MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Diyarbakır’a gidecek

24 Kas

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP grup toplantısında partililere sesleniyor. Bahçeli’nin gündeminin ilk sırasında yine Demokratik Açılıma yönelik sert eleştiriler var. Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çok ağır suçlamalar yöneltiyor:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir’de DTP konvoyuna yapılan saldırı olayını, “AKP’nin muhtemel tuzaklarının neler olabileceğini, bunlara kimlerin alet edilmek istendiğini açıklamıştım. Bunun ilk örneği İzmir’de görülmüştür, Önceden planlanmıştır. MHP’nin yumurta atacak vakti yoktur” dedi. Bahçeli, “Diyarbakır’a da zamanı geldiğinde nasıl gideceğimi biliyorum” ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye yapacağı ziyaret için de, “Hediye olarak İznik çinisi yerine, Türkiye’nin çıkarmaya çalıştığı çivisini götürmeyi amaçlıyor” dedi.

İzmir’deki olay

Partinin Meclis grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, “İzmir’deki olayların ardından DTP cephesinden bir açıklama geldi. Kendilerinin de Diyarbakır’a giderse bu tür eylemlerin olabileceğini açıkladı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Çok yanlış bir yaklaşım. AKP’nin oyununa düştüklerinin farkında olsunlar. Diyarbakır’a da zamanı geldiğinde nasıl gideceğimi biliyorum” dedi.

İzmir’deki olayları nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de Bahçeli, “Çok yanlış. 2 gün evvel MHP’nin Kurultayı sonrası, teşkilat yöneticilerine bir genelge göndermiştim ve o genelgede AKP’nin muhtemel tuzaklarının neler olabileceğini, bunlara kimlerin alet edilmek istendiğini açıklamıştım. Bunun ilk örneği İzmir’de görülmüştür, Önceden planlanmıştır. MHP’nin yumurta atacak vakti yoktur” diye konuştu.

“Yapacağınız mitingler kapsamında Diyarbakır’a gidecek misiniz?” şeklindeki soru üzerine de Bahçeli, “Tabii, İnşallah” dedi.

“Erdoğan maaşıma el koysun”

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisi aleyhine açtığı tazminat davalarına ilişkin soruya da “Sayın Başbakan sürekli üzerimizde tazminat davası açıyor. Bunu böyle yapacağı yerde, Meclisten alabileceğim maaşlara şimdiden el koysun, kendisine de helal olsun” karşılığını verdi.

Toplumsal gerilim

Bahçeli partisinin grup toplantısında da sert sözlerle muhalefete yüklendi. Bahçeli, “Bundan sonra yaşanılacak toplumsal gerilimlerin; hazırlayıcısı ve tetikleyicisinin baş aktörü olarak, yanlışlarını örtme telaşında olan iktidar partisini kabul edeceğiz” dedi.

Kürt açılımı… İlk açıklamanın üzerinden 6 ay geçti…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Prag’dan Ankara’ya dönüşünde “İster terör, ister Güneydoğu, ister Kürt meselesi deyin. Bu, Türkiye’nin en Önemli meselesidir ve mutlaka halledilmelidir” sözünün üzerinden 6 ay geçtiğini, Hükümetin “Kürt açılımı” adı ile başlattığı propaganda kampanyalarında koordinatör olarak görev yapan İçişleri Bakanının Polis Akademisinde yaptığı toplantının üzerinden ise 4,5 ay geçtiğini anımsattı.

Başbakan’ın dönüşü olmayan bir yola girdiğini ve bu konuda her geçen gün yalnız kalmanın sancılarını yaşamaya başladığını ileri süren Bahçeli, “Açılım denilen bütün oyunlar bozulmuştur. Aldatma kampanyaları çok şükür ki boşa gitmiştir” dedi.

“AKP, Türkiye’yi Bölme Partisi”

Bahçeli, “PKK açılımı ile terör örgütünün siyasi amaçlarının takipçiliğini yapan AKP’nin Türkiye’yi ‘Bölme Partisi’ olduğu, yaşanan gelişmelerle şimdi daha iyi anlaşılmakla ve görülmektedir. Başbakan’ın yeni siyasi misyonunun yıkım taşeronluğu ve bölme simsarlığı olduğu bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır. AKP ve ihanet lobisinin başlattığı ‘bölünme sürecinin tanıtım ve reklam kampanyası’ Türk siyasetinde emsali görülmemiş bir ‘siyasi dolandırıcılık ve kalpazanlık seferberliğidir.’ Bu kampanyada piyasaya sürmediği yalan ve iftira bırakmayan Başbakan’ın, geçtiğimiz hafta sonu parti toplantılarında söyledikleri içine saplandığı bataklığın bir aynası olmuştur” diye konuştu.

Erdoğan’ın “çocukları TV’den uzak tutun” önerisi

Başbakan Erdoğan’ın, “muhalefet konuşurken çocuklarınızı televizyondan uzak tutun” uyarısında bulunduğunu anımsatan Bahçeli, “Başbakan Erdoğan teröre teslim olmuş ve terörün bölücü emellerinin sözcülüğüne soyunmuş bir Başbakan olarak tarihe geçmeyi içine sindirmekte, bunu savunmak telaşıyla da akıl ve mantıkla bağdaşmayan, ahlakı hiçbir ölçüye sığmayan hezeyanlara sarılmaktan beis duymamaktadır” dedi.

“Kime, ne söz verdi?”

Açılım süresinde Başbakan Erdoğan’ın hangi konuda kime hangi sözler verdiğinin bilinmediğini söyleyen Bahçeli, “İmralı canisinin rolü ve konumunun ne olduğunu Kandil’deki terörist çetelerle hangi pazarlıkların yürütüldüğünü, bu konuda arabuluculuk yapan Barzani ile hangi karanlık hesaplar içine girildiği” konularının açıklanmasının beklenmemesi gerektiğini ifade etti.

Obama ile görüşme

“Başbakan’ın aralık ayında Washington’a yapacağı ziyaret, bu sürecin bundan sonraki yol halitasının ayrıntılarının belirlenmesinde önemli bir kilometre taşı olacaktır” diyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın, Beyaz Saray’da ABD Başkanı Barack Obama ile yapacağı görüşmede, bu yıkım projesinin ilk uygulama aşaması konusunda ABD’ye tekmil ve ilerleme raporu vereceğini iddia etti.

“Obama’ya çini değil, çivi götürecek”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Başkan Obama’ya hediye olarak İznik çinisi yerine, Türkiye’nin çıkarmaya çalıştığı çivisini götürmeyi amaçladığı anlaşılan Başbakan’ın telaşı ve acelesinin bir nedeni de budur” dedi.

Tarih istismarı

“Başbakan artık sözde PKK projesinin ve yıkım sürecinin de izahını bırakmış, her biri muhteşem eserler vermiş olan abide şahsiyetlerin arkasına sığınarak tam bir tarih istismarına soyunmuştur” diyen MHP lideri, “Şerefin, haysiyetin, istiklalin ve inancın sembolü olmuş Sütçü İmam, Nene Hatun, Hasan Tahsin gibi kahramanların adını ‘PKK açılımına bulaştırarak hatırlatmasını, acze düşmüş bir zihniyetin elinde kalmış son istismar alanları olarak görmek gerekmektedir” ifadesini kullandı.

Tunceli-Dersim

Kafa karışıklığının Bakanlara kadar yansıdığını da ileri süren Bahçeli, Güroymak’ın eski adına ses çıkarmayan İçişleri Bakanının Tunceli’nin eski adının geri verilmesine karşı çıktığını söyledi.

Bahçeli, “Camileri etnik yapıya göre bölecek olan anadilde hutbe ve vaaza karşı çıkmayanların, uçakta Kürtçe anonsunu üniter yapıya aykırı bulmaya başlamaları da kendileri açısından hizaya gelişin bir göstergesi olmuştur” dedi.

Öğretmenler günü

Bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Bahçeli, PKK terör örgütünün saldırılarında şahadete ulaşmış 130 kahraman öğretmeni rahmetle andığını söyledi.

6 Yanıt to “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Diyarbakır’a gidecek”

 1. brindar 15:53 #

  kürdistanın başkenti amede gidiyor gitsinde ebesinin amını görsün

 2. murat 5:50 #

  valla o diyarbakıra giderse helal olsun in sağ çıkar.

 3. devletin başına devlet gelecek devlet baba

 4. KarsiyakaLi 15:35 #

  Len Sen kım oLuyosun ne yapabıleceksın geldıgımızde gorursun ne yapcagımızı sız hıc bıse yapamazsınız yapsanızda haytınızın en buyuk yanlısını yaparsınız ve pısman olursunuz aklınızda bulunsun daıma

 5. AMEDLi 16:32 #

  hahaha
  BAHCELi Diyarbakıra gelsinde gorelim …
  Yaşatmayacagız O’nu … Polis Asker dinlemeden 2 milyon kişi üstüne gidecegiz …
  hadi gel bakalım

  • hakan 0:01 #

   hasiktir ibnennin evladı bir bok yapamazsınız a.qodumun pkklıları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: