PKK ve JİTEm itirafçısı Abdülkadir Aygan’dan JİTEM Analizi

26 Ara

Ergenekon terör örgütü davasının kilit ismi Tuğgeneral Veli Küçük’ün mahkemedeki savunmasına eski PKK ve JİTEM itirafçısı Abdülkadir Aygan’dan analiz geldi.

JİTEM itirafçısı Aygan ‘Küçük savunmada birilerine ‘bana sahip çıkmazsanız ben de her şeyi anlatırım’ demeye çalışıyor’ dedi.

Ergenekon terör örgütü davasının kilit ismi emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün mahkemedeki savunmasına eski PKK ve JİTEM itirafçısı Abdülkadir Aygan’dan ilginç yorumlar geldi. Veli Küçük’ün ‘’sustuğunu ve bununla bir yerlere mesaj vermek istediğini’’ ifade eden Aygan ‘Veli Küçük (Devletin bana komplu kuracağını tahmin etmezdim) sözleriyle bana sahip çıkmazsanız ben de bildiğim her şeyi anlatırım demeye çalışıyor’’ dedi.

ERSEVER HER ŞEYİ AÇIKLAYACAKTI

Veli Küçük’ün, öldürülen JİTEM’ci Cem Ersever’in arşivine el koyduğunu öne süren Aygan ‘Ersever o arşivi yurtdışına çıkarıp açıklamalarda bulunacaktı. Küçük’ün kirli ilişkilerini ve JİTEM’i deşifre edecekti. Ama Veli Küçük Ersever’i yok etti ve arşive el koydu. Veli Küçük, JİTEM’in çalışmalarının Jandarma İstihbarat Başkanlığı bilgisinde olduğunu söylerse herşey ortaya çıkar. Konuşursa JİTEM ve Ergenekon çözülür’ iddiasında bulundu.

OKKAN DA KÜÇÜK PARMAĞI

Gaffar Okkan cinayetinde de Veli Küçük’ün parmağı olduğunu savunan Abdülkadir Aygan ‘Okkan JİTEM’in tekerine çomak sokmaya çalıştı. Bir süre başarılı oldu. Yeşil’in ekibinin neler yaptığını deşifre etmeye başlamıştı. Veli Küçük, Yeşil ve JİTEM’de panik yaşandı. Abdülkerim Kırca veya Yeşil, Okkan’ın kaldırılmasını istiyorlardı’ dedi. Aygan, ‘JİTEM timlerinin faili meçhuller işleyip, insanları kuyulara attığını’ iddia etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: