Karakola Ödenek yok diyen Org. Hasan Iğsız Askeri helikopterle piknik yapmış!

21 Kas

Aktütün baskınında 17 şehit vermemizin ardından ödenek yokluğu sebebiyle sınır karakollarının onarılamadığından yakınan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız’ın şok görüntüleri ortaya çıktı.

Vakit’in ele geçirdiği ve Genelkurmay Başkanlığı’nın yalanlayamadığı görüntülere göre; Org. Hasan Iğsız, eşi ve çocuklarıyla beraber devletin teröristlere karşı kullanılması için milyonlarca dolar vererek aldığı helikopterle Türkiye’nin nadide doğa harikası bölgelerinden Artvin Karagöl’de doğa gezisine çıkıp doğa fotoğrafları çekti.

Elinde fotoğraf makinası olan ve askeri helikopterle doğa harikası bölgeye iniş yaptıkları görülen Iğsız ve beraberindeki kişilerin, fotoğraf çektikleri ve Karagöl kenarında doğayı izledikleri anlaşılıyor. Iğsız görüntülerde sivil kıyafetli. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait 12301 kuyruk numaralı askeri helikopteri kullanan uçuş ekibi ise tam teçhizat donanımlı. Iğsız ve beraberindekilere bir de subay eşlik ediyor.

GENELKURMAY’IN CEVAPSIZ BIRAKTIĞI SORULAR
Konuyla ilgili 5 gün önce yazılı soru gönderdiğimiz Genelkurmay Başkanlığı, iddialara cevap vermekten kaçındı. Hiçbir tepki vermeyen Genelkurmay Başkanlığı’na Hasan Iğsız’la ilgili şu soruları yöneltmiştik:
1- Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, Aktütün saldırısından kaç gün sonra tatile çıkmıştır? Geziye kimler katılmıştır?
2- Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait helikopter ile geziye çıktığına dair elde ettiğimiz fotoğraflar doğru mudur? Doğru ise TSK’nın söz konusu fotoğraflar hakkında görüşü nedir?
3- Devletin resmi helikopterini alarak eşi ve çocukları ile tatile çıkan Orgeneral Hasan Iğsız, gerekli izni almış mıdır?
4- Orgeneral Iğsız, Aktütün baskını sonrası “Paramız yetersiz, karakolları taşıyamadık” demişti. Bu sözleri söyleyen bir orgeneralin saldırının hemen ardından tatil yapması çelişkili değil midir? Orgeneral Iğsız, suç işlemiş midir?

IĞSIZ, ‘PARA YOK’ AÇIKLAMASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ
Aktütün Karakolu’na saldırı sonrasında açıklama yapan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, konum olarak savunmaya uygun olmayan 5 karakolun 2007 yılından itibaren taşınması için çalışma başlatıldığını, ancak bunun maddi imkanlar elvermediği için yapılamadığını ifade etmiş ve büyük tepki toplamıştı. Iğsız, daha sonra Genelkurmay Başkanlığı tarafından yalanlanmış ve ödenek yokluğunun sözkonusu olmadığı açıklanmıştı. 12 milyar 997 milyon YTL’lik bütçeye sahip Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bu gerekçeyi öne sürmesi ise anlaşılamamış ve söz konusu açıklamalar sert dille eleştirilmişti.  

BU KONUYU TARTIŞMAK İÇİN TIKLAYIN…

KEMAL GÜMÜŞ-VAKİT

2 Yanıt to “Karakola Ödenek yok diyen Org. Hasan Iğsız Askeri helikopterle piknik yapmış!”

  1. ali bodur 12:27 #

    devletin imkanlarını özel işinde harcayan ve kullananlara verilen ceza verilsin

Trackbacks/Pingbacks

  1. Aktütün Karakolu Baskını « Haber Merkezi -

    […] aynı şekilde ısırıldık!. Saldırının hemen ardından Genelkurmay 2. Başkanımız Orgeneral Hasan Iğsız ise,  aslında 40 yıl önceki kaçakçılığı önlemek için yapılmış olan derme-çatma […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: