Kafestekilerin ile Ergenekon bağlantısı

24 Kas

Kafes’ten Ergenekon şeması çıktı
Kafes  Planı ile birlikte ele geçirilen ‘Gündemlerim’ belgesinden, cunta ekibi ile Ergenekon bağlantısını gösteren deliller çıktı. Dosyada komutanlara şantaj da var.

Poyrazköy Cephaneliği ile ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan emekli Binbaşı Levent Bektaş’ın ofisinden ele geçirilen film CD’sinin arkasına özel bir program kullanılarak yerleştirilen gizli belgeler deşifre oldukça, Ergenekon yapılanması ile Poyrazköy cephaneliği kapsamında soruşturulan Deniz Kuvvetleri içinde örgütlenmiş cuntanın bağlantıları da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bektaş’ın CD’sinden Kafes Eylem Planı’nın yanında bazı önemli belgeler de çıktı. “Gündemlerim” ve “Gündemlerim2” başlıklı belgelerde birbirinden ilginç notlar ve üst düzey subaylarla ilgili çok özel notlar yer alıyor.

ÖZTÜRK, LEVENT GÖKTAŞ’A VERSİN

“Gündemlerim” isimli klasörde Ergenekon yapılanması ile Poyrazköy Cuntası’nın bağlantılarını gösteren notlar bulundu. Bu notlardan en dikkat çekeni ise Poyrazköy cephaneliği kullanılarak yapılacak suikastleri yönlendirdiği iddia edilen Ergenekon tutuklusu emekli Albay Levent Göktaş’la ilgili. Notta “Dilek Bozkaya’nın elindekilerin Av. Serdar Öztürk üzerinden L. Göktaş’a gönderilmesi” deniliyor. Göktaş gibi Avukat Serdar Öztürk ile Dilek Bozkaya da Ergenekon kapsamında tutuklu.

İHBAR GİTMİŞ, TÜM İZLERİ TEMİZLEYİN

Bir başka notta ise “Kadir sağdıç, müdürlüğe Tokatköy konusunda ihbar mektubu gitmiş. İzler var mı kontrol edilsin” deniliyor. Tokatköy, Poyrazköy cephaneliğinin bulunduğu bölge olarak biliniyor. Poyrazköy cephaneliği, emniyete giden bir ihbar mektubunun ardından bölgede yapılan kazılarla ele geçirilmişti. Bir başka notta da “Fabrikatörle görüşüldü Aydınlık gelecek hareketi daha aktif hale gelmeli” deniliyor. ‘Fabrikatör’ takma adı Ergenekon sanığı Doğu Perinçek için kullanılıyor.

MÜZE İŞİNİ BAŞKAN TAKİP EDİYOR

‘Gündemlerim2’ isimli belgede ise “Koç müzesinde ziyaretçi patlaması olmalı : ) sıkıntı çıkmasın Bşk takip ediyor” notu dikkat çekiyor. Poyrazköy cuntasının Kafes Planı’nda, “Koç Müzesi’ndeki denizaltıya yerleştirdiği bombaları yoğun öğrenci grubu ziyareti sırasında havaya uçurma ve 300-350 çocuğu katlederek hükümeti zor durumda bırakma” planı daha önce ortaya çıkmıştı. Kanlı plan, denizaltıda görevli emekli bir astsubayın bombaları tesadüfen bulması sonucu başarısız olmuştu.

Albay Varımlı Örnek’i rahat bırakmasın

Geçtiğimiz günlerde 10. kattaki evinin penceresinden atlayarak intihar ettiği iddia edilen Albay Belgütay Varımlı ile ilgili de notlara rastlandı. ‘Gündemlerim2’ isimli belgede “Belgütay Varımlı ile konuşmasının içeriğini değiştirmesi için görüşelim Özden Paşayı rahat bırakmasın” ve “Darbe günlükleri halledilmeli” şeklinde notlara rastlandı. Belgelerde Özden Örnek ve eşinden alındığı iddia edilen bilgilere de yer veriliyor.

‘Komutanlara şantaj için dosyalar var’

‘Gündemlerim’ ve ‘Gündemlerim2’ isimli belgelerde, üst düzey komutanların özel hayatlarıyla ilgili çok sayıda not da var. Notlarda komutanların aile hayatları, sevgilileri ya da çocuklarının özel hayatıyla ilgili bilgiler ve bazı komutanlar ve eşleri ile ilgili görüntüler olduğu anlatılıyor. Ele geçirilen bu bilgi ve görüntülerle komutanların uyarıldığı örgütün amaçları doğrultusunda çalışmaları için şantaj yapıldığı da anlatılıyor. STAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: