CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluğu ortaya çıktı

3 Kas

Yolsuzluk dosyalarıyla öne çıkan CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluğu ortaya çıktı. İşte Kılıçdaroğlu’nun müsteşarken oğluyla yaptığı usulsüzlük.

Baba Kemal Kılıçdaroğlu, Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı koltuğunda Ankara’da, oğlu Kerem, ilköğretimde öğrenci, o da Ankara’da. Ancak oğul Kerem Kılıçdaroğlu, İstanbul’da sigortalı olarak çalışıyor görünüyor.

CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilköğretim okulu öğrencisi oğlunu 14 yaşında sahte sigortalı yaptığı ortaya çıktı.

SSK eski Genel Müdürü, dönemin Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kılıçdaroğlu, 1997 yılında oğlu Kerem’i okula devam ettiği sırada İstanbul’da faaliyet gösteren Ekinciler Holding’te sigortalı olarak çalışıyor göstermiş. 1983 doğumlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun SKK kayıtlarına göz atıldığında 1997/1 döneminde 60 gün, 1997/2 döneminde ise 1 gün sigortasının ödendiği görülüyor. SSK kayıtlarına göre 1 Mart 1997’de söz konusu şirkette çalışmaya başladığı görülen Kerem Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs 1997’de işten ayrılmış. Kerem Kılıçdaroğlu 1997 yılında ilköğretim okulu son sınıf öğrencisiydi. Sigortalı yapıldığı sürelerin okulların açık olduğu döneme denk gelmesi de dikkat çekiyor. Baba Kemal Kılıçdaroğlu ise o dönemde Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı’ydı.

ŞİRKET DOĞRULADI, KEREM BEY KONUŞMADI

Ekinciler Holding, kayıtlarında yaptığı inceleme sonrası Kerem’in, şirketlerince o dönemler arasında sigortalandığını doğruladı. Ekinciler Demir ve Çelik San. A.Ş.’den yapılan açıklamada, Kerem Kılıçdaroğlu’nun 01.03.1997 – 30.04.1997 tarihleri arasında şirketleri bünyesinde sigortalanmış olduğunu açıkladı. Şirket, Kerem Kılıçdaroğlu’nun holding bünyesindeki Ankara irtibat bürosunda part-time çalıştığını iddia ederken, ne iş yaptığı, işe hangi saatler arasında gidip geldiği yönündeki sorularımızı ise cevaplamaktan kaçındı.

Kemal Kılıçdaroğlu sözlü ve yazılı sorularımızı cevaplamaktan kaçınırken, cep telefonundan ulaştığımız Kerem Kılıçdaroğlu, “1997’de Ekinciler Holding’te çalıştınız mı? Çalıştıysanız ne iş yaptınız?” şeklindeki sorumuza, “Bilmiyorum, hatırlamıyorum, bu konuyla ilgili kesinlikle konuşmak istemiyorum” cevabını verdi. Kerem Kılıçdaroğlu’nun paniklemesi dikkat çekti.

YASAYA GÖRE SAHTE SİGORTA SUÇ

Yasalarımızda hayali çalışma ve sahte sigortalılık suç teşkil ediyor. Çocukların ‘fiilen çalışan’ olmadığının tespiti halinde işveren ve çocukların aileleri hakkında ‘sahtecilik’ suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulunma prosedürü işletiliyor. Sahte sigortalılık SSK’ya bildirilen kişinin işyerinde gerçekte çalışmıyor olması olarak biliniyor. Muvazaa anlaşması ise tarafların aralarında, bu işten bir tarafın veya her iki tarafın da menfaati amacıyla SSK’yı aldatarak anlaşmaya varmaları olarak tarif ediliyor.

SAHTE SİGORTALI BİLDİRİMİNİN SONUÇLARI

Sahte sigortalı bildirimi tespiti halinde başta gerçek dışı olarak bildirilen sigortalı olmak üzere, işverenleri çok zor durumlara düşürecek sonuçlar doğuruyor.

Sahte sigortalı açısından durum değerlendirilecek olursa, çalışmaları fiili olmadığı halde SSK’ya bildirilen kimsenin çalışmaları tespit halinde iptal ediliyor. Eğer kişi ilk defa kuruma tescil ettirilmişse, sigorta sicil numarası da iptal ediliyor. Çalışmaları gerçek dışı olarak SSK’ya bildirilen gerçek dışı sigortalıya kısa vadeli sigorta kollarından (iş kazası, meslek hastalığı, hastalık, analık) yapılan tüm masraflar 506 Sayılı Kanun’un 90. maddesi uyarınca sahte sigortalıyı bildiren işverenden talep ediliyor.

İşverenin işyeri kayıtları, Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği’nin 21. maddesi uyarınca kayıtlar geçersiz sayılıyor. Bu nedenle işverene 506 Sayılı Kanun’un 140. maddesi gereğince ayrıca idari para cezaları uygulanıyor.
Ayrıca sahte sigortalıyı SSK’ya bildiren işveren hakkında da TCK md. 343 uyarınca Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuluyor.

Reklamlar

33 Yanıt to “CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluğu ortaya çıktı”

 1. Aydin Akduman 10 Haziran Cuma 2011 18:31 #

  söze gerek yok vallahi adi herif yalançı düzenbaz

 2. yakup 29 Nisan Cuma 2011 18:27 #

  burcu hanım sonuna kadar katılıyorum size

 3. murat 3 Nisan Pazar 2011 17:28 #

  ali rıza olcay tarafından alınan söz konusu iş düşük bir teklifle alınmasına rağmen kemal kılıçtaroğlu tarafından onaylanmamış teklif %112 arttırılarak onaylanmıştır işin yapılmasının ardından işteslimi esnasında işin geri kalan ödentisi yapılmamış ali rıza olcay inşaat tarafından mahkeme kanalı ile 2 yıl gibi uzun bir süre sonunda alınmıştır yani ali rıza olcay fırması söylendiği gibi bu işte maddi ve manevi zorluklarla karşılaşmış ve zarara uğramıştır. işin keşif bedelinin artması ve ödemenin 1 trilyonun üstüne çıkması ödeneklerin seneler bazında düşük olması ve işin uzamasıdır. yapılan değerlendirmeler tamamıyla haksız ve asılsızdır.

 4. ismail 3 Nisan Pazar 2011 13:43 #

  hergün kılıctaroglunun sacmalıklarına insanlar gülüyor, yokmu chp de akıllı insanlar. Bakıyorum herdedine sahip cıkıyorlar HEP SECİM KAYBEDİYORLAR yahu BİRTANESİ çıkıp biz nerde yanlış yapıyoruz demiyorlar,ELLERİNİ başlarına alıp düşünmüyorlar. bence sıkıntıya girmek istemiyorlar BİZ BÖYLE MUHALEFETTE İYİYİZ RAHATIMIZI bozmayın diyorlar. ama CHP ye oyvermiş insanlar sizin MUHALEFETTE saltanat SÜRMENİZİ degil İKTİDAR OLMANIZIN arzusu içindeler.ben bir vatandaş olarak CHP ye gönül vermiş olanların AK Parti nin hizmetleri karşısında eziklik duyduklarına inanıyor AKILLARINI BAŞLARINA alıp çok ÇALIŞMAK AMA ÇOK ÇALIŞMAK LA BU İŞLERİN BAŞARILDIGINI GÖRECEKLER buna CHP tepedeki ilk 20den ve ihtiyarlardan KURTULMASIYLA BAŞLAYA BİLİR :

 5. volkan kılıç 9 Ağustos Pazartesi 2010 1:41 #

  NE YOLSUZLUK AMA MEMLEKETİ SOYMUŞ SOĞANA ÇEVİRMİŞ YAW…

 6. akpli:))) 11 Temmuz Pazar 2010 17:19 #

  la olm bişey bulmuşunuz canınız çıkacak tamam yolsuzluk yapmış ewler yatlar şirketler almş oğlunu askere göndermemiş onun bunun elini öpmüş gençliğinde başka şimdi başka olmuş siz kanla aldığımız watanı parayla satmş tamam siz çooook haklısınız gözünüzü açın be bi destekleme weriyor ki yerden para weriyor die satıldınız lan herşeyi yolunda toz pembe sanıyonuz

 7. Ahmet Bayraklı 5 Temmuz Pazartesi 2010 23:07 #

  Yine bir gizli tanık..Türkiye, PKK Terörü yetmedi bir de bu o… ç… gizli tanıkların terörü ile sarsılıyor; AKPye karşı olan herkes susturulmaya çalışıyor.. Tesadüfe bak ki bu gizli tanıklara nedense hiç kimse ulaşamıyor; gülelim i, ağlayalım mı ne yapacağımzı şaşırdık..
  AKP SİYASETİ: İftira at, çamur at izi kalsın…
  Destekleyein destekleyin Tayyibi…
  Sizin ömrünüz yeter mi bilmem ama çocuklarınız Tayyip’in iramidine TAŞ TAŞIYACAKLAR…
  Torunlarınızda artık Hangi AKPLinin Firavunluk Hanedanı egemen olursa, o kişilerin soyuna Piramit yaparlar..

 8. Ahmet Bayraklı 5 Temmuz Pazartesi 2010 23:05 #

  Yine bir gizli tanık..Türkiye bu i.. gizli tanık terörü ile AKPye karşı olan herkesi susturmaya çalışıyor.. İftira at, çamur at izi kalsın…
  Destekelyein destekelyin Tayyibi…
  Sizin ömrünüz yeter mi bilmem ama çocuklarınız Tayyip’in Piramidine TAŞ TAŞIRLAR artık

 9. Anti Kemal 5 Temmuz Pazartesi 2010 12:20 #

  iyi canımm bu kadarcık şeyden de ne olucak ki deyip sesimizi çıkarmayalımm devlette ne var ne yok alıp götürsünler o zaman..ben de bu zihniyete gülüyorum..

 10. Yakup Icik 25 Haziran Cuma 2010 16:21 #

  helal olsun siz türk siyasetcilerine! yorulmuyorsunuz, kirk yildir ayni senfoniyi dinletiyorsunuz biz koyun sürülerine ;)
  simdiden meydanlara döküldünüz,
  sizin bas sak-sakcilariniz olarak meydanlarda emirlerinize amadeyiz koyun olarak (ay pardon millet olarak)
  ;))

 11. recep 24 Haziran Perşembe 2010 19:14 #

  recep beyın yolsuzluklarınıda biliyoruz yemesinler bizi şimdi kiptaş yolsuzluğu metro yolsuzlugu kiralık arac yolsuzlugu saymaya kalksak zaman yetmez ha unutmadan metro yolsuzlugunda 4, ağır ceza mahkemesinin yarkılandı görevini kötüye kulantığı tesbit etilsede 23 nisan 1999 oldugu icin rahşan affın dan yararlanarak yarkıtan yakasını kuatartı

 12. burcu 14 Haziran Pazartesi 2010 11:33 #

  Kilicdaroglunu dis politikada dusunuyorum da kendimi gulmekten alamiyorum.. Turkiye de bile ezberledigi bi kac cumlenin otesine gidemeyen bu adami Obamayla ayni karede hayal etmek bile zor..
  Her mitinginde havuzlu villadan bahsedio bes yasindaki cocuk edasiyla.. Bizim hic havuzlu villamiz olmadi abi tripleri kac kere daha dinlenilir bilmiorum..
  Parasi olanlar potansiyel suclu ve kimse zengin olmicak bu ulkede anlasilan:) Adam sen de zengin olcaksin demio ben de zengin olmicam dio aman cok rahatladimn:) Hadi fakirlik icin elele verelim o zaman..

  • Anti Kemal 5 Temmuz Pazartesi 2010 12:48 #

   komik yaa.. =)) o da başbakan olursa vay halimize :) ecevit gibi Bin Clinton’ın önünde ceketini ilikler artık :)

 13. murat 10 Haziran Perşembe 2010 2:42 #

  ben kendimi bildim bileli chp ye oy veririm ama bu kılıçdaroğlu gelince verecegimi asla düşünmüyorum.bu adamdan bırakın başbakan olmayı muhtar bile olmaz.baykal varken partinin bi asaleti vardı buı onunda içine etti.tek bildiği recep bey demek ayıp ya insan gelince ne yapacagını söyler bu adamcagız ben yemiycem oğlum zengin olmuycak diyo demekki yemek kafasında var adamın.bide dikkat edin her konusmasında düşecek gibi ayagı sendeliyor korumalar allahtan tutuyo yoksa rezilliğe bek artık.buradan korumalara teşekkür ediyorum.

  • Anti Kemal 5 Temmuz Pazartesi 2010 12:45 #

   murat bey helal olsun sizee demokrasi anlayışı budur zaten.. bizim ülkemizde şöyle bi anlayış var bi partiye bağlanıyorlar o partinin başına kim geçerse geçsin o partiye oy veriyorlar.bugün R. Tayyip Erdoğan’a sövenler yarın R. Tayyip Erdoğan chp nin başına geçse yine chp ye oy verecekler anlayacağın..ne de olsa sol parti..bu sadece bi örnek tabikidee bu mhp liler ya da akp liler için de geçerli..gerçekten de baykalın en azından bir liderlik vasfı vardı Kılıçdaroğlu’nda hiçbir özellik yok niye bu adamı ortaya çıkardılar, büyütüp beslediler bu noktaya getirdiler hala anlaşılmış değil.adam ne konuşacağını dahi bilmiyor doğru düzgün..

   • mustafa 15 Mart Salı 2011 23:08 #

    kemal bey çıkıyor sun konuşuyor sun bi garer ön ce ken dini düzelt

 14. ahmet 27 Mayıs Perşembe 2010 14:49 #

  ….Gerçekten şuraya yazı yazanları gördükçe nasıl küçük beyinli insanlar olduğunu görüyorum…kimsenin siyaseti bilmeden ahkam kesmesi …bu özeliğimiz yüzünden ülkemizin sadece sömürülen , emparyalizme uşaklık etmesi ne kadar doğal.Kapitalizim türkiyede kendi ağını örerken din silahıyla ülkemin insanına herşeyi ne de güzel yapmış kendi çıkar ar ve namusu nasılda görmemezlikten getirmiş…sağ siyasi anlayışın kapitalistlerin menfaatine çalıştığını hatta sol adı altında kurulan parlemontada ki siyasi partilerinde emparyalistlere çalıştığını nasıl göz ardı etmiş..örgütlenmenin halkın birlik beraberlik içinde yer almasını terörizimle eş nasılda koşmuş…acaba bu dediğimi anladınızmı…hiç sanmıyorum…sizler bu kısır döngüde …herşeye laiksiniz.

 15. tunç 27 Mayıs Perşembe 2010 9:04 #

  yaa bu adam nasıl genel başkan olmuş nasıl basbakan olacak bunun konuşmalarını yönetimini ve yaptığı herşeyi kendisinin mi yaptığını zannediyordunuz yaa ibb seçimlerinde bir muhabirin ısrarlı bir kaç defa soru sormasına rağmen onu yönetenler cevabını hazırlamadıkları için cvp veremıyordu bu adam nasıl diğer ülkelerin başkanlarıyla karşı karşıya gelecek ben chp li değilim ama deniz baykal bundan daha iii basbakanlık yapacağından eminim bunun dosyası yolsuzlukla dolu melih g. yuzune karsı 50 ye yakın yolsuzluğunu soledıde sadece sırıtarak izledi

 16. mehmet 26 Mayıs Çarşamba 2010 11:21 #

  yahu sevgili kardeşlerim allahın cahilini partinin başına getirdiniz, şimdi ondan medet umuyosunuz, koltuğunun altına ikitane dosya alıyor ondn sonra siyasetçi oluyor, yahu kardeşim dikili bi ağacınızı gösterinde altında serinleyelim be kardeşim, ara sıra eşeğimizi atımızı bağlarız belki, sen koskoca istanbula belediye başkanı adayı oluyosun ama istanbuldaki suyun metreküp fiyatını bilmiyosun sonra bilmeden nutuk atıyosun oyuncakmı bu iş kardeşim niye dersine iyi çalışmıyosun be kardeşim, bu chp ye ayıp değilmi saygısızlık değilmi, içim acıyo partiye içim sızlıyo baykalın bi şerefi vardı

 17. SOLCU 25 Mayıs Salı 2010 20:47 #

  malesef kılıçtaroğlu nun gelmesi iyi olmadı çok yolcuzluğu var ah chp em ah ah ah :(

 18. Deniz 24 Mayıs Pazartesi 2010 23:05 #

  Yolsuzluk diyorsunuz , SSK’yı 7 sene zarara soktu diyorsunuz . Ama bu adam SSKda çalışırken 1994 yılında “Yılın Bürokratı” ödülünü alıyor .
  Ülkemizde ne yolsuzluklar yapıldı ne olaylar oldu sesiniz çıkmadı ama solcular birşey yapınca hemen ” Büyük Yolsuzluk ” diyorsunuz. İşinize geliyor tabi. Nede olsa iktidar arkanızda , siz her zaman çalanlardan yanasınız . Adamın biri ( anlayan anlar ) oğluna gemicik aldı birşey demediniz . Oğlum testis kanseri dedi , oğlunu askere yollamadı .Aradan 1-2 yıl geçti testis kanseri olan adamın çocuğu oldu . Tıpta bu olaya ” mucize ” deniyor… Silkinin kendinize gelin arkadaşlar … Boşluktan kime laf atcağınızı bilemiyorsunuz . Her yerde yazana inanmayın , araştırın , okuyun sonra yorum yapın…

  • SOLCU 25 Mayıs Salı 2010 20:47 #

   malesef kılıçtaroğlu nun gelmesi iyi olmadı çok yolcuzluğu var ah chp em ah :(

 19. ahmet 24 Mayıs Pazartesi 2010 11:01 #

  Kemal kılıçdaroğlu KAHROLSUN FAŞİZİM diyorsa…ben çocuklarım zengin olmıyacak …eşim dostum zengin olmıyacak…işsizlik..gelir dağılımının adaletinden bahsediyorsa…inadına sol diyorsa…sosyal adaletten…parti içi demokrasi…seçim barajını düşürecem diyorsa…dokunulmazlıklar kalkıcak…bağımsız laik ve özgür demokrasi de bahsediyorsa…bu söylelerin arkasında olucağız…taki yalan olduğu ve parlemontoda bu söylediklerini yerine getiremezse…onuda alaşağı yaparız…benim işçim emekçimin KADERİNİ..akp zihniyetinden kurtarmak ..HAKTIR….

  • ozge tosun 26 Mayıs Perşembe 2011 21:34 #

   çok haklsnz. ben chpci bırıyım. ve kılıçdaroğlunun yolsuzluk yaptgna inanmıyorm. her neysee ulke hele bir kurtulursa akpden rahatlaycakk. o zaman işte kemal kılıçdaroğlunun hakknda fıkrınızı değiştrirceeksınız ben buna ınanıyorum . ülke şu durumdayken tyyip erdoganın yaptgını kımse gormuyor ama kılıcdaroğlununkını herkes goruyor. adam ulkemızı sattı ya. yarın sız bu topraklarda oturayamacaksnz adamlar sıze savass acacak karsılık veremeyceksnz hep sı basbakan yuzundendir.

 20. Uğur 23 Mayıs Pazar 2010 14:43 #

  Aman Allahım inanamıyorum. Savcılar derhal göreve! Elim ayağıma dolandı gerçekten yolsuzluğun boyutunu görünce… Daha da kendime gelemem.. Dalga mı geçiyorsunuz insanlarla?

  Ne kullanıyorsanız aynısından istiyorum!

 21. Ahmet Tekin 22 Mayıs Cumartesi 2010 19:53 #

  Yolsuzluğa bak hizaya gel :)

 22. Kemalizm 22 Mayıs Cumartesi 2010 19:52 #

  Yahu, komiksiniz. Adamı çekemiyorsunuz.

  Tabii, geleceğin başbakanı; hepimizin lideri olup bütün kirli çamaşırlarınızı ortaya dökeceği için UFAK ÇIRPINIŞLARINIZDAN başka bir şey değil..

 23. HÜSEYİN AKYÜZ 22 Mayıs Cumartesi 2010 16:53 #

  1992-1997 SSK KURUMUNU 7 YIL BOYUNCA KATLANARAK ZARAR ETTİREN KİMDİ. ARTIK FARKINA VARIN. LAİKLİK ELDEN GİTTİ AMAN MİLLET ÖNLEM ALIN DEDİLER HEP BAKTI MİLLET ARTIK YEMİYOR ŞİMDİ ÇAMUR AT İZİ KALSIN TAKTİĞİ KILIÇDAROĞLUNUN BABASIDA YOLSUZLARIN BAŞIYDI BUNUDA BİLİYORUZ. AYRICA 13 YAŞINDA BİR KIZA TECAVÜZ EDEN HIDIR ÇAKMAKTA SENIN ÖZ YEĞENİN BUNUDA BİLİYORUZ. EY CHP SENİN DÜRÜST DEDİĞİN ADAM ANCAK BU KADAR OLUR.

  • Mehmet Karabalsagun 24 Mayıs Pazartesi 2010 22:39 #

   Hüseyin bey!!!

   Bir insan ne zamandan beri yeğeninin yediği nanelerden suçlu oluyor?

   Öte tarafta sana da Allah (C.C) yeğeninin yaptığı işleri mi soracak?

 24. ismail sefa 22 Mayıs Cumartesi 2010 3:29 #

  Şöyle bir ayrıntı daha var onu da ben ekleyeyim. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün oğlunun da aynı şekilde çalışmadığı halde sigorta başlangıcı yapılmıştı. Bunu Türkiye’de herkes yapıyor. Yapılmaması gerektiği halde.. Ee tabi bir ülkede anca mezarda emekli olursa bir insan, başvurular da doğumda yapılır:P

  Bir de şu soruyu sormak istiyorum. Buna yolsuzluk deniyorsa Deniz Feneri’ne ne denir?

  A)Şerefsizlik
  B)Haysiyetsizlik
  c)Hayır o fener değil fenercik
  D)Gemi değil gemicik
  E)Villa değil villacık

  (Çok zor bir soru ben cevabımı seçimlerde vermek istiyorum=)

 25. Hasan Kali 18 Mayıs Salı 2010 19:08 #

  1) Ali Özcan’ı tanıyor musunuz?

  2) Ali Özcan, CHP eski İl Başkanı mıydı?

  3) Özcan’a ait Yapı Üretim AŞ’ye, davetiye usulü ile, 21.3 milyar TL’ye, Göztepe Hastanesi onarım işini verdiniz mi? Neden herkese açık bir ihale yapmadınız?

  4) 7 yıl içinde, % 2119’luk artışla, Özcan’a, Göztepe Hastanesi’nin onarımı için, 21. 3 milyar lira yerine, 466 milyar lira ödediniz mi?

  5) Adil Özçırpıcı’yı tanıyor musunuz?

  6) Adil Özçırpıcı’ya İstanbul Merdivenköy Dispanser inşaatını davetiye usulüyle verdiniz mi? Niçin herkese açık ihale yapmadınız?

  7) 50 milyar liralık ihale bedelini, % 596 artışla, 348 milyar liraya çıkardınız mı?

  8) Ali Rıza Olcay’ı tanıyor musunuz?

  9) Ali Rıza Olcay hemşeriniz mi?

  10) 1993’te, ona, Tunceli Sağlık Meslek Lisesi’nin inşaatını, davetiye usulü ile, 23.6 milyar liraya verdiniz mi?

  11) 4 yılda ihale bedelini, % 747 artışla, 195 milyar liraya çıkardınız mı?

  12) 200 yataklı iki hastane ile bir hastane ek bina inşaatı ve bir hastanenin genel onarım ihalesini, ihalesiz olarak, OYAK İnşaat’a verdiniz mi?

  13) 1998’de, 1 trilyon 598 milyar liraya OYAK İnşaat’a verilen Denizli’deki 200 yataklı hastane inşaatı için, 4 yıl sonunda, 2 trilyon 440 milyar lira mı ödediniz?

  14) Yalova’daki 200 yataklı hastane inşaatı için, gene OYAK’a 1 trilyon 598 milyar lira yerine, % 51’lik artışla, 2 trilyon 410 milyar liralık bir ödeme yaptınız mı?

  15) 1992’de, SSK’ya genel müdür olduğunuzda, kurum (bugünün rakamlarıyla) 128 bin lira kâr ediyordu. 1999’da, SSK’dan ayrıldığınızda, zarar 1 milyar 111 milyon liraya mı yükselmişti?

  16) Bu zararın oluşmasında, davetiye usulü verilen ihalelerin ve kadrolara doldurulan militanların ne ölçüde payı var?

  • Mehmet Karabalsagun 24 Mayıs Pazartesi 2010 22:36 #

   Hasan bey!!!

   1) AKP’li misiniz?

   2) SGK diye bir kurum biliyor musunuz?

   3) AKP’nin SSK’yı SGK içine kattığını biliyor musunuz?

   4) AKP’nin şu anda hükümet olduğunu biliyor musunuz?

   5) Hükümetin elinin altında SGK dolayısıyla SSK’nın tüm kayıtlarının mevcut olduğunu biliyor musunuz?

   6) Hükümetin halihazırda Kemal Kılıçdaroğlu’ya diş bilediğini biliyor musunuz?

   7) Sizin burada öne sürdüğünüz iddiaların – eğer doğruysalar – kanıtlarıyla zaten AKP hükümetinin elinin altında olması gerektiğini biliyor musunuz?

   8) Bu durumda AKP hükümetinin çoktan bunları belgeleriyle piyasaya sürmüş olmaları gerekmez mi?

   9) İnsanların kusurlarını bulma yeteneği bir tek sizde mi var?

   10) Yoksa bütün bu yazıp çizdikleriniz dedikodu muydu?

   11) Yoksa M. Ali Ilıcak gibi adamın gömleğinin fiyatı üstünden çiğ yorumlara mı gideceksiniz? (bkz. 400 milyon liralık villayla 400 liralık gömleği aynı kefeye koyan zihniyet)

 26. kenan güner 18 Mayıs Salı 2010 13:20 #

  Bu mu yolsuzluk dediğiniz..Tabi adamın hiç yolsuzluğu olmadığı içinç.Böyle küçük şeyleri ortaya atıyorlar..gülüyorum…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: