İŞTE 3 AY ÖNCEKİ AKTÜTÜN BASKINI ÖNCESİNDE CASUS UÇAK TARAFINDAN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER, KOORDİNATLAR VE KANAL D’NİN 3 AY ÖNCE VERDİĞİ HABER

17 Eki

Timeturk sitesinin detaylı haberi için buraya tıklayın Gene Aktütün ve gene aynı koordinatlar…

Kanal D, söz konusu görüntüleri yayınlarken, bir yandan da görüntülerle ilgili bilgi verdi. Kanal D’nin söz konusu haberi aynen şöyle;

“Burası Kuzey Irak’ın Avakon bölgesi. Tarih 20 Nisan 2008. Saat 12.30. 6 askerimizin şehit olduğu Şemdinli Aktütün karakoluna yapılan baskından sadece 20 gün önce. İnsansız uçak sınır hattında keşif uçuşu yapıyor. Yüksekliği 13 bin fit. Yani 4 kilometre.

Aşağıda silahlı bir grup var. Yani PKK’lı teröristler. Teröristlerin aşağıdan bu uçağı fark etmeleri mümkün değil. PKK’lılar 5-6’şar gruplar halinde oturuyor. Sınırımıza yaklaşık 20 kilometre mesafedeler. Teröristlerin görüntüleri istihbarat paylaşımı çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’mize bildiriliyor. Yani bir anlamda canlı yayın yapılıyor. PKK’lılar kamp yapıyorlar.

Görüntülerde bazı noktalar daha parlak. Teröristlerin kamp yaptıklarının kanıtı da zaten o parlak noktalar. Çünkü uçağın kameraları ısıya duyarlı. Yani parlak noktalar diğer bölgelerden daha sıcak. O noktalarda ateş yanıyor. Belliki sıcak bir şeyler içiyorlar.

Görüntüler teröristlerin rahat olduklarını gösteriyor. Saar 12.37’yi gösterdiğinde çaylarını yudumlamaya başlıyorlar. Yanında sigaralarını da tüttürüyorlar. Casus uçak uçuşunu sürdürüyor. PKK’lıların yaptığı her hareketi, attığı her adımı kaydediyor. Uçağın kamerası kısa süre sonra hareketleniyor. PKK’lıların bulunduğu noktayı daha iyi gösterebilmek için sınırın Türkiye tarafına odaklanıyor. Ve o tarafta bir askeri birliği görüntülüyor. Aktütün karakolunu. Kamera bir süre sonra tekrar geri dönüyor. Yeniden PKK’lıların bulunduğu bölgeyi görüntülüyor. Ellerinde çay bardaklarıyla dolaşan teröristlerin amacı bölgeye yerleşmek. Gerçekleştirecekleri saldırının ön hazırlığını yapıyorlar. Ağır silahları konuşlandırmak için keşif çalışmasındalar.

Casus uçak sadece PKK’lıları görüntülemekle kalmıyor. Askeri deyimle noktalıyor. Şimdi biraz daha geriye dönelim. Mart 2008’e. İnsansız uçak yine sınırımızda. Sınırımıza 9 kilometre mesafede. Aşağıda tek kol halinde yürüyen 30 terörist var. PKK’lılar Türkiye’ye doğru vadi tabanında ilerliyorlar.

Casus uçak noktalama yapıyor. Yani f-16’lar için hedef belirliyor. Görüntüler o kadar belirgin ki, arazide dolaşan katırları bile görmek mümkün. O katırlar kaçakçılara ait. Yani sadece uçak değil,kakçılar da teröristlerin oradan geçtiğini görüyor. Grubun en önündeki terörist aynı zamanda mihmandar. Çünkü yürüdükleri arazide PKK’nın döşediği mayınlar var. Arazide ilerlemek çok tehlikeli. O yüzden çok dikkatliler.

Bir süre sonra sınırı geçip Türkiye’ye giriyorlar. Her şey bu kadar açık ve net. İşte bu yüzden de önemli bir soru gündeme geliyor. Bu istihbarat Türkiye’ye iletiliyorsa grup neden imha edilmiyor? Oysa Diyarbakır’dan havalanacak bir F-16 en fazla yarım saatte bu gruba bomba yağdırabilir. Sorunun yanıtını bilmiyoruz. Belki Amerika anlaşmaya uymadı. Ya da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin müdahale etmemek için başka gerekçeleri vardı.

20 Nisan’da görüntülenen grubun 10 Mayıs’ta Aktütün Karakolu’na saldırdığını da biliyoruz. O saldırıda 6 askerimiz şehit düştü.

Reklamlar

Bir Yanıt to “İŞTE 3 AY ÖNCEKİ AKTÜTÜN BASKINI ÖNCESİNDE CASUS UÇAK TARAFINDAN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER, KOORDİNATLAR VE KANAL D’NİN 3 AY ÖNCE VERDİĞİ HABER”

Trackbacks/Pingbacks

  1. İşte Taraf Gazetesi’nin manşetten verdiği Aktütün Baskını’ndan önce iletilen Casus Uçak görüntüleri… BBG gibi izlenip hiçbir şey yapılmayan görüntüler.. « Haber Merkezi - 17 Ekim Cuma 2008

    […] DOĞRU ÇIKTI Teröristler bir gün önce tek sıra halinde Aktütüne doğru giderlerken. 9 Mayısta 2008‘de aynı şekilde bir baskın olmuştu, teröristlerin hazırlıklarını ve baskın anını […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: