Kafes Eylem Planı’nda, generallerin özel hayatları kalmamış

25 Kas

resim95391_2 Kafes Eylem Planı’nda, generallerin özel hayatlarının didik didik edildiği, “kullanılmayı reddeden” paşaların “eşleri ve kızları üzerinden tehdit edildikleri” ortaya çıktı.

YENER DÖNMEZ’İN HABERİ…


“Azınlık cemaat liderlerine suikast düzenlemek” ve “öğrencileri müze gemiye toplayıp havaya uçurmak” gibi, tüyler ürperten korkunç eylemlerin yer aldığı Kafes Eylem Planı’nda, cuntacıların çok daha başka “taktik”lerinin bulunduğu da ortaya çıktı…


Kafes Eylem Planı’nda ele geçirilen şifrelenmiş CD’lerde, TSK’da halen görev yapan generallerin “eşleri ve kızları üzerinden tehdit edilmesi”nin planlandığı, bazılarının da tehdit edildikleri ortaya çıktı. Kafes Planı ile birlikte şifrelenmiş CD’de bulunan dikkat çekici bir başka belgede ise orduda görevli generallere şantaj yapılarak kendi taraflarına çekilmesi planı bulunuyor. TSK’dan istifa eden Tümamiral Baha Eren’in eşi ve kızı ile şovmen Metin Uca arasındaki gayri ahlaki ilişkileri şantaj olarak kullanan cuntanın bu şekilde Baha Eren’i kullandığı da ortaya çıktı. 

Şifrelenmiş CD’deki bölümde şöyle deniliyor: “Baha Eren paşa ile ilgili Metin Uca projesi çok iyi tuttu. Karısı ve kızıyla ilgili diyaloglar çok iyi… Organizenin en güçlü ayağı haline getirelim ve Baha Paşayı yukarı taşıyalım, kullanabiliriz… Kendisine sunduğumuz imkanlarla bizi tatmin ediyor. Metin Uca medyatikliği ile işe yaradı, partner çevresi genişledi… Kızlar (Dilek, Zuhal, Meral) kadar iş çıkarıyor.”

İNTİHAR ETTİĞİ İDDİA EDİLEN ALBAY’LA İLGİLİ NOT
Öte yandan Kafes Eylem Planı’nda geçtiğimiz günlerde 10. kattaki evinin penceresinden atlayarak intihar ettiği iddia edilen Albay Belgütay Varımlı ile ilgili de notlara rastlandı. ‘Gündemlerim2′ isimli belgede “Belgütay Varımlı ile konuşmasının içeriğini değiştirmesi için görüşelim… Özden Paşa’yı rahat bırakmasın” ve “Darbe günlükleri halledilmeli” şeklinde notlara rastlandı. Belgelerde, Özden Örnek ve eşinden alındığı iddia edilen bilgilere de yer veriliyor. ‘Gündemlerim’ ve ‘Gündemlerim2′ isimli belgelerde, üst düzey komutanların özel hayatlarıyla ilgili çok sayıda not da var. 

Notlarda komutanların aile hayatları, sevgilileri ya da çocuklarının özel hayatıyla ilgili bilgiler ve bazı komutanlar ve eşleri ile ilgili görüntüler olduğu anlatılıyor. Ele geçirilen bu bilgi ve görüntülerle komutanların uyarıldığı, örgütün amaçları doğrultusunda çalışmaları için şantaj yapıldığı da anlatılıyor. 

GENERAL ŞENEL’E KARISI ÜZERİNDEN TUZAK
Emniyet güçlerince Bektaş’a ait olduğu belirtilen “Gündemlerim 2” isimli belgede, Ergenekon kapsamında gözaltına alınan eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel ile ilgili “Erdal Paşa’nın karısı ile Alevi dostlarımızı akademide karşı karşıya getirelim. ‘Erdal Paşa karısını dövüyor’ diye dedikodu yayalım” ifadesinin yer aldığı iddia edildi. 
İddialara göre, Bektaş’ın dosyasında şantaj yapılacağı belirtilen kişilerden biri de eski Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü. Notlarda, “Feyyaz Paşa bizi zorda bırakırsa karısının erkek arkadaşlarını, kendi partnerlerini ve Nevnihal’in uyuşturucu dosyalarını önüne koyalım” denildiği öne sürüldü. 

UCA, AİLE İLE TANIŞIKLIĞINI İNKAR ETMEDİ
Öte yandan gazetemizin ulaştığı Baha Eren’in kızı ve karısıyla ilişkisi olduğu iddia edilen şovmen Metin Uca, Tümamiral Baha Eren ve ailesiyle olan tanışıklığını inkar etmedi. Uca, “Uçuş merakım olduğu için aileyi tanırım. Bunu inkar edemem. Samimiyetim var. Gelir giderdik birbirimize. Baha Paşa ile ailecek tanışırız. Ancak yasadışı hiçbir yapılanmanın, grubun içerisinde olmadım” dedi.

===============

İşte “YUH ARTIK” dedirten talimatlar
-Baha Eren paşa ile ilgili Metin Uca projesi çok iyi tuttu… Karısı ve kızıyla ilgili diyaloglar çok iyi… Organizenin en güçlü ayağı haline getirelim ve Baha Paşa’yı yukarı taşıyalım… Kullanabiliriz… Kendisine sunduğumuz imkanlarla bizi tatmin ediyor (…) Metin Uca medyatikliği ile işe yaradı… Partner çevresi genişledi… Kızlar (Dilek, Zuhal, Meral) kadar iş çıkarıyor.
-Manolya Güneş’in çok iyi irtibatları var, iyi istihbarat topluyor… Veli başkan, Levent başkan ve fabrikatör çok memnun… Kendisi Ermeni dostlarımızdan… Sevil Örnek, bavul ticaretiyle bize ulaşması gereken dosyaları ve misafirlerimize ulaşacak hediyeleri partneri ile beraber (Dodi) ulaştırdı, çok sadık.
-Sema Özen, Nuri Ayaz, Hüsniye Yanar, Mustafa Tütüncü ile yapılabilecek projeler hakkında rapor hazırlansın, tek muhatap belirlensin, sonuçlara ne kadar müdahale edebiliyoruz? (Nuri ve Sema arasındaki ilişkiyi değerlendirelim.)
-Fikret Güneş Amiral’in eşi Manolya Hanım’ın Gümüşhane’deki Rahip Karabet… ile buluşturulması… Eleni Kilimci Hanım ilgilenecek. (…) Dilek Bozkaya’nın elindekilerin Av. Serdar Öztürk üzerinden L.Göktaş’a gönderilmesi…
-Belgütay Varımlı ile konuşmasının içeriğini değiştirmesi için görüşelim… Özden Paşa’yı rahat bırakmasın… Darbe günlükleri halledilmeli (Sevil beyanat vermeli, Tolga’nın filmlerinin reytingleri yükseltilmeli vb…)
-Erdal Paşa’nın karısı ile Alevi dostlarımızı akademide karşı karşıya getirip, farklı cephe oluşturalım… “Erdal Paşa karısını dövüyor” diye dedikodu yayalım… Feyyaz Paşa bizi zorda bırakırsa karısının erkek arkadaşlarını, kendi partnerlerini ve Nevnihal’in uyuşturucu dosyalarını ve görüntülerini önüne koyalım.
-Abdullah Gavremoğlu kendini çok iyi gizledi, açık vermedi… TÜBİTAK’taki gizli projeleri takip ediyor… Ermeni dostlarımızın ve Sayın Ünal İnanç’ın özel referansı, sınırsız desteklenmeli… Fikret Güneş, karısı vasıtasıyla Ermeni dostlarımız ve Ermeni ayağımız ve bizi çok iyi tatmin ediyor.

vakitlogo1

3 Yanıt to “Kafes Eylem Planı’nda, generallerin özel hayatları kalmamış”

 1. Av. Selma Yıldız 17 Mayıs Pazartesi 2010 17:25 #

  Portalınızda yayımlanan “Kfes Eylem Planı’nda generallerin Özel Hayatları Kalmamış” başlıklı gerçek dışı, haksız, hukuka ve gazetecilik ilkelerine aykırı, müvekkilim Metin Uca’nın kişilik haklarına ağır saldırı ve aşağılama içeren yazı karşısında Anayasa md. 32 ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’nin “Gazeteci, yayınlanmış her yanlışı en kısa sürede düzeltmekle yükümlüdür. Gazeteci istismar edilmemesi, kötüye kullanılmaması ve kabul edilebilir boyutlar ile biçimde yapılması kaydıyla, cevap hakkına saygılı olmalıdır. “hükmü ve Basın Meslek İlkeleri’nden “Basın organları yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı duyarlar” ilkesi doğrultusunda gerçeğe açıkça aykırı ve müvekkilin kişilik haklarına saldırı niteliğinde bulunan yayının 3 gün içinde fazlaya dair her hukuki ve cezai yasal yollara başvuru hakkımız saklı kalmak kaydıyla kaldırılmasını ve haberin gerçek dışı olduğuna ilişkin tekzip metninin yayınlanmasını aksi halde yasal yollara başvuracağımızı ihtar ederiz.

 2. TUFAN 13 Ocak Çarşamba 2010 1:30 #

  Demek ki karılar olmasa bu işler bu hale gelmeyecek miş. Anlamadığım bir konu var bunlar nasıl oluyorda AİLE ce tezgah kuruyor çoğu evli erkek adam saman altından su yürütüyor eşi dahi bilsin istemiyor bunlar artık hangi soydan ise adam karısını ajan yapıyor bilmem biri kızını ona gönderiyor yahu kısaca galiba bunlar bizden değil yani TÜRK değil baksana ermeni dostlarımız falan diyor bu gibi KAVŞAK ların bir an evvel düzeltilmesi lazım yoksa durum vahim ayrıca bu KAVŞAK ların devamıda vardır sert girmek gerekir

  • Abbas 18 Temmuz Pazartesi 2016 5:22 #

   Yil 2016 simdi anlasiliyor o donemde soforu idim baha amiralin ama onlar istifa ettirilip yerine cemaatciler yerlestiriliyor cemaat oyle calismiski eyvahhhh

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: