BAŞBAKAN ERDOĞAN’I KİM ÖLDÜRMEK İSTEDİ?

31 Eki

Birand’ın 32. Gün’ünde ŞOK itiraf
Ergenekon’un hahamı 32. Gün’de yine Türkiye’yi sarsacak açıklamalar yaptı.

Ergenekon Operasyonu’nun kilit ismi Tuncay Güney, Kanal D’de yayınlanan 32. Gün programında Mehmet Ali Birand’ın sorularını yanıtladı. Güney’in sansasyonel açıklamalarıyla damga vurduğu programda Saygı Öztürk, Şamil Tayyar, Şaban Arslan, Hüseyin Karanlık ve Rıdvan Akar da yer aldı.

‘PERİNÇEK ERDOĞAN’I ÖLDÜRTMEK İSTEDİ, BİR NUMARA ENGEL OLDU’

Şaban Aslan’ın “Perinçek’in Recep Tayyip Erdoğan’a suikast planı yapacağını söylüyor. Nasıl olacaktı bu suikast?” diye sorması üzerine Tuncay Güney şunları anlattı:

“O dönem Recep Tayyip İstanbul Büyükşehir Belediye başkanıydı. Doğu Bey bir tez getirdi. Refah Partisi’nden yenilikçilerin ayrılacaklarını ve bir parti kuracaklarını söyledi. Bunu bir rahatsızlık olarak görüyordu. Doğu Bey’in 1996’dan beri Refah Partisi üzerinde bir çalışması vardı. Erdoğan’ın iktidara gelemeyeceklerini söyledi. Ve bu ülkede Menderes’i astık ne oldu, Turgut Özal’a suikast oldu ne oldu. “Bir de Erdoğan ölse ne olur?” dedi. Ama o zamanın bir numarası kabul etmedi.

TÜRKİYE’YE GİZLİCE GİRMEDİM

Türkiye’ye gizlice giriş yaptığına ilişkin iddialara “Ben Türkiye’ye giriş yapmadım. Eğer yapmış olsam nasıl elimi kolumu sallayarak gezerdim. Çünkü hakkımda açılmış bir dava var. Ben güvenlik güçlerini bunu araştırmaya çağırıyorum” diye cevap verdi.

AYDINLIK PKK’YA RÜŞVETLE PASAPORT SAĞLIYOR

Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karanlık’ı İstanbul Emniyeti’ndeki solcu polislerin müdürü olarak suçlayan ve “yurtdışına çıkmak isteyen PKK’lılara rüşvetle pasaport alıyorsunuz” diyen Güney kendisinin de yurtdışına rüşvetle çıktığını itiraf etti. “Adnan Akfırat bizi bir polis müdürüne gönderdi. 500 dolar ona, 100 dolar da kapıdaki müdüre verip çıktım… Bu Türkiye’de çok normal bir şey” dedi.

3 Yanıt to “BAŞBAKAN ERDOĞAN’I KİM ÖLDÜRMEK İSTEDİ?”

  1. homme libre 18 Ekim Perşembe 2012 19:54 #

    bir yorum daha yazıyorum .belki birdaha yazmam .ben bu basını sevmiyorum..neden mi ? başbakanın dediği gibi siz türk medyası mısınız? yoksa kimin tayfası mısınız? eline kalem alan TC yi eleştirmeyi marifet sanıyor eleştirdiğin iktidar ve devlet .. devlet olmazsa sen de yoksun .yok abd şöyle demiş , yok rusya böyle yaparmış sen bak ülkeni desteklemeye onun başarılarıyla övün .

  2. münekkit 11 Ekim Perşembe 2012 17:43 #

    şu ana kadar gelmiş geçmiş partiler arasında en ulusçu kişi olarak başbakan erdoğanı ve ulusal parti olarak akp yi görüyorum. diğerlerinin kime hizmet ettiğni anlamadım ..hepsinin altında b…k..lu değnek. ip ulusalcılık adına hangi ulusun milliyetçiliğini yapıyor? pkk lılara pasaport temin etmek hangi ulusculuğa sığar? chp oy uğruna içine sızdırdığı bölüçü şövanistleri nasıl temizleyecek? tabanı ulus kavramıyla pekişmemiş mhp nin alternatifi yok..çıkda meydanlara polise saldıran. devletin güvenlik güçlerine saldıran halkımızı tedirgen eden ırkcılara türkü faşist diyen faşistlere hani ben faşist tim? de. işte bu yüzden yürekli bir yiğit geldi dedim.gökçe fırat her şeyi söylüyor..adınada ırkçı faşist diyor… faşistler

  3. antifaşist 10 Ekim Çarşamba 2012 19:24 #

    ne yazacağımı bilmiyorum. kime güveneyim ? yok ip te şu şöyleymiş , chp de bu böyleymiş , mhp de o öyleymiş şu ajanmış bu faşistmiş ya siz hangi ülkede yaşıyorsunuz? tüm dünya kendi ulusunun yanındayken siz kimin hangi milletin yanındasınız? böyle yapa yapa türklüğü yok ediyorsunuz . sizin bu gaafınızdan yararlananlar ezilmişlik adına cesaret bulup ülkemizi karıştırıyorlar .ne hüsrandır ki ,biz şarkın vefasız kansız evladı seraba garba çiğnettikte çıktık hakkı ecdadı…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: