar.Evet ERGENEKON sulandırma talimatı burda da kendini göstermiştir.Kimsanin kurumlarla işi olamaz olan da haindir fakat aymazların ve vurdum duymazların hesaba çekilmesi de gerekmektedir.Ezberleri bozdurtmak istemeyenler pek tabidir ki boş durmayacaklardır.Gavurdağlıdan itibaren hedef saptırma ameliyesi işbaşındadır.

 8. selami çalışkan 16 Ekim Perşembe 2008 17:25 #

  taraf gazetesini okudunuz mu hayır orada koordinatlar isimleri ile beraber verilmiş kuzey ırak sınırımız 25km mayın döşüyorlar diyor.
  Asıl moraran başbuğ koordinatları bilemeyecek kadar mı cahil.Madem bunlar yalandı yalan deseydi olay kapansaydı.
  ben tarafım taraf olmayada devam edelim.

 9. Baris Unver 16 Ekim Perşembe 2008 13:17 #

  Yazık size, çok yazık. “Askere saldıralım da prim yapalım.” zihniyetiyle daha videonun gerçekliğini bile kontrol etmeden, TSK’nın bir açığını yakalamışçasına orgazm olarak yayınlıyorsunuz bu sahte görüntüleri. 10 dakikanızı ayırıp videodaki koordinatları kontrol etmezseniz böyle morarırsınız işte. “Taraf”tarlığınız gerçeklere dayalı olsa içim yanmayacak.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Aktütün Baskını « Gerçekler cesaret ister! - 15 Ekim Çarşamba 2008

  […] Aktütün Baskını’ndan önce iletilen Casus Uçak görüntüleri izlemek için tıkla… […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: