Şırnaklı çoban Abdullah İsnaç feleğini şaşırdı

14 Ara


Şırnaklı çoban Abdullah İsnaç Anayasa Mahkemesi’nin DTP’ye yönelik kapatma davası kapsamında kendisine getirilen siyaset yapma yasağının şaşkınlığını yaşıyor.

Şırnak Belediyesi bünyesinde bir taşeron firmaya bağlı olarak çalışan ve sokaktaki başıboş inekleri toplamakla görevli İsnaç, kararı televizyondan duymuş.

Televizyondan öğrendi

Taraf’a konuşan Şırnaklı Abdullah İsnaç Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın kapatma kararını açıklarken siyasi yasak getirilenler arasında ikinci olarak İsnaç’ın ismini okudu. Şırnak’ta yaşayan herkes gibi davadan çıkacak sonucu büyük bir merakla bekleyen Abdullah İsnaç da o sırada televizyon başındaydı.

Kılıç’ın açıklamasında sıra siyaset yapma yasağı getirilen partililerin isimlerine geldiğinde Şırnaklı belediye işçisi İsnaç büyük bir şok yaşadı. Kapatma davası iddianamesinin 78. sayfasında ismi ‘terör örgütü propagandası yaptığı’ iddiası ile anılan Abdullah İsnaç, bu suçlamayla hakkında Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açıldığı belirtilen davadan da haberdar değil.

“Televizyonda izeldim. 37 kişinin ismi geçiyor. İkinci sırada isminin okunmasına çok şaşırdım” diyen İsnaç, DTP’nin yöneticiliğini hiç yapmamış. Sadece üyeliği bulunuyor. DTP’ye karşı takınılan tavrı kabul etmediğini söyleyen Abdullah İsnaç, “İnsanları birbirine zorla düşman yapıyorlar. Bu kanla bu nefretle hiçbir yere varamayız. Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Laz hiçbir farkımız yok, hepimiz insanız. Bu vatanın evlatlarıyız” diye konuştu. Şu an hakkında açılmış herhangi bir dava olup olmadığını da bilmediğini ifade eden İsnaç şöyle konuştu: “Şu an 600 TL maaşla Şırnak Belediyesi’nde geçici işçiyim. Daha önce başıboş inekleri topluyorduk. Şimdilik parke taşı döşüyoruz. Yollarda oluşan çukurları onarıyoruz. DTP’de de sadece üyelik yapıyorum. Onun dışında hiçbir görevim yok. Birlikte hasta ve taziye ziyaretlerinde bulunuyoruz. Mahallelerde kavgalı olanları barıştırıyoruz. Biz barıştan yanayız. Kanla hiçbir yere varamayız. Biz daima barış istiyoruz. Umudumuz var. İnşallah bir gün barış gelir. İnsanlar bu ülkede birlik beraberlik içinde yaşarlar.”

TARAF

Bir Yanıt to “Şırnaklı çoban Abdullah İsnaç feleğini şaşırdı”

  1. atakan 23:39 #

    yurtta sulh cihanda sulh diyenler şimdi ne oldu konuşsanız insanca yaşamak yaşatmak anlamına geliyor barış mükemmel bir kelime şu an için sanırım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: