Sedat Peker, adamlarıyla devreye girdi.

17 Oca

ETÖ’ye üyelikten yargılanan Sedat Peker, adamlarıyla devreye girdi. Ama hepsi alındı..

AKTİFHABER / ÖZEL

2005 yılında yapılan “Kelebek Operasyonu” ile yakalanan ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesince 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Ergenekon Davasında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla yargılanmak üzere geçtiğimiz Kasım ayında Silivri Ceza Evine nakledilmişti.

Ergenekon iddianamesinde Sedat PEKER’in, “Ergenekon’un yeniden yapılandırdığı Mafia oluşumunun içerisinde yer aldığı” ayrıca “Veli KÜÇÜK’le çok yakın ilişki içerisinde olduğu, Veli KÜÇÜK’e şoför gönderdiği ve şoförün maaşını ödediği” konuları yer almıştı.

Ergenekon Terör Örgütü (ETÖ) ile bağlantısı sebebiyle davaya dahil edilen Peker’in ceza evi dışında kalan uzantılarının halen aktif olduğu anlaşıldı. Peker’e bağlı olarak Akdeniz Bölgesinde faaliyet gösteren liderliğini Önder Ercan’ın yaptığı suç grubuna Isparta polisinin operasyon düzenlediği öğrenildi.

Isparta ve komşu illerde Sedat Peker’in adını kullanarak baskı ve tehdit ile “kamu kurumlarının düzenlediği ihalelere fesat karıştırmak silahlı örgüt kurmak, kasten silahla adam öldürmeye tam teşebbüs, çek-senet tahsilatı, nitelikli dolandırıcılık ve silah-mühimmat kaçakçılığı” ile suçlanan gruba yönelik Isparta, İstanbul, Konya ve Denizli’de gerçekleştirilen operasyonda Önder Ercan dahil toplam 29 kişi göz altına alındı ve 9 kişi tutuklandı.

Şüphelilerin kişilerin ev ve otolarında yapılan aramalarda; ruhsatsız pompalı tüfek ve tabancaların yanında, “Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Ana Tüzük kitapçığı” ve Sedat PEKER’in 2006’da Kandıra C. Başsavcılığına verdiği ifade tutanağı ele geçirildi.

Bilindiği gibi ”Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği”, Ergenekon Terör Örgütüne (ETÖ) bağlı dernekler arasında olduğu iddianamede belirtilmişti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: