KCK İddianamesi’nin tam metni

8 Haz

GÖRÜŞME YAPANLAR : Salih AKDOĞAN

SÜRESİ : 00:04;54 ile 00:07;14 saniyeleri arası.

(X-1 ERKEK) : Evet DTP geliyor. Grubu iptal edip yarına kadar izinlisiniz. Bu tür şeyler çok gözler üzerine olunca fiyasko çıkıyor biliyor musun?

Salih AKDOĞAN : Hııı

(X-1 ERKEK) : Şimdi diyecekler tamam güç gösterisi daha sonrası kurultay arası psikolojik üstünlük elde ettiler, böyle kalsın madem …. gidecekler şimdi bizim yapacağımız bir eylem bunun ilerisine düştüğü noktada psikolojikmen yani işin ………. olarak zaten devlette bir …….. oldu bir ……. var ya bağlara gittim eylemcilerin arasına, şimdi gittim bu cezaevi üst köşesi ortada ateşi yakmışlar tamam mı! tam cezaevi üst köşesi polisler gelmiş göstericiler gitmiş o köşe başında arkadaşlar karşıda bekliyor.ateşi söndürecek şey yok aletleri yok.çünkü yetişmiyorlar. Bu arada ateş yanıyor polisler ortada göstericinin uzağında bekliyorlar belli nasıl bir yere ………… biri geldi gencin neyse sonra gittim tur attım, şeyin orda Kuruçeşme de o havalanı kavşağı var ya orda durdum o şehirlerarası yol kapalı iki tarafta ortaya da ateşi yakmışlar bizde park ettik neyse oraya doğru gittim bir baktım çocuklar diyor abi sizde biber gazı yemeyin siz şöyle gidin taşlar maşlar bekliyorlar ama öyle yüzlerce dağınıklar neyse bu araçların bazıları bekliyor bazıları da arka sokaklara doğru yan yolda gidiyorlar. Bizde dedik yan yollardan gidelim arabayla gidiyorsun çoğu yer tutulu taşlar yağıyor falan … altı tarafına gittim orası dolu genellikle bu havaalanına çıkan yolları kapatmışlar polis yetiştiremiyor, hiç yok oralarda, neyse biz geldik geldik her taraf öyle tutulmuş şeylerin bazı yerleri lastikle zaten yakılmış belediye sabahtan orası olmuş, oradan çıkmışlar başka yerlere gidilmiş çöpler yığınık mığınıktı yani oralarda boyalı olan yerler var. Tam orda oryıl petrole doğru gelirken bir baktık yarısı sokakta bir tanesi boyayla sıkıyor ………… Mesut ordan geliyor adam gidiyor öbür taraftakini dövüyor. Ordaki gidiyor ordaki geliyor.

6-KONU : PKK/KONGRA-GEL terör örgütü elebaşı Abdullah ÖCALAN’ ın hücre cezası alması ve kötü muamele gördüğü iddiası ile gerçekleştirilen eylemlerin AKBİL çalışanları tarafından da organize edilenlerin olduğu tutuklanmaları halinde durumlarının hiç de iyi olmayacağı,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: