İnternette Siyonist tahrifat grubu

23 Kas

ABD’deki Siyonist bir propaganda kuruluşu, Wikipedia’da, İsrail çıkarlarına uygun bir biçimde tahrifat yapacak gönüllüler arıyor.

ABD’deki Siyonist bir propaganda kuruluşu, internet üzerinden yayın yapan ve herkesin katkısına açık olan Wikipedia’da, İsrail çıkarlarına uygun bir biçimde tahrifat yapacak gönüllüler arıyor.

Kendilerini, “Amerika’da Ortadoğu Haberleri için Hassasiyet Komitesi” olarak tanıtan CAMERA, onlarca propagandiste sahip. Bu propagandistlerin başlıca görevleri, İsrail devleti, Siyonizm, İsrail devlet terörü, Filistinlilere yapılan kötü muamele ve İsrail ile Filistin arasındaki anlaşmazlıklar hususunda Wikipedia’daki makalelere İsrail yanlısı müdahalelerde bulunmak.

Adı geçen kuruluşun internette dolaşan e-postasında, “Wikipedia’daki İsrail ile ilgili makaleleri anti-İsrail editörlerden korumak için on gönüllünün arandığı” belirtiliyor. Grubun esas amacının, İsrail’in özellikle Gazze’de işlediği insanlık suçlarının aklanması olduğu belirtiliyor.

İsrail ordusunun sözcüsü gibi işleyen CAMERA, İsrail ordu sözcülerinin resmi açıklamalarını “doğru bilgi” sayarken, öldürülen Filistinli sivillerin “kaza sonucu” öldüğünü ve İsrail’in aldığı kimi tedbirlerin “daha çok sivilin canının yanmasını engellemek için aldığı” iddia ediyor.

İçerisinde eskiden İsrail güvenlik servisi Şin Bet’e de çalışanların bulunduğu kuruluş, geçtiğimiz günlerde yayımlanan Goldstone raporunu hazırlayan Güney Afrikalı Yahudi yargıç Richard Goldstone’u, “doğru olmayan bilgileri yayımlamakla” suçluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: