Balyoz’un ‘sızma’ planı uygulamaya konmuş

23 Şub

balyozdarbe ‘Sızma’ planı kapsamında belirlenen 200 kişinin provokatörlük için yasadışı örgütlere sızarak eylemler yaptığı öne sürülüyor.

Taraf gazetesinin 20 Ocak’ta ortaya çıkardığı Balyoz darbe planı belgelerinde alt başlıklar şeklinde yer alan bazı planların uygulamaya konduğu öne sürüldü. .
Taraf muhabirinin bavullar içerisinde İstanbul’da Ergenekon savcıların teslim ettiği belgeler arasında yer alan planlardan "Sızma" isimli olanın uygulamaya geçirildiği iddiası, bugün Zaman ve Hürriyet gazetdelerinde yer aldı.

Dört bölümden oluşan Balyoz darbe planındaki bu "sızma" planında, özel olarak seçilmiş 800 kişi asker, sivil gibi görünerek belirlenen örgüt ve teşkilatların içine sızacak ve sızdıkları örgütlerde, kışkırtma operasyonları düzenleyecekti. Plana göre, bu kişiler özellikle ilk aşamada, sağ ve sol terör örgütlerinin içerisine sızacaklar. Ardından da bu örgütlere ülkede kaos ortamı oluşturacak eylem ve saldırıların talimatı verecekti.
İddiaya göre bu sızıntıların çoğu gerçekleşti. Özel olarak hazırlanan 800 kişiden 200’ü PKK, El Kaide, DHKP-C gibi örgütlerin içine sızmayı başararak çeşitli eylemlerin gerçekleşmesini sağladı.
Soruşturmayı yürüten savcıların, generallerin sorgusundan sonra terör örgütleri içerisinde görevlendirildiği ileri sürülen askerî personeli gözaltına alacağı iddia ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: