Deniz Baykal, Onur Öymen’e de konuşmasına da sahip çıktı!

17 Kas

onur-oymen-deniz-baykal CHP lideri, gruba Onur Öymen’le geldi, yanına oturttu. Baykal, bu tavrıyla Öymen’in konuşmasına sahip çıktığını ilan etti.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup toplantısına son günlerin tartışılan ismi Onur Öymen ile birlikte gelerek mesajını verdi. Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısına katılmaması ise dikkat çekti.

Gruba beraber gelen toplantıda da Öymen’i yanında oturtan Baykal’ın bu hareketiyle verdiği mesaj ise çok netti; "Öymen’e sahip çıkıyorum; kellesini vermeyeceğim!"

Kılıçdaroğlu’nun Öymen’in istifaya çağırması s onrasında, CHP’den dün yapılan açıklamada da, "Kılıçdaroğlu, çevresinden gelen üzüntüleri yansıtmıştır" denmişti.

Öymen’le ilgili olarak bu mesajları veren Deniz Baykal, grup toplantısında ise bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. Gündemi değerlendirmek için konuşma yapan Baykal, hükümete yüklenmeye devam ederken, grup toplantısında bulunan bir vatandaşın ani çıkışıyla neye uğradığını şaşırdı.
CHP’nin grup toplantısında bulunan bir vatandaş, CHP Genel Başkanı Yardımcı Onur Öymen’in Dersim hakkındaki sözlerini Baykal’a sordu.
Ani çıkış yapan vatandaşa partililer şiddetle karılışık verirken, Baykal da konuşmasını daha fazla uzatmadan kürsüden indi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: