Şehit Cenazelerini bile, Psikolojik harekat faaliyeti olarak kullanmışlar!

17 Kas

Vodpod videoları artık kullanılamıyor.

İnsan, doğruluğu şüphe götürmeyecek onbinlerce sayfalık belgeye ulaştığı zaman şu soruyu soramadan edemiyor.Burada düşman kim? Kutlu doğum haftasını, başörtüsünü, dindar insanları açıkça hedef alan islamın kamuoyundaki algısını düşürerek adeta insanlara kin pompalayacak haberleri en ince detayına kadar düşünen gece gündüz o forumdan bu bloğa koşarak yorum yetiştiren, haber yazan, gri ve kara propaganda yaparak milletin inancını hedef alan Cuntacılar kimin vergileri ile yaşıyor bedavaya alem yapıyor! emekli oluyor.

İhbar mektubundaki ekler arasında bir tanesi var ki bundan sonra gözümüze sokulan anketlere ve birilerinin illa izleyin dediği filmlere karşı, gözümüzü açacak nitelikte.

Bu belgelerde cuntacıların, halka şekil verebilmek için, yalan anketler ve işlerini kolaylaştıracak filmler yaptırdıkları anlaşılıyor.

3. ihbar mektubu, Türkiye’de yaşayan herkese bugüne kadar şahit olduğu bir çok vak’anın psikolojik harekat olduğunu gösterdi. Cuntacıların halk üzerinde denediği en çok başvurulan harp tekniklerinin başında ise sonucu daha önceden belirlenmiş anketler çıktı.

İşte çoğunu görüp geçirdiğimiz psikolojik harekat faaliyetlerin…

Bu teknik açıkça “yalan verilerle halkı uyutma” girişimiydi. İddialara göre ortada bir anket yoktu. O an cuntanın ihtiyaç duyduğu sonuç yazılıyor sonra da bu anketi, Ankara, Süleyman Demirel ve Ergenekon yöneticisi olmakla suçlanan Mehmet Haberal’ın Başkent Üniversitesi yapmış gibi gösteriliyordu.

İddialara göre ısmarlama anket sonuçlarını duyuracak isimler de belirlenmişti. Bunun için de “kamuoyu oluşturma potansiyeli olan” denilerek Prof. Emre Kongar, Orhan Türkdoğan, Gazeteci Bekir Coşkun ve Ece Temelkuran sayılıyordu. Aslında öngörülen anket sonuçları hiç yabancı değil.

Cuntacılar sırf bu yalan verilere dayanarak ülkede bazı paranoyaları köpürtüyor. Bu rakamlarla birileri Türkiye’nin ekseni kayıyor propagandası yapıyor, birileri irtica yaygarası koparıyor.

Belgelerde dikkat çeken bir başka psikolojik harekat taktiği de Sinema. Cuntacıların bugüne kadar gizlice iki filmi destekledikleri filmler için 550 bin lira ödenek ayrıldığı iddia ediliyor. Filmler de senaryosuna kadar belirtilmiş. İlki Terörle mücadele temalı. “Güneydoğu bölgesinde tim komutanlığı yapan bir üstteğmenin yaşamından kesitler, eşinin bakış açısıyla yansıtılacak.” deniliyor.

Sırf kamuoyu oluşturmak için film yaptırmayı planlayanlar reklamı da düşünmüş. Reklam planları arasında kamuoyu oluşturabilecek kişilerin filmi izlemesi de var.

ŞEHİT VE GAZİ KONFERANSLARI PLANIN PARÇASI


Cuntanın halkı yönlendirmek için konferanslar verdirdiği, Eruygur’un ADD’sine para desteğiyle MİTİNG yaptırıldığı da ileri sürülüyor.
Dahası bu belgeyi hazırlayanlar Şehit cenazelerinin bile psikolojik harp için kullanılmasını öngörüyor. Bütün bu faaliyetleri halkın, istenen şekliyle algılaması için de Cumhuriyet Yazarı Ümit Zileli ve Ergenekon sanığı Sevgi Erenerol gibi gazetecilere de görev verildiği ileri sürülüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: