Başbakan Erdoğan’a DTP’li Hasip Kaplan’dan tepki geldi, Bu adam kafayı yemiş!

25 Kas

İzmir’deki olaylardan DTP’nin de sorumlu olduğunu söyleyen Başbakan’a sert cevap!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

DTP’nin İzmir’deki mitinginde çıkan olayları değerlendiren Başbakan Erdoğan’a DTP’den tepki geldi. DTP’nin İzmir’deki mitinginde PKK bayrakları ve Abdullah Öcalan posterleri taşındığı söyleyen Erdoğan, mitinglere PKK bayraklarıyla gidilmemesini istemişti. DTP’li Hasip Kaplan ise bu açıklamaya “Başbakan kafayı yemiş. Başbakan, hiç bir şeyi ya bilmiyor ya da konuşmasını bilmiyor” şeklinde tepki verdi.

DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Libya yolunda DTP ve bayrağıyla ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Kaplan, “Başbakan kafayı yemiş. Başbakan hiçbir şeyi ya bilmiyor ya da doğru konuşmasını bilmiyor. Bizim bayrağımızdaki kırmızı gül, Avrupa Sosyalist Partisi’nin amblemi. Sosyal demokratların da amblemi. Kırmızı gül, sarı zeminde ve yeşil yaprağı var” diye konuştu.

Kaplan, Meclis’te gazetecilerin Başbakan Erdoğan’ın DTP bayrağına ilişkin sözlerine ilişkin sorusunu yanıtladı. Kaplan “Başbakan kafayı yemiş. Başbakan hiçbir şeyi ya bilmiyor ya da doğru konuşmasını bilmiyor. Bizim bayrağımızdaki kırmızı gül, Avrupa Sosyalist Partisi’nin amblemi. Sosyal demokratların da amblemi. Kırmızı gül, sarı zeminde ve yeşil yaprağı var” dedi. Sarı, kırmızı, yeşil rengin DTP’nin rengi olduğunu kaydeden Kaplan “Başbakan eğer bunu illegal örgüt bayrağı olarak görüyorsa onu gözünün içine sokabiliriz” dedi. Kaplan, trafik levhalarında da yeşil, sarı, kırmızı renklerin kullanıldığını hatırlatarak şöyle konuştu:

BÖYLE AÇILIM OLUR MU?

“O zaman trafik levhaları da mı illegal örgüt renkleri. İllegal örgütlerin amblemleri belli. PKK’nin, HPG’nin, ARNK’nin hepsinin üstünde yıldız var, bilmem ne var. Renkleri belli. Halkın bayramda, düğünde kullandığı renkleri partimizin renklerini, bir başbakanın illegal örgüt bayrağı olarak değerlendirerek, tahrik nedeni olarak kabul edeceğine, oradaki güvenlik güçlerinin bağımsız ve eşit görev yapmasını sağlaması gerekir. Orada ciddi bir yanlış yapılıyor. O zaman söksünler trafik levhalarını da. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Anayasa Mahkemesi’ne niye dava açmıyor. Açılımın da bu kadarına pes yani. Böyle açılım mı olur ya. Başbakan uçağa bindikçe bir şey atıyor ortaya, gidiyor Kaddafi’nin yanına. Ne Başbakanın ne hiçbir kimsenin gücü bizim bayrağımızın, parti amblemimizin renklerini, yeşil sarı kırmızının renklerini, yasaklamaya yetmez. Buna hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz. Partinin hukuk komisyonu başkanı olarak bunu söylüyorum. Çok ciddi hata yapıyorlar. Bu hatalarla vatandaşın kafasını karıştırıyorlar. Böyle şey olmaz.”

PKK’NIN BAYRAĞI BELLİ

Kaplan, İzmir’de DTP konvoyunda PKK bayrağı olup olmadığı yönündeki bir soruya ise “Ne bayrağı kardeşim. Gidin bakın PKK’nin bütün resmi açıklamalarına, bayrakları bellidir. Amblemleri bellidir. Karıştırıyorsunuz Başbakan gibi” yanıtını verdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: