Devrimci Karargah Örgütü’nü Ergenekon kurdurmuş

25 Şub

devrimcikarargah

Amirallere suikast davasının dosya eklerinden ilginç detaylar çıkmaya başladı. Avukatlara dağıtılan dvd’lerde Devrimci Karargah örgütü, Mesut Yılmaz Ailesi ile ilgili bilgiler var.
Davanın açıldığı İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, 160 sayfalık iddianamede soruşturmaya ilişkin delillerin yer aldığı 16 ek klasörü DVD ortamına aktardı. Bu DVD’ler, talep eden avukatlara verildi.
Eklerde, sanıklarla ilgili arama ve el koyma kararları, gözaltına alma ve gözaltı süresini uzatma kararları, ifadeleri, sanıklardan ele geçirilen dijital verilerin incelenmesine dair raporlar, ev arama görüntüsü ve inceleme tutanakları, adli tıp raporları, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın yazdığı iki kitap bulunuyor.

İlk klasörde, amirallere yapılacağı iddia edilen suikasta ilişkin “Albay Tayfun Duman’dan gelecek” ibaresiyle başlayan ve “Malzemeleri korunaklı bir yerde tutunuz” ile biten not kağıdı da yer alırken, beşinci klasörde ise iddia olunan “Devrimci Karargah terör örgütü” ile “Ergenekon örgütü” arasındaki irtibatın incelenmesine dair 262 sayfalık rapor ve ekleri de yer alıyor.

DEVİMCİ KARARGAHI ERGENEKON KURMUŞ

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince hazırlanan bu raporda, “Devrimci Karargah örgütüne” yönelik yapılan operasyonlarda ele geçen belge ve bulgular, “amirallere suikast girişimi” iddiaları soruşturmasında yakalanan şahıslardan ele geçirilen belge ve bulgular, gizli tanık ifadesi, sanıkların ifadelerinin incelendiği kaydedildi.
Raporun sonucunda ise “Devrimci Karargah terör örgütü’nün Türkiye’yi kargaşa ortamına sokacak siyasi cinayetler işlettirilmek üzere ‘Ergenekon’ yapılanması tarafından kurulan naylon bir terör örgütü olduğu, bu örgütün ‘Ergenekon’ yapılanmasıyla doğrudan irtibatının bulunduğu, amaç, eylem, kurumsal ve fiziki birliktelik içerisinde olduğu” iddia edildi.

YILMAZ AİLESİ FİŞLENMİŞ

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kabul ettiği ‘Amirallere suikast’ iddianamesinin delil klasörlerinde, sanıkların evlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen Özel Kuvvetler Komutanlığı’na ait mesaj formlarına yer veriliyor. ‘Gizli’ ibareli mesaj formları, Mesut Yılmaz, eşi Berna ve kardeşi Turgut Yılmaz ile Güneş Taner hakkında iddiaları içeriyor.
İddianamenin 4. delil klasöründe yer alan bilgilerde, haklarında dava açılan sanıkların evlerinde yapılan aramalarda elde edilen belgelere yer veriliyor. Belgeler arasında ‘Özel Kuvvetler Komutanlığı mesaj formu’ yazılı belgeler dikkat çekiyor. “Gizli” ibareli mesaj formlarında eski Başbakan Mesut Yılmaz, eşi Berna Yılmaz ve kardeşi Turgut Yılmaz’a ait iddialar yer alıyor. Belgede Turgut Yılmaz’ın, yengesi Berna Yılmaz’a değeri milyarlarla ifade edilen zırhlı araba hediye ettiği öne sürülüyor.
Başka bir mesaj formu ise, eski Devlet Bakanı Güneş Taner’in eşi Beyza Taner’in etnik kimliğiyle ilgili iddiaları içeriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: