KCK İddianamesi’nin tam metni

8 Haz

BEŞ, Belediyeler bünyesindeki sosyal yardım ve sağlık ve benzeri çalışmalarında belli bir format oluşması gerekiyor. Bu konuda yeni dönemde, bir Sosyal Komite kurularak eğitim destekleme yardımları, dağıtılan yardımlar ve benzeri, dernekler ve ………….konular uyar. Var olan çalışmaların daha da derli toplanmasını sağlar. Ayrıca yardımların dağıtılış süreçlerini daha iyi örgütlemek gerekecek. Maddi ve Erzak yardımlarının Dernekler üzeri yapılması daha olumlu olacaktır. Daha olumlu görülmektedir. Ayrıca Kültür, Gençlik, Kadın ile ilgili Belediye çalışmaları da oldukça dağınıktır. Bazı yaklaşımlar daha çok mekan istemeye dayanan yaklaşımlardır. Bu durumun aşılması dağınıklığın giderilmesi için çalışmaların bazı ortak patlama ihtiyacı vardır. Bu nedenle yerel yönetimler komitesi belli bir zaman aralığında ilgili bileşimlerin katıldığı toplantılar düzenler. Bu kurumlarda …..alıp muhatapları engellemek açısından, yerel yönetimlerde muhatap olacak arkadaşları netleştirip komite de kendi iş bölümünde aynı yaklaşımı gösterir. Bu birçok hususun sorun olmadan daha koordineli bir biçimde çözülmesini sağlayacaktır. Seçim komisyonuna özellikle ve benzeri konularda yerel yönetimler komisyonuyla bilgi paylaşımı ve görüş alış verişi olabilir. Bu Meclis üyelikleri için verilen yüzde kırk kotasından daha iyi değerlendirilmesini getirecektir. Geçen dönemde iyi performans göstermiş Meclis üyeleri bu yöntem ile netleştirilebilinir. Ayrıca bu kota için geçen dönemde edindiğimiz, bir tecrübe de özellikle belirgin alanlarda Meclis üyeleri içinde kadromuzun olmamasının bize bir çok konuda avantaj sağlayacak olmasının, kadrolarımız olmasının bize bir çok konuda avantaj sağlayacağını bunu gözetilmesi olumlu olacaktır.

YEDİ, Yerel Gündem 21 Çalışmaları çok etkili bir çalışma olmayabilir. Eskiden daha çok denetimimizin, en azından bilgimizin olduğu bir çalışma idi. Fakat son dönemde ilişkimiz kalmamış, tümden bağımsız hale gelmiştir. Bu durum aşılmalıdır. Belki stratejik bir çalışma değildir, fakat madem alanımızda çalışma yürütüyor o zaman denetlenmeli, aykırılığı varsa giderilmeli, imkânları bizim sistemimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılayacak biçimde düzenlenmelidir.

SEKİZ, Mali umut çalışması daha önce direk Komitel ihtiyaçların düzenlemek üzerinden kurulmuştur. Fakat daha sonraları mali komiteye bağlandı. Asıl işi yapan elamanlarda komiteden ayrıldı. Şu an bu çalışmanın durumu nedir? Kime bağlıdır gibi hususlarla zaman, zaman bize gelen sorularda oluyor. Bu çalışmanın yerel yönetimlerle hiçbir ilgisi kalmamıştır. Bize göre misyonu netleşmelidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: