BUNLAR ÇOBANSA BİZ KOYUNUZ!

30 Tem

COBAN 

Gediktepe’deki ihmal raporla sınırlı değil. Sınırdan geçiş yapan PKK’lıların 15 gün önce Heronlar tarafından görüntülendiği ortaya çıktı. Bölgeye gelen helikopter ise ateş etmeden geri dönüyor. İşte o kareler:
Mehmet Baransu’nun haberi

Gediktepe Sınır Karakolu’na yapılan baskınla ilgili ihmal istihbarat raporuyla sınırlı değil. PKK’lıların saldırıdan 15 gün önce sınır girişinden itibaren insansız hava araçları Heronlar tarafından görüntülendiği belirlendi. PKK’lıların Heronlar tarafından tesbit edilmesi üzerine bölgeye gelen helikopter gruba ateş etmeden geri dönüyor.

PKK’lılar sınırdan sızıyor

Taraf’ın ulaştığı iki saatlik görüntüler 3 Haziran 2010 tarihine ait. Yani Gediktepe baskınından 15 gün önce çekildi. Heronlar, 3 Haziran 2010 günü saat 03:20’da sınırdan sızan PKK’lıları görüntülemeye başlıyor. Görüntülere göre PKK’lılar üç grup halinde saat o4:o6’da toplanıyor. Bu sırada yaklaşık 100 kişilik grup, katır ve silahlarıyla adım adım takibe alınıyor.

Görüntüler, Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere 30 ayrı birime aynı anda canlı olarak gönderiliyor. Gediktepe baskınım yapacak olan PKK’lılann yaptığı her hareket en ince detayına kadar kaydediliyor.

Helikopter geri dönüyor

Herondan gönderilen görüntü üzerine, PKK’lıların sınırdan giriş yaptıkları bölgeye bir helikopter gönderiliyor. PKK’lıların toplanmaya başladığı N 3719 263, E 42 59 140 koordinatı helikoptere bildiriliyor. Bölgeye giden helikopterden PKK’lılar hiç rahatsızlık duymadan altışar kişilik gruplar halinde yollarına devam ediyor.

Görüntülerde PKK’lıların helikopterden saklanma gereği duymamaları da dikkat çekiyor. Dikkat çeken başka bir nokta ise koordinatlar verilmesine rağmen helikopter herhangi bir atış yapmadan birliğine geri dönüyor.

Katır sırtında silah

Helikopterin ayrılmasından sonra Heron PKK’lıları adım adım izlemeye devam ediyor. Gece intikal yapıldığı için PKK’lılann zaman zaman tek koldan hızlandığı görülüyor. Gece çekimi olmasına rağmen, PKK’lılann tüm hareketleri, geçiş noktalan ayrıntılı olarak tesbit ediliyor. Görüntü kayıt işleminin canlı olarak tüm birimlere aktarılması saat 00:30’a kadar devam ediyor. Ancak herhangi bir önlem alınmıyor.

Canlı yayında sınırı geçen PKK’lılar, katırlara yükledikleri ağır silahlarla Gediktepe’ye baskın düzenleyerek geri dönüyor.

TARAF

 

5 PKK'LI 30 PKK'LI YAKLAŞIK 20 PKK'LI

GRUPLAR TOPLANIYORLAR

 ASKERİ HELİKOPTER VE PKK'LILAR

 PKK'LILAR

 ASKERİ HELİKOPTER

 KIVRILA KIVRILA GEDİKTEPEYE DOĞRU İLERLEYEN PKK'LILAR

 PKK'LILARIN YAKINDAN RESİMLERİ

ASKERİ DÜZENDE YÜRÜYEN YÜZ KİŞİLİK PKK'LI

Bir Yanıt to “BUNLAR ÇOBANSA BİZ KOYUNUZ!”

  1. islamisohbet 23:20 #

    sonumuz ne olcak acaba

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: