“ÖNDERLİK ALLAH GİBİ GÖSTERİLECEK”

29 Eki

OSMAN BAYDEMİR

PKK’nın şehir yapılanması KCK mensuplarının “önderliği” bölge halkına “Allah” gibi göstermeye çalıştığı ortaya çıktı. İddianameye görne örgüt mensupları “Kürt insanına örgütün nasıl tanıtılacağı konusunda önderliğin Allah gibi gösterilmesi" talimatı veriyor. KCK Davası sanığı Osman Baydemir de kendini anlatırken “Camiden çıkıp, harekete katıldım” diyor.

PKK’nın yönetim kadrosunun Hıristiyanlık dinini benimsediği iddialarını güçlendiren deliller KCK İddianamesi’nde de yer alıyor.

PKK elebaşı Murat Karayılan’ın sağ kolu Fethi Şarlatan’ın Hıristiyan olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi de KCK Davası sanığı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in kendini anlatırken “Camiden çıkıp, harekete katıldım” dediği ortaya çıktı.

Bu ifadeler PKK’nın şehir yapılanması KCK’yla ilgili İddianameye girdi. 76 parça ve 7 bin 587 sayfa olan KCK İddianamesi’nde yer alan bilgilere göre, KCK, Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir’i yargıladı. Neden ise, “Edi Bese” ve “Sayın Öcalan” kampanyalarına yeterli desteği vermediği iddiası. Yargılamayı sözde KCK/TM Hukuk Komitesi üyeleri Ümit Aydın ve Seda Akbaş Can yaptı. Yargılama sonunda da Baydemir’e kınama cezası verildi. Ve bu kararı Belediye Başkanı Baydemir’e, Belediye’nin temizlik işçisi tebliğ etti.

“CAMİDEN ÇIKIP HAREKETE KATILDIM”

İddianamede, Osman Baydemir’in savunması da yer alıyor. Baydemir savunmasında, uzun uzun harekete(KCK’ya) bağlılığını anlatırken, şöyle diyor: “Beni bu harekete bağlayan, beni bu harekete çeken, beni camiden çıkarıp bu harekete katan en büyük…. bu hareketin… ve bir yerde bu hareketin tartışma kültürüdür.”

KCK’DAN “ÖNDERLİK ‘ALLAH’ GİBİ GÖSTERİLECEK” ŞİRKİ

KCK İddianamesi’nde yer alan bilgiler, örgüt mensuplarının “Önderliği” halka “Allah” gibi gösterme politikası güttüğünü de ortaya koyuyor. İddianamenin 78. sayfasında "Partileşmede ısrarın toplumsallaşmada ısrar olduğu, Kürt insanına örgütün nasıl tanıtılacağı konusunda önderliğin verdiği mücadele ile önderliğin anlaşılması açısından yapılan açıklamalarda önderliğin Allah gibi gösterilip kendilerini peygamber gibi gösterilmesi" ifadeleri yer alıyor.

Yeni Akit

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: