KCK İddianamesi’nin tam metni

8 Haz

SÜRESİ : 00:57;42 ile 01:02;40 saniyeleri arası konuşmaların devamında;

X/1 BAYAN : Ama sorun …değil. Yani o önce çalışanlarla ilgili, bize bölge dışı soruşturmayı yürüten arkadaşlarla ilgili, diyor soruşturma iyi bir ekip tarafından yürütülmedi. Yani kim olursa olsun, orada kim çalışıyorsa çalışsın, hepsini tartışıyor. Hepsini tartıştırıyorlar ve kabul etmiyorlar. Bir de nasıl böyle, biraz okumuşlar tamam mı!……okumuşlar, bazı kavramlarda öğrenmişler. Onun üzerinden, böyle umut demokrasi anlayışı üzerinden örgütü ele alıyorlar. Yani böyle çok kötü bir ….ama biz hayır onlar yönünde bu kararı alırken pat diye almadık zaten. Bak bizim yürüttüğümüz iki ay önceki eğitimden beri, en son toplantıyı ….biz onların durumunu tartıştık. Arkadaşlara da bildirmişiz zaten ………….biz yani önce platform oldu. Platformdan sonra soruşturma geçirdi. Zaten o süreç içerisinde, onların ….bir kararı çok kapsamlı tartıştık. Yani anlayışlarını, nedenlerini, gerekçelerini, yani öyle pat diye aldığımız karar değil zaten. Ama böyle, biz İzmir’de gerçekten yurtsever olarak oturturduk. Yani durumun değişmesini istiyorsak, bu aldığımız kararda kesin bir tarz vermemiz gerekiyor. Çünkü taviz vermemiz, diyorlar biz okulumuza döneceğiz. Yani düşünsene bu kadar şey yapacaksın, ÖRGÜTÜN EN ÜST DÜZEYİNDE YER ALACAKSIN, sonra hiçbir şey olmamış gibi, gideceksin okuluna devam edeceksin. Bu kadar basit mi? Bir sürü kişiyi okulundan toplayıp, GERİLLACILIĞIN PROPAGANDASINI YAPACAKSIN, sonra gideceksin, okuluna devam edeceksin. Ya şu olabilir mi? Biz onlara ne dedik? Mücadeleye katılmak mı istiyorsunuz? …………….GERİLLAYA katılırsınız……yani en temel kadrosunun içeriği odur. Yönü odur. Siz gençlik örgütünün en üst düzeyinde görev almışsınız, sorumluluk almışsınız, bütün eğitimlerden geçmişsiniz. Bundan sonra …GERİLLAYA Katılacaksın. Madem diyorsunuz bize haksızlık yapılmış, biz bu mücadelede kalmak istiyoruz. (konuşmalar anlaşılmıyor) gelirsiniz …katılırsınız. Kaldı ki zaten onu söylüyorlardı ya (konuşmalar anlaşılmıyor) yani benim gerçekten oturtmak istediğimiz anlayış budur.(konuşmalar anlaşılmıyor) Ama İzmir çok kötü şu an, Kutbettin arkadaş ta gerçekten o konuda yani eleştirmek lazım,…………….

Herdem KIZILKAYA : Şimdi Yoldaş, ben zaten şey onlar o zaman raporu yazar …. Biz raporlarını beraber değerlendiririz. Uygun bir tarz veririz raporlarına, çağırırız konuşuruz. Daha sonrasında da biz, hem Kutbettin arkadaş şey söylüyordu, çünkü şeyi söylüyordu. Yani belli ki Kutbettin arkadaşa haksızlık yapmışlar, ha yorum yapmadık. Kutbettin’i biraz anlamadan yorum …kendine doğru çekme yolları da ………toplantılardaki duruşu ….hangi hava önün deyse ona göre bir değerlendirme tarzı ….Kutbettin arkadaşın kendine has, ÖRGÜTÜN ölçülerine has, bir tarzı yok yani. Onu tamamen pozisyonuna göre ….zaten sizin İzmir’de kalmanızda iç taraftan olduğu bir …değil ama, KÜRDİSTAN’dan sonra da kaldı ne yazık ki! Dezavantajımız var. O zaman raporlarını yazar …..yoldaş, biz beraber okuruz. Raporlarına bir cevap ta veririz, yazılı bir cevap veririz. Onları çağırırız, rapor tutanaklarının sonucuna da iletiriz. Hem raporlandığı kararı, örgütün yazamayacağını daha sonra ….bu noktada örgütün ..platformlarının olduğunu yani benzer görünümlü bir cevap veririz, ….ben …. Durumunu bilmediğim için bir de platformda sorun. Yani ben olduğu gibi aktarırım. Zaten görüşme, şu andaki görüşmemiz bile daha uzun bilinçli uzatmadık. Çnkü soruşturma ve alandan çıkarılma kararı denilince, ben durdum. Büyük ihtimalle arkadaşlar, bu yönden yola çıkarak soruşturma yürütmüşlerdir. Onun için ben durdum ve dolayısıyla siz yazarsınız. Raporunuzu yazarsınız biz bakarız, değerlendiririz. Ona göre sonucunu size getiririz. O zaman öyle olur. Siz buralarda mı olursunuz? Yani durumu anlamak için dedim. Şimdi bakarsın raporu getirirler, yarın konuşmaya başlarlar

X/1 BAYAN :…konuşuyorlar heval, sen bıraksan var ya! Bıraksan böyle 10 saat konuşurlar yani.

Herdem KIZILKAYA :Tahmin ettim zaten! Onun için konuşmalarına izin vermiyorum.

X/1 BAYAN : ……………bu zamana kadar ben onlara …..bizim dedim temel özeleştiri noktamız, burada geç müdahale etmiş olmamız, gerçekten öyle. İzmir’in her dönem durumunu tartışıyorduk ama demiyorduk yani, gençlik örgütü olarak kendi durumumuzu bir müdahale edemiy..

Herdem KIZILKAYA : Tamam yoldaş bir şey yapsınlar ….. Şeklinde konuşulduğu,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: