KCK İddianamesi’nin tam metni

8 Haz

Serdar ZİRİĞ : Zaman yetmiyor …..

Mehmet ABBASOĞLU : Hıı ……..

Serdar ZİRİĞ : ee ondan öyle eksik alıyo

Mehmet ABBASOĞLU : ondan öte şeydir yani nedir merkeze …….(kalandır) o ….. 99 da değimlidir.

Serdar ZİRİĞ : 2004 de 2004 eee mart’ta oldu ya seçim

Mehmet ABBASOĞLU : Tamam 2004 şey işte eylül yoklamasıdır

Serdar ZİRİĞ : Tamam işte yok eylül yoklamasından önce ÖRGÜTÜN gönderdiği bir perspektif vardı yirmi iki (22) sayfalık bir yazı orda aday belirleme yöntemine ilişkin arkadaşların belirttiği bir kıstastı. Ney ….…var. Tam .……seçimler yapılacaktı, seçimde mahalleyi temsilen delegeler seçilecekti, bu delegeler iki il genelinde toplanacaktı, aday adayları içerisinde ……..

Mehmet ABBASOĞLU : Hıııı ondan …….

Serdar ZİRİĞ : …….. iller mi? Konferansa dediler hazırlık yapıyoruz, yapıyoruz, yapıyoruz sonradan yerine ..….. yapamıyor. O zaman ne öneririz. ……. eylem öneririz. Yaptım ama eylül yoklamasını da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Bakmasınlar.

Mehmet ABBASOĞLU : ……. Başlaması çok kötü bi yöntem

Serdar ZİRİĞ : Arkadaşların belirlediği yöntem daha makuldü

Mehmet ABBASOĞLU : Tabii

Serdar ZİRİĞ : Mesela nedir. Şimdi Bizim Kent Meclisini seçiyoruz ya farz edin her mahalleden arkadaş seçiyoruz değil mi? 1 ya da 2 kişi çok şey olmaya bilir. Herkes milletvekili …….mahallede girmiş şimdi arkadaşlar orda bir kat daha gelişti. ……..… bunlar ……………… mahallede, mahallenin oy potansiyeline göre mahallenin sayısına göre, mahallenin sayısına göre belli bi şey veriyoruz sayı veriyoruz ……….her mahalleden 20 kişi. Ne edersin Diyarbakır geneli 500 kişi. Diyarbakır genelinde aday adayları açıklanır. Bu 500 kişiye en çok hangi adaya oy veriyorsa odur. Hadi bu …… işi ön seçimdir. Ve yapılabilir yani en rahat yöntemdir.

Mehmet ABBASOĞLU : Tabii şey muhasebesini yapmıyor. Ben bu şeyi nasıl kazanırım. Bu ilçede belediyeyi nasıl kazanırım, meclis üyeliğini nasıl kazanırım, ….. nasıl kazanırım, (Konuşmalar üst üste geliyor) kiminle alabilirim, hangi ittifaklar geliştirilse alabilirim, kiminle görüşmeler yürüterek alabilirim. Den ziyade; ben nasıl işte önümüzdeki ……. Genel seçimlerde de neyle nereye kullanacağım bunun için ne yapmalıyım, hangi vuruşları yapmalıyım böyle bunun gibi halbuki ÖRGÜT şey örgütlense ben nasıl burayı alabilirim ………. KÜRDİSTAN daha iyi …… yer yoktur.

Serdar ZİRİĞ : …………

Mehmet ABBASOĞLU : ………… ÖRGÜT yeter ki ben burayı kiminle alabilirim endişesini taşısın gerçekten alabiliyor mi? görecez.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: