Fenerbahçe Orduevi içindeki kaçak daireler jet hızıyla bitirildi.

9 Mar

Fenerbahçe Orduevi

Fenerbahçe Orduevi içindeki trilyonluk kaçak konutlar jet hızıyla bitirildi. Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ’un talimatıyla Fenerbahçe Orduevi içinde kaçak olarak inşa edildilen 32 trilyon 750 milyarlık lüks daireler jet hızıyla bitirildi.

KEMAL GÜMÜŞ’ÜN HABERİ…

İstanbul Fenerbahçe Orduevi içinde paşalar için, kaçak olarak inşa edilen 200 metrekarelik lüks konutlara su ve elektrik saatleri bile bağlandı ve şimdi şanslı paşaları bekliyor.

Org. İlker Başbuğ’un talimatı ile Fenerbahçe Orduevi içinde 32 trilyon 750 milyar liraya inşa edilen ruhsatsız 10 adet lüks konut inşaatı jet hızıyla bitirildi. Fenerbahçe Orduevi içinde denize sıfır lüks kaçak ve ruhsatsız ve HAİT (Harekat Alarm İskan Tesisi) vasfıyla bitirilen konutlar şimdi İlker Paşanın emekliliğini geçireceği günler için gün sayıyor. Her biri 3 trilyon 275 milyara mal olan dairler ise hala ruhsatsız.

Vakit Gazetesi’nin iki ay önce gündeme getirdiği Fenerbahçe Orduevi içinde yapılan ve HAİT olarak adlandırılan yapının ise HAİT’le (Harekat Alarm İskan Tesisi) hiçbir alakası olmadığının ortaya çıkmasından sonra İlker Başbuğ’un yüklenici firmaya işi bir ay içinde bitirmesini emrettiği iddia ediliyor. Korumalı Konut olarak tabir edilen daireler, Harekat Alarm İskan Tesisi adı altında bodrum ve zeminden başka 5 normal kattan oluşan 10 daireli lüks bir apartmandan oluşuyor.

HER BİR DAİRENİN MALİYETİ 3 TRİLYON 275 MİLYAR

Yapının projeleri Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak ve NATO Enf. Daire Başkanlığı tarafından 26 Şubat 2009 tarihinde yapılan sözleşme ile 32.750.000 TL (32 trilyon 750 milyar) karşılığında ARKAD Mim. Müh. Müş. Ltd. Şti.’ne yaptırıldı. Haziran 2009’da yapımına başlanan binanın yılsonuna (1 Ocak 2010) kadar tamamlanması hedeflenmekteydi; ancak kaçak olmasına rağmen bina o kadar süratle inşaa edildi ki; Ekim 2009’da yapının kabası ile iç sıvası bitirildi şimdi ise, yasal izinler alınmadan daireler oturulmaya hazır hale getirildi. Her biri 3 trilyon 275 milyara mal olan daireler ruhsatsız olmasına rağmen elektrik, su ve doğalgaz bile bağlandı.

BİNANIN YERİ; İLKER PAŞA, İÇ DİZAYNI İSE EŞİ TARAFINDAN SEÇİLDİ

Binanın inşaa edileceği alanın bizzat Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tarafından manzarası ve konumuna göre seçildiği iddia edilirken, son bir ay için İlker Başbuğ’un eşi 2 defa konutu gezdiği iddia edildi. Bayan Başbuğ birinci gelişinde yerlerdeki ithal lüks karoları beğenmeyip kırdırarak yerine mermer yaptırdığı ikinci gelişinde de tavanlardaki kartonpiyerleri de beğenmeyerek kırdırıp yeni kartonpiyer yaptırdığı iddia ediliyor.

LÜKS DAİRELERİN ÖZELLİKLERİ

Her biri 198 m2 olan (4+1+Ebeveyn Banyo+Soyunma Odası+Kiler) dairelerde; Salon (60 m2), Mutfak (18 m2), Yemek Odası (19 m2), Ebeveyn Yatak Odası (20 m2), Soyunma Odası (8 m2), Oturma Odası (18 m2), Yatak Odası (12 m2), Giriş Holü (20 m2), Kiler (3 m2), Ebeveyn Banyosu (5 m2), Banyo (6 m2), WC (3 m2), Balkon (10 m2). Giriş Holü, Banyo-WC ve Mutfak yer döşemelerinde porselen seramik, diğer Yatak Odaları ve Salonda iroka (ithal) parke, duvarlarda saten boya, kapı ve pencerelerde Limba (İthal) ağacından doğrama yapılacak şekilde standartların üstünde lüks ve ithal malzeme tercih edilmiş.

VAKİT

4 Yanıt to “Fenerbahçe Orduevi içindeki kaçak daireler jet hızıyla bitirildi.”

  1. Birinci sınıf işçilik ve malzeme dahil şok fiyatlara evinizi boyayalım. decoryapi

  2. sinan sarı 21:13 #

    binalar guzel oldu ama askeriyedeki yonetim birde işcilerin haklarını konturol etseydi daha guzel ola bilirdi biz işciler ordu evi otelınde calışıp otel bittigi halde hala emegimiz olan maaşlarimizı alnımızın terini alamadık ilgilile4r bunu okursa nealma okuyan olmaz

  3. güzel haber yayınlayana tşk ederim

  4. ismet soner 19:18 #

    Yetim hakkı vergilerle yapılan bu haramzadelik kimseye helal olmaz. Bu dünyada içlerinde huzur içinde oturamayacaklar, öbür dünyada ateşten köşkleri olacaktır.
    Ayrıca yarın bir gün, sadece Allah’tan korkan bir iktidar mutlaka gelecek ve onları oradan zillet içinde sürecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: