Turgut Büyükdağ’dan önemli itiraflar geldi, Ergenekoncular beni tepe tepe kullandı

28 Eki

28 Şubat sürecinde on binlerce insan fişlendi, haksız yere işten atıldı. Bazı dergi ve gazeteler bu süreçte etkin rol oynadı.

Bunlar arasında Strateji dergisi de yer alırken, derginin finansörü işadamı Turgut Büyükdağ’dan önemli itiraflar geldi: “Ergenekoncular beni 28 Şubat’ta tepe tepe kullandı. Sonra attı.”

Turgut Büyükdağ, bir zamanlar 17 fabrikası, 2 bankası ve yüzlerce gayrimenkulu bulunan bir işadamıydı. Senelik 3,5 milyar dolarlık kazancı olan işadamı ‘Ergenekoncu’ dediği isimlerin Tekirdağ’daki yağ fabrikasına gelmeye başladıktan sonra servetini kaybettiğini iddia ediyor. Büyükdağ, kendisiyle alakalı yalan haberi yaptıran kişinin ise Ergenekon tutuklusu Gürbüz Çapan olduğunu anlattı: “Eski Denizcilik Bakanı Gürcan Dağdaş’la kavga ettiğim için hemşehrisi Gürbüz Çapan’la bana karşı beraber oldular. Ben bir televizyon programına çıkacağım zaman Gürbüz Çapan beni aradı ve ‘Ne istiyorsun sen?’ dedi. Ben de ‘Dağdaş beni 25-30 milyon dolar zarara uğrattı. Paramı istiyorum’ dedim. Canlı yayın öncesinde Dağdaş’la telefonda konuşurken sesi dışarıya verdim. Telefonda ‘Çıkma konuşma paranı vereceğiz.’ dedi. Haber müdürü olan Osman Balcıgil ve Serdar Kıvılcım canlı şahittir. Gürbüz Çapan da bana ‘Kafana sıkar atarız seni.’ dedi.”

Strateji dergisinin yayına başlamadan önce kendisine ağır ekonomik külfet getirdiğini anlatan işadamı Büyükdağ, Veli Küçük ile tanışmasını Tuncay Güney’in ayarladığını dile getiriyor. Büyükdağ, “Mafya üstüme geldiğinde nedense Tuncay beni hep Veli Küçük’e götürüyordu. Güney bana ‘Veli Küçük Bey var, sizin sıkıntılarınıza yardımcı olabilir.’ dedi. Sonra beni Veli Küçük’le tanıştırdı. Tuncay, Veli Paşa’ya dergiden bahsetti. Yayına başladıktan sonra ise mafya babası Kürşat Yılmaz borcum olmadığı halde bir banka adına benden 20 milyon dolar para istiyordu. Tuncay yine beni Veli Küçük’e götürdü. Küçük bana reklam konusunda yardımcı oldu. Bu sırada yanımıza Veli Küçük’ün sağ kolu Yalçın Tanfer geldi. 100 bin dolar da Tanfer aldı benden. O da dolandırdı beni.”

Büyükdağ, Ali Kalkancı’yı da kendisiyle İbrahim Gence’nin tanıştırdığını söyledi; “Bana şeyh olduğunu söylediler, ciddiye aldık. Bir gün Ali Kalkancı benim yağ fabrikama geldi. Namaz vakti Ali Kalkancı’ya siz kıldırır mısınız dedim. Bir baktım Fatiha Sûresi’ni bile okuyamıyor. Ben şunu çok geç fark ettim, olayları başından sonuna kadar sıraya koyduğun zaman büyük bir komplo olduğu ortaya çıkıyor zaten.”

Dağdaş haraç iddiasını yalanladı

Turgut Büyükdağ’ın kendisinden 25 milyon dolar haraç istemekle suçladığı Refah-Yol hükümetinin Denizcilik Bakanı Gürcan Dağdaş, iddiaları daha önce Taraf Gazetesi’nde yalanlamıştı.

Zaman

5 Yanıt to “Turgut Büyükdağ’dan önemli itiraflar geldi, Ergenekoncular beni tepe tepe kullandı”

 1. büşra 8 Mart Perşembe 2012 21:46 #

  bu gördüğünüz şerefsiz insan insanı önce islami yönden kandırıyor kendısını cok dürüst bır müslüman oldugunu söylüyor küçücük insanların emeklerını suıstımal edıp kendılerını su yüzüne cıkarmaya alısmıslar bunada fırSAT buldukca devam edecekelr kesınlıkle bunların vaadlerıne kanmayın hayatta tanıdıgım en serefsız ınsandır kendısı…insanın serefsızı olur ama bu kadarının mümkünatı yok allah belasını versın en kısa zamanda bu ınsan bu masum ınsanları kandırmaktan bır an önce cezasını bulmalıdır eger bu cezayı yargı veremıyorsa en kısa zamanda allahın verecegıne ınanıyorum….bende bu serefsız sayesınde magdur oldum hergün bedduA EDIYORUM…

 2. adnan 4 Ağustos Perşembe 2011 20:02 #

  bu şahıs tam bir hırsızdır fabrika inşaatında almış olduğu demir,sac ve boru gibi malzemeleri sahte çek vererek bizi dolandırmıştır.

 3. ahmet 31 Mart Çarşamba 2010 23:28 #

  haklısınız bende hakyapının şimdiki sahibiyim benden önceki arkadaşlarıda bu ve bunun gibi şerefsizler,dolandırmışlar.onlarıda bir üçgen kumpasına alıp yok etmişler.en sonunda şirket sahipleri olan, 2 kardeş birbirine girmiş.zor anlar geciren şirketi devretmek zorunda kalmışlar.bende sizin gibi bu şerefsizlerin yazdıkları yazıların hiçbirine inanmıyorum.

 4. aysun arslan 15 Ocak Cuma 2010 20:57 #

  BU SEREFSIZ ADI SAHTEKAR TURGUT BUYUKDAG VE SEYHAN SOYLU ISIMLI SISI LAKAPLI KISIYLE BERABER 2004 SENESINDE MERTERDEKI FIRMAMIZDAN KAPUKAYATEKSTİL INS.LTD. ŞTİ. 600 000 TL LIK MAL ALIP BIZI DOLANDIRDILAR ONLAR KADAR IYI SENARYO YAZAN ADI DUZENBAZ INSANLAR DAHA ONCE HIC GORMEMISTIK KI 2 GUNDE BIZI BITIRDILER BEN SU OKUDUGUM HICBIR IFADENIN DOGRU OLDUGUNA ALLAH ICIN ZERRE IHTIMAL VERMEM BUNLARI BIZE REFERANS EDEN DE O ZAMAN KI TEMPO TEKSTILINSAHIBI METIN AKBAYIR VE HULYA AKBAYIRDIR.SEREFSIZLER OKUYUN VE BU ADI INSANLŞARI MIMLEYIN TELIM 0 537 516 24 28 BEN FIRMANIN SAHIBI AYSUN ARSLAN

  • Tombik E.K 31 Temmuz Salı 2012 13:20 #

   Ben Yukarıda adı geçen hanım efendi Aysun ARSLAN ‘ın yanında kısa bir müddet çalıştım. Aysun Hn evli barklı bir hanım olmasına rağmen o günlerde Turgut BÜYÜKDAĞ ile yapılan ticarette eşi beyfendiyi karşısına aldı ve BÜYÜKDAĞ ile iş yaptı..Sonrasında adamı baştan çıkardı ve BÜYÜKDAĞ ile birlikte oldu.. Turgut BÜYÜKDAĞ’ı günahım kadar sevmem .. Bana BÜYÜKDAĞ tanıdığım kadarıyla hiç bir zaman düzgün bir adam izlenimi vermedi.
   Fakat Aysun Hanım o günlerde ekonomik güc için kocasını karşısına aldı ve bu adam ile aşk yaşadı.. Ee Aysun Hanım aradan 10 yıl geçti son pişmanlık fayda etmez. Turgut BÜYÜKDAĞ kadar sende suçlu ve sen ondan daha günahkarsın.
   Bu arada ben tombik diye seslendiğin E.. K

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: