Ali Tatar DHKP-C örgütünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki sorumlusu mu?

25 Ara

Amirallere suikast soruşturması kapsamında hakkında ikinci kez tutuklama kararı çıkınca intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar’ın DHKP-C örgütünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki sorumlusu olduğu iddia edildi.

Ali Tatar’ın isminin Ergenekon soruşturması kapsamında değerlendirilen 11 ayrı konuda geçtiği öğrenildi. Tatar’a yönelik suçlamalar:

SUİKASTÇİLERLE SIKI İRTİBAT

• Amirallere suikast planlarında ismi geçen teğmenlerle sıkı irtibatının bulunduğu iddia ediliyor. • Ergenekon sanığı Şener Eruygur ile irtibatları belirlendi. Eruygur’dan aldığı talimatlar çerçevesinde Deniz Harp Okulu organizasyonunda yer aldığı iddia edildi. • Poyrazköy soruşturmasının ardından ele geçirilen Kafes planında yer alıyor. Kamuoyuna yansımayan belgeler arasında isminin geçtiği ve bu faaliyetleri organize eden şahıslar arasında ismi geçiyor. • Veli Küçük’te dosyalar arasında geçen kadrolaşma faaliyetlerinde ismi geçiyor.

KÖPRÜ PERSONEL GÖREVİ

• Doğu Perinçek ve Şener Eruygur’dan gelen talimatlarda Askeri Personelle köprü elamanı görevi gördüğü iddia ediliyor. • Deniz Kuvvetlerinde fişleme kayıtları yaptığı iddia ediliyor. Albaylar teğmenler ve askeri öğrencilerle ilgili, ailevi durumları, etnik kökenleri, zevkleri tutumları ve davranışları gibi bir çok konuda detaylı fişlemeler hazırladığı iddia ediliyor. • Harp okulu ile ilgi olarak tutuklu teğmenlerden Ülkü Öztürk ve Burak Düzalan ve Çağatay isimli teğmenlerden gelen bilgi notlarının Ali Tatar’da toplandığı iddia ediliyor.

DHKP-C’NİN YAPILANMASINA YARDIM

• Tatar’ın uyuşturucu kullanmak ve satmaktan tutuklu bulunan iki teğmenle arasının çok iyi olduğu ve teğmenleri koruyup kolladığı ve teğmenler hakkında işlem yapılmasını engellediği iddia ediliyor. • Gelen bir ihbarda terör örgütü DHKP-C’nin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki yapılanmasına yardım ettiği iddia edildi. • Deniz Kuvvetleri’ndeki fuhuş ve uyuşturucu organizasyonu içinde isminin geçtiği ve genç subaylara uyuşturucu temin ettiği iddia ediliyor. Tatar’ın yapı içinde uyuşturucu satışının lideri olduğu iddia ediliyor. • Soruşturma sırasında çıkan bir belgede “yeni gelecek teğmenler hakkında bilgi, belge, fotoğraf ve kayıtların en geç 5 Eylül gününe kadar kendisine ulaştırılması” bilgisine yer verildi.

Kaynak: Star

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: