28 Şubat’ın aktörleri şimdi nerede ne yapıyor?

1 Mar

8 Şubat’ın 12. yılı geride kaldı. kuş misali. Bugün burada, yarın orada. 28 Şubat sürecinin başlamasıyla gündemimize giren isimlerle, zaten tanıdığımız bildiğimiz isimlerin 28 Şubat sürecine katkılarını(!) zaman içinde gördük. Aradan geçen 11 yıl neyi/nasıl değiştirdi? 11 yıl önce 28 Şubat’la yıldızı parlayan veya tam tersi yıldızı sönen isimler, bugün nerede/ne yapıyor?

Ali Kalkancı

1) Ali Kalkancı

Görevi: Şeyhlere ayar verdirmek. Aczmendi tarikatının mühim bir ferdi olarak Fadime Şahin’le adı anıldı. Kayıtlara, “28 Şubat sürecinin sahte şeyhi” olarak geçti. Söylentilere göre; eroin tüccarlığı macerası, 2 milyon captagonla yakalanmasıyla sekteye uğradı. Captagon’lar, Kalkancı’nın fabrikasında ele geçirildi. Bugün cezaevinde umarım nefis muhasebesi yapıyordur. 

Fadime Şahin

Fadime Şahin:

Görevi: Hacı-hoca takımının ne fena insanlar olduğunu ispatlamak. Aksarayda Telekızlık yaparken “gizli kahraman” Sisi tarafından keşfedildi. 28 Şubat’ın gi‘Ali Kalkancı’dan çok büyük ‘kötülükler’ gördüğünü iddia etti. Müslüm Gündüz’le basıldı. Tanınmamak için 2 kere estetik operasyon geçirdi. Adını Tuğba A. Y. olarak değiştirdi. Devletin resmi kayıtlarında 1972 Malatya kütüğüne kayıtlı f. ş. artık gözükmüyor. Kuşların dediğine göre Yurtdışında yaşamaya devam ediyor. 

sisi_nurseli

3) SİSİ:

Asıl adı Seyhan Soylu olan travesti Görevi: 28 Şubat’ın gizli kahramanı olmak. Önce, Ali Kalkancı’yı yakalamak için tesettüre büründüğünü açıkladı. Nurseli İdiz’le yeni bir Fadime Şahin provokasyonu için çalıştıkları ortaya çıktı. “Cumhuriyet kadınları” arasında yer aldı. Bugün: Ergenekon’dan gözaltına alındı.

Çevik Bir

4) Çevik Bir: Emekli general.

Görevi: Demokrasiye balans ayarı yapmak. 20 Şubat’ın mimarlarından. Sincan’da tankların yürümesinin ardından, “Demokrasiye balans ayarı yaptık” demişti. Bugün: Golf ve tenisle ilgileniyor.

kemal alemdaroğlu

5)Kemal Alemdaroğlu: Eski rektör

Görevi: Başörtüsüne üniversitelerde geçit vermemek Görevini ‘hakkıyla’ uygularken, başörtülülerin terörist olduğunu söylemekten çekinmedi. Kendisini protesto eden öğrencilerin burnundan getirdi. Heyhat, ömür kısaydı ve atalarımız “gülme komşuna gelir başına” demişlerdi. Kendisi de rektörlerle birlikte bir protesto yürüyüşüne katıldı. Bugün: Kısaca ETÖ olarak bilinen Ergenekon Terör Örgütü davasında tutuksuz yargılanıyor.

nur serter

6) Nur Serter:

Görevi: İkna odaları dizayn etmek 80’li yıllarda reenkarnasyoncu bir grubun dergisinde yazılar kaleme aldı. 28 Şubat sürecinde, başörtülü öğrencilere kök söktürürken aldığı hazzın da bir yerde sonuna geldi. Yazdığı Siyasal İslam’da Din Tekeli isimli kitap, Refah Partisi’nin kapatılması sürecinde kaynak olarak gösterildi. Darbesever. Cumhuriyet mitingleri düzenleyenlerden. CHP milletvekili oldu. Bugün: CHP’nin ‘çarşaf açılımı’ mağdurlarından. İnsan “neydim değil, ne olacağım demeli” sözünün parmakla gösterilir örneklerinden. Mütemadiyen başörtülü ve çarşaflılara rozet takıyor.

kemal gürüz 

7) Kemal Gürüz: Eski YÖK Başkanı,

‘sosyolojik Müslüman’. Amerikancı.

Görevi: Üniversite giriş sisteminde değişiklik yaparak İHL ve meslek liselileri mağdur etmek İmam Hatip liselerinin kapatılmasını istedi. Amerikancı olduğunu söyledi. 28 Şubat’ın darbe olmadığını savundu. Bugün: Ergenekon operasyonları sırasında gözaltına alındı. Türkiye onu, polis otosuna bindirilirkenki görüntüsüyle hatırlayacak.

Şükrü Karatepe

8) Şükrü Karatepe: Eski Belediye Başkanı

Görevi: Afallatmak. 28 Şubat sürecinin başlamasına sebep olan düğmenin mimarı. 10 Kasım törenlerine hiç istemeyerek katıldığını söyledi. Düzenlenen Kudüs gecesindeki çıkışları Refah Partisi’nin kapatılmasına dayanak oldu. Çok geçmedi, “Bakın ben değiştim” demek için, dans etti. Fakat 5 yıl ‘siyasetten men’ cezası almaktan kurtulamadı. Siyasetle bağını koparmadı. Önceki dönemde Ak Parti’den aday adayı oldu. Bugün: Bir KİT’de yönetim kurulu üyesi olarak rızkını temin ediyor.

Levent Ersöz

9) Levent Ersöz: Emekli tuğgeneral- firari

Görevi: 28 Şubat 28 Şubat’ın en önemli uygulayıcısı. Ergenekon soruşturmasından kaçarken kendini Rusya’da bulduğu söylendi. Prostat ameliyatı için gitti hastanede yakalandığı açıklandı. İlk Duruşmada ifade vermedi. GATA’da tedavisi sürerken, yere düştü, başını çarptı. Bugün: Hararetle ifade vermek istiyor

recep-tayyip-erdogan

10) Tayyip Erdoğan: Başbakan

Görevi: Siyaset Şiir okudu ve hapse girdi. Siyaset yasağı bitince AK Parti’yi kurdu ve bugün başbakan. Bugün: Davos fatihi

11) Necmettin Erbakan: Eski Başbakan

Görevi: Siyaset 28 Şubat sürecinde postmodern darbeyle iktidardan indirildi. Partisi kapatıldı ve halen siyasi yasaklı. Bugün: İlerlemiş yaşı ve sağlık sorunlarına rağmen, sözünden dönmüş değil.

12) Hayrünnisa Gül: Cumhurbaşkanı karısı

Görevi: Başörtüsü yasağına dikkat çekmekti. Başörtüsüyle üniversiteye giremeyince, dava açtı. Dava, AİHM’e kadar gitti. Eşi Abdullah Gül’ün siyasi konumu nedeniyle mi yoksa Leyla Şahin davasının kötüye gitmemesi için mi davayı geri çektiği hala tartışılıyor. Bugün: Cumhurbaşkanı karısı

13) Başörtülüler

Görevi: Okuyup, adam olmak. Kamuya hizmet etmek 28 Şubat sürecini ‘sokaklarda’ geçirdiler. Meydanlar binlerce başörtülü ile dolup taştı. Zaman zaman ‘farklı’ kesimlerden de destek aldılar. ‘Farklı’ kesimlere de destek verdiler. Giderek sayıları azaldı. Sayılarının azalmasını, “AK Parti hükümetini zora sokmamak” olarak özetleyenler kadar, “Hükümetten de darbe yediler” olarak yorumlayanlar var. Bugün: Meydanlar halen, zaman zaman dolup boşalmakta.

14) Türkan Saylan: ÇYDD Başkanı-Muhtırasever

Görevi: Başörtüye geçit vermemek. Başörtüsü yasağı tartışmalarının önde gelen ismi. ‘Çağdaş’ isimlerin ismini dua gibi ezberlediği kadın. “Onlar okula giremiyor da ben askere gidebiliyor muyum” diyen neşeli(!) karakter. Öncüsü olduğu Cumhuriyet mitinglerinde, kürsüye çıkıp konuşmasına izin verilmedi. İslam Düşmanı militan bir gençlik yetiştirdiği için gururlu mezarında şimdi ne alemde bilemiyoruz. Arkasından hayırla yâd edemiyoruz.  

15) Şevki Yılmaz: Eski siyasetçi

Almanya da yaşadı

16) Emin Çölaşan: Yazar- Hayvansever

Görevi: 20 Şubat’ı yere göğe sığdıramamak Bugün: 28 Şubat’ın bin yıl süreceğine inandı.Hâlen de inanıyor. Yeniçağda yazmaya devam ediyor. 

17) Ertuğrul Özkök: Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni

Görevi: 28 Şubat’a güzelleme Bugün: Yeri değişmeyen tek isimdi.Hürriyet Genel yayın yönetmenliğin bıraktı şimdilerde organize işlerle meşgulmuş. 

18) Ahmet Hakan Coşkun: Yazar

Görevi: 28 Şubat sürecinde İslamcıları savunmak. Savunma işini o kadar abarttı ki ‘başka görüşlerin de yılmaz savunucusu’ oldu. “Ben zaten İslamcı değildim ki” diyerek gönüllerde taht kurdu! Mütemadiyen İslamcıları eleştirdi. Karşılığını aldı. Hürriyet’te köşe yazıyor. Bugün: Eli kırıldı. (Hakkaten!)

19) Mehmet Ağar:

28 Şubat döneminde bakan koltuğundaydı. Bugün çete suçundan sanık sandalyesinde.

20) Mesut Yılmaz: Eski başbakan

28 Şubat’ın ardından başbakan oldu. Partisini kurtaramadı, siyasetten çekildi. Berlin’de üniversite öğrencilerine ders verdi. Yüce Divan’da yargılanan ilk başbakan unvanı kendisine aittir. Şimdilerde meclis koridorlarında dolaşmakta darbecilerin değirmenine su taşımaya devam etmekte.

 

gerçek hayat dergisi

Reklamlar

3 Yanıt to “28 Şubat’ın aktörleri şimdi nerede ne yapıyor?”

 1. ismail 12 Şubat Pazar 2012 17:26 #

  çevik bir tayyip’e danışmanlık yapıyor şu an!!! diyorlar doğru mu? bir numara o işte değil mi?

 2. ismail 28 Kasım Pazartesi 2011 13:45 #

  herkes ne ederse kendine eder vaktırle bir adam vardı sürekli karşılaştığı kimselere herkes ne ederse kendi kendine der gezermiş
  bir kadında o adama zehirli ekmek verir ve kurtulacağını sanar o adamdan, zehirli ekmeği ona verirken adam da alıyor ve yine diyor herkes ne ederse kendi kendine de r gider ekmeği çantasına koyar bıraz ilerler ve yolda iki kişiye rastlar derlerkı dayı çantanda belki ekmek bulunur biz çok uzaktan geliyoruz açlıktan tükendik varsa bize ekmek ver derler ve adam o zehirli ekmeği verir verirkende herkes ne ederse kendi kendine der gider
  ve o adamlar yer ve orada ölürler
  bir araştırılırkı zehirlenenler biri ekmeği veren kadının kocası diğeride oğlu imiş şimdi herkes ne ederse kendi kendine…..

  • Orhan ÇAKALOĞLU 21 Ocak Cumartesi 2012 10:29 #

   Burada Metin Bostancıoğlu eksik

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: