Emine Erdoğan’ın sürpriz konuğu

11 Oca

Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan’ın davetiyle İstanbul’da buluşan kadınlardan Suriyeli sinema oyuncusu Suzan Necmettin, “Emine Erdoğan, Arap liderlerden daha iyi konuşuyor. Şansım olsaydı, Gazze’de şehit olmak isterdim” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın girişimiyle İstanbul’da yapılan ‘Filistin’de Barış için Kadınlar’ toplantısına Katar, Azerbaycan, Suriye, Ürdün, Lübnan ve Pakistan’dan iştirak eden devlet ve hükümet başkanlarının eşlerinin yanı sıra, Arap dünyasından bazı sinema oyuncuları hazır bulundu.

ERDOĞAN, ARAP LİDERLERİN YAPAMADIĞINI YAPTI

Suriye Devlet Başkanı Esma Esad ile birlikte Türkiye’ye gelen bu ülkenin sinema oyuncularından Suzan Necmettin, Emine Erdoğan’ın konuşmasının kendisini çok duygulandırdığını, böyle bir konuşmayı Arap liderlerin bile yapamadığını söyledi.

İMKANIM OLSAYDI, GAZZE’DE ŞEHİT OLMAK İSTERDİM

Habervaktim’e konuşan Necmettin, “Eğer imkanınız olsaydı, Gazze’de İsrail’e karşı savaşmak ister miydiniz?” sorusuna, “Eğer öyle bir şansım olsaydı, oraya gidip şehit olmak isterdim” cevabını verdi. 

ARAPLAR, GAZZE’NİN ACISINI KALPLERİNDE HİSSEDİYOR

Necmettin, Gazze’deki katliam ve Emine Erdoğan’ın davetiyle gerçekleşen İstanbul’da gerçekleşen toplantı hakkında, “Arap halkları Gazze’deki acıyı kalplerinde hissediyor. Ama Arap liderlerden ses seda yok. Emine Erdoğan, Arap liderlerinden daha iyi konuşuyor ve duygularımızı dile getiriyor” ifadelerini kullandı.

Mehmet Nedim Aslan-habervaktim.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: