ERGENEKON’DAN DANIŞTAY İTİRAFI

21 Kas

Ergenekon sanığı Gürcihan, Danıştay baskınıyla ilgili önemli itiraflarda bulundu.

Ergenekon sanığı ‘Açıkistihbarat.com’ adlı internet sitesinin sahibi Gürcihan, Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılarda türbanın perdeleme için kullanıldığını söyledi.

Silivri’de devam eden Ergenekon davasının 16. duruşmasında sözlü savunma yapan ‘Açıkistihbarat.com’ adlı internet sitesinin sahibi Behiç Gürcihan çok ilginç açıklamalarda bulundu. Savunmasında “Ergenekon” yerine “Gladyo” sözcüğünü kullanacağını belirten Gürcihan, 1940’lardan beri var olan Gladyo zihniyetinin Türkiye’de de bulunduğunu söyledi.

Gladyo zihniyetine karşı durduğunu belirten Gürcihan, Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi saldırılarının türban nedeniyle yapıldığına asla inanmadığını, bu saldırıda türbanın perdeleme olarak kullanıldığını belirtti. Gürcihan, “Bu cinayetleri gladyo ile özdeşleştirdim” dedi.

Şema ABD’den hediye geldi

Kendisinde bulunan USB diskte silinmiş olan bomba şemasının ABD’de gördüğü bilgisayar kriminoloji eğitiminin ardından firma tarafından bazı dosyalarla birlikte hediye edildiğini savunan Gürcihan, silinen bu bomba şemasının bu eğitim sırasında kullanılan dosyalardan biri olduğunu, bunun antiterör eğitimi aldığının bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

Okkır’a fırça çekmiş

Gürcihan’ın dışında savunmasını yapan bir diğer sanık da emekli yüzbaşı Gazi Güder oldu. Gazi Güder, kendi el yazısıyla yazdığı ifadesini okumak yerine, 15 – 20 dakikalık sözlü savunma yapmayı tercih etti. Bütün suçlamaları reddeden Güder, Ergenekon sanığı Ayşe Asuman Özdemir ile cezaevinde hastalanıp yaşamını yitiren Kuddusi Okkır’ı tanıdığını söyledi.

Yüksek bilgisayar mühendisi olduğunu söyleyen Güder, Kuddusi Okkır’ın kendisini Muzaffer Tekin’le tanıştırmak istediğini ancak Danıştay saldırısından sonra Okkır’a “Sen beni bunlarla mı tanıştıracaksın” şeklinde tepki verdiğini aktardı.

Cinsel hayat krizi

Sözlü savunmasının ardından çapraz savunmaya alınan Güder’e duruşma savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan’ın cinsel hayatına ilişkin mailleri, cezaevindeyken hayatını kaybeden Kuddusi Okkır’a neden gönderdiğini sordu.

Güder, Saylan’a ait bilgilerin yer aldığı maili kendisine Ergenekon sanıklarından Ayşe Asuman Özdemir’in gönderdiğini ve mailde Saylan’ın tatildeki cinsel hayatına ilişkin bir ifadenin de yer aldığını söyledi. Savcı Pekgüzel bunun üzerine “Size gelen her maili Asuman hanıma gönderir misiniz?” diye sordu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: