Eski PKK yöneticisi: Öcalan Ergenekon yöneticisidir

13 Kas

Terör örgütü PKK’nın eski yöneticilerinden Selim Çürükkaya, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın Ergenekoncular olarak tabir edilen grubun yönetiminde olduğunu iddia etti.

“Öcalan PKK’nın başı falan değildir. Öcalan Ergenekon örgütünün yöneticisidir. Bir yanda Veli Küçük’ün cinayet tarlası vardır. Diğer yanda Abdullah Öcalan’ın cinayet tarlası.” diyen Çürükkaya, Ergenekon’un istemesi halinde Öcalan’ı bir günde bitirebileceğini savundu.

Selim Çürükkaya, PKK’nın ilk yöneticilerinden ve “APO’nun ayetleri” kitabının yazarı.
Hakkında infaz emri verilen ve şu anda örgütün ölüm listesinde bulunan Çürükkaya, Ergenekon ve terör örgütü hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

Kanal 7’ye konuşan Çürükkaya, PKK’yı terör örgütü olarak değil siyasi bir örgüt olarak kurduklarını söyledi.

Halen Almanya’da yaşayan Çürükkaya, Abdullah Öcalan ve birlikte çalıştığı Ergenekoncuların PKK’yı terör örgütü haline getirdiğini ileri sürdü.

“Bir yanda Veli Küçük’ün cinayet dalgası vardır. Diğer yanda Abdullah Öcalan’ın cinayet dalgası vardır.” diyen Çürükkaya, “PKK’yı biz terör örgütü olarak kurmadık. Siyasal bir örgüt olarak kurduk. Bugün bir terör örgütü haline getirilmiş. Bunu getiren Abdullah Öcalan ile Ergenekon’dur. Sana bağlı olan gerillaları Kuzey Irak’a çek dediler. Abdullah Öcalan aracılığıyla bunu yaptılar. Ergenekon dediğimiz örgütün amacı orada PKK ile Barzani, PKK ile Talabani’yi birbirine vurdurarak Ortadoğu’da bir kaos ortamı yaratmak ve Türkiye’yi de bunun içine sürüklemek. Amerika gelince planlar bozuldu. İmralı Cezaevi’ni inşa eden komutan şu an Ergenekon davasında firaridir, yöneten komutan tutukludur. Öcalan’ın ifadelerini alan Albay da şu an tutukludur. Abdulah Öcalan tamamen bunların dediklerini yapıyor. Kendisinin hiçbir iradesi yoktur. Ergenekon örgütü ona ne söylüyorsa, onları yapıyor. Ergenekon Türkiye’de kaos ortamı yaratmak istiyor. Ergenekon isteseydi Abdullah Öcalan’ı bir günde bitirebilirdi. Öcalan’ın onlara anlattıklarını kamera karşısında söylettirirlerdi, Kürtler’den tek bir adam Abdullah Öcalan’a inanmazdı. Fakat Ergenekon yönlendirmeye karar vermiştir. Apo’yu kendine bağlamış, bütün Kürtleri de Apo’ya bağlamaya çalışıyor.” dedi.

“Öcalan nasıl Ergenekona endekslenmişse DTP de aynı yöntemlerle Öcalan’a endekslenmiştir.” diyen Çürükkaya, şunları söyledi: “DTP milletvekilleri, seçildiği günden bugüne Kürtlerin lehine ne gibi kanun teklifi vermiş, konuşma yapmıştır? Öcalan’ın saçıdır, sayındır, dövdüler, geni bozuldu, bunlarla ilgileniyorlar. Ahmet Türk, genel başkan olarak Cumartesi Anneleri’nin toplandığı yere gitmeli ‘Sizin yeriniz burası değil. Ergenekon savcısının kapısının önüdür.’ demeli. Bu kadar Kürdün gözü dönmüşse bu şarap içtiğinden dolayı değil; Veli Küçük’ün işlediği cinayetlerden dolayıdır.”

(CİHAN)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: